Boy uzaması 18 den sonra?

18 yasındayım 1.68 boy daha uzarmı genler 1.80 1.84 arası uzarmı ne yapm uzaması ıcın

0|0
4|16

En İyi Erkek Görüşü

• 20'ye kadar yolu var. 20'den sonra gitmiyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• 25 yasa kadar boy uzar,1.68 boy ne yapsaniz da,1.80 degil de 1.74 de kadar uzar, bol havuc suyu ve kalsyum kullanirsaniz, voleybol, basketbol gibi sporlari da duzenli yaparsaniz tabii

0|0
    0|0
  • Yılda 1-2 cmden fazla uzamaz. çocuk gelişimi okuyorum ve geçen sene işledik bu konuyu anne ve babanın boyunada bağlı bu işin hesaplaması var aslında ama hatırlayamadım nasıl olduğunu aklımda kalan şey o hesaplamada 2 tane boy oranı çıkıyo biri taban biri tavan ikisi arasındaki yerde çevresel faktörlere yani sana bağlı yeme içme spor vs. O hesaplamayı bul eğer ulaşabilceğin en üst rakamdaysan boşuna uzuycam diye uğraşma çünkü imkansız

0|0
    0|0
  • Kizlarda uzamaz erkeklerde uzar ama boyun o yasina kadar 1.68 gelmisse cok fazla bsy bekleme bir kac cm daha anca uzarsin

0|0
    0|0
  • Valla hiç bilmiyorum da kardeşim 16 yaşında boyu 1.62 bende aynı boydayım ama 19 yaşındayım bu kız uzar mı ya valla cüce gibi kalacam :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• boy uzamasının çeşitli etkenleri vardır en başta gelenide ergenliktir
    ülkemizde erkekler 14-22 yaş arası ergenlik görmekte (22 çok gelebilir ama 19 unda anca başlayıp 24 ünde hala ergenlikten çıkamayanı gördüm ben ) bu coğrafya beslenme ailesel dna lar genetikler yaşam koşulları sıcaklık vs vs değişkendir ama ortalaması budur

kemikler aşırı hızlı gelişir hormonlar bir anda vücudu bombardımana tutar ve bir anda kalıbını aşıp pokemon gibi şekil değiştirirsin :D

eğer bu evreyi geçtiysen işin çok zor kardeşim öyle basketbolla falan boy uzamaz o uzun adamların alayı aşırı hormon ve ceşitli ameliyatlarla ya da ergenlik zamanlarında oynadıkları basketbolla o hale gelmiş adamlardır

boşuna demiyo büyüklerimiz tribini sinirini bir kenara bırak ne yapacaksan ergenlikte yap diye :D
    o zaman yapılacak zıplama terapileri gelişime açık olan kemiklerin rahatça uzamasını sağlar çünkü ;)

0|0
    0|0
  • Beni dinle boy uzaması 22 25 yaşına kadar kızlarda 16 18 arası

eger ip atla uyumadan sut ıc 22.00 da yat 4 de kadar uyu hormonların calısır
    zayıfsan avantajın var :)
    ben 18 yasında 1.71 dim 20 yasında 1.81 im (: atarsın rahatca ama bol zıpla hergun
    ısın barfix cek bendende uzun olursun.. 40 dakka zıpla 30 barfik cek gunde protein al...

0|0
    0|0
  • En fazla 3-4 cm. uzarsın. Uyku düzenine dikkat edersen o da.

0|0
    0|0
    • kac ta uyım ve hngı spor ypim

• Büyüme hormonu gece salgılanır. Gece uykusunu es geçmeyeceksin. Günde minimum 7 saat uyuman şart. Sporla boy uzamaz. Yalnızca barfiks çekerek daha dik görünüme sahip olabilirsin.

• sagolasın gunde kac cm cekim hormonlar hngı sate calısır ve gunde kac kere vekac tne

• en fazla 1.75 olru gibi kardeş

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • evet ama 18 den 19 a kac cm uzarım bna fıkır deyın

• Ya bu işler genetik hacım bende 1,69 um anam babam bacımdan büyüğüm hemde bariz ama daha ne kadar uzarız o belli değildir

• 170 olabilirsin biraz daha fazla belki 2 sene iyi beslen bence ben 173 kaldım ya la :/

0|0
    0|0
  • Uzar uzar rahat ol :)

0|0
    0|0
  • İmkansız denebilir :D Boşa ümit etme.

0|0
    0|0
    • uzucamı bılıyomda kc cm

• 3-4 cm anca. Kemik yaşını 22'de doldurursun fakat 18'den sonra duraksamaya başlar hafiften kemikler durgunlaşıyor o yüzden boşa ümit etme.

• boy uzaması ıcın gelısme cagnda barfix cekmen gerek

0|0
    0|0
    • kac cm olur ve gunde kc tne kc cm uzar

• 3 bardak ıcerım tavuk yeerım yeterlımıdır

• yeterlı sporda yap sadece barfix yapma

• en fazla 1.75
    diyorum ben!

0|0
    0|0
  • Uzayamazsın sennngibi bende 1.69daydm 18 yşndayken şimdi hiç değişmedi yani

0|0
    0|0
  • 18'den sonra uzama olmaz. Sen yetişkin bir insansın.

0|0
    0|0
  • genelde genetikdir. yaşla alakası yoktur. hiç bişey yapmadığım halde 1.92

0|0
    0|0
  • Şakamı yapıyosun 18 den sonra 3 cm uza öp başına koy hatta o bile zor:-D

0|0
    0|0
    • vallaha zayıfım avantaj var ve sporla desteklıcem yermı doktorlar uni 2 sınıfa kadar uzama surer dedj yani 20 21 dir

• 180 olman hayal gibi bir şey en fazla 172 173 olursun gelişimin tamamlanmış bu saatten sonra iki kat büyümessin:-D

• bol bol süt iç :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...