VAHŞİ HAYVANLAR VS İNSAN?

Evet arkadaşlar bir gün ormanda gezerken karşınıza vahşi bir hayvan çıksa ( aslan, kaplan, ayı, pars) ne yaparsınız?

0|0
9|9

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

Erkekler Ne Diyor 8

• Kedigiller toksa dokunmaz. Ayı da eğer tehlike sezmezse saldırmaz. Köpeklerde ise bağırmak korkutmak etkili olabilir, çünkü köpekgiller korkana saldırmayı tercih ederler (tok olsa dahi) Bir aslan kaplan karşısında bir insanın şansı sıfırdır, çünkü kaçarsa hayvan tarafından bir sıçrayışta yakalanır. Ağaca tırmanmaya kalksa yine yırtıcı çabucak ulaşır. İyi bir yüzücü iseniz aslan saldırısında suya atlayıp kaçmak etkili olabilir, birde elinizde kendinizi koruyabileceğiniz bir sopa olmalı. Ama buna güvenmeyin çünkü karşınızdaki hayvan 250 kg ve bir vuruşta sizi yere yığabilir. Kalkamadan boğazlanmış olursunuz :) Kaplan saldırısında ise hemen oradan uzaklaşın kaplanın 30 m yakınına dahi girmeyin. Kaplanlar insan yemezler. Yalnızca yavrulu dişi kaplan çok agresif olur oda yavrulara yanaşmadığınız sürece saldırmaz. Saldırırsa kısa sürede sizi öldürür zaten..
    Ayı saldırmaz kolay kolay soğukanlı olun ve asla ani hareket yapmayın. Sabırla ayının uzaklaşmasını bekleyin
    :)

0|0
    0|0
  • Umarim az once avlanip doymustur

0|1
    0|0
  • Yetişkin bir ayı at kadar hızlı koşar önce onu bilelim de. Hacı bir ağacın tepesine çık Pars görürsen, sıçtın çünkü. Aslan ve kaplan karnı toksa bir şey yapmayabilir. Ayıya da tehlike yaratmazsan dokunacağını sanmam.

0|0
    0|0
  • ani hareket yapmazdım pis pis bakanı olursa recep ivedik gibi tavır takınırdım geri adım atmazdım hayvana karşı psikolojik üstünlük sağlamaya çalışırdım

0|0
    0|0
  • Tabanları yağlardım :)

0|0
    0|0
  • Arkamı dönerim ve eğilirim

0|0
    0|0
  • Taş yok mu taş diyerek taş ararım :)

0|0
    0|0
  • Hadi ayıda felan kaçarsında çitada napıcan :(