YÜKSEKLİK KORKUSU? YARDIM!!?

21 yaşıma geldim ve hala yüksekte olmaktan korkarım. Bu korkuyu yenmenin yolu/yolları nelerdir? Geçen bir arkadaşla dönme dolaba bindiğimizde en yükseğe çıktığımız an arkadaşıma sarılıp bağırmaya başladım. üstelik kızdı arkadaş :(

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Korkunun yaşı olmaz ki bu bir fobi. Üstüne gideceksin örnekte söylediğin gibi. Baktın olmuyor zorlama.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 6

• Yükseklik korkusu çok doğal bir reflektik ve genetik olgudur. Tüm insanların rüyalarında gördüğü en ortak konu budur. Ağaçtan, uçurumdan, binalardan düşme vs. Bu insanlık tarihi kadar eski bir konu. ÇÖZÜM : adaptasyon; İnsanların yüksekliğe karşı adapte olamamasının en önemli sebebi iç kulakta dengeyi sağlayan mikro misketlerdir. İç kulak denge organcıkları bizim her şart ve durumda dengede olmamızı sağlar. Fakat insanlar genelde ömürleri boyu karada yürüdükleri için iç kulak denge mekanizmasını ona göre ayarlamıştır. Daha yükseğe çıktığımızda göz derinlik boyutunu beyne iletir, beyin iç kulağa derken olay karışır. Çünkü Önceden oluşan veri yok. Kısacası bir merdive düşün yükseklere bakan. Her gün bir merdiven çık ve aşağıya bak. Sorun çözülür :)

0|1
    0|0
  • ya arkadaşım herşey yavaş bir şekilde yap. mesela dama çık duvara yanaş yakın dur. ta ki heyecanın yatışana kadar. sakinleştikten sonra biraz daha yaklaş. mesela benim korkum yoktur. apartmanların damında duvara çok rahat oturup ayaklarımı aşağı sarkıtabiliyorum. kaldı ki inşaattada çalıştım. Bu dediğimi korkusu olmayan bir arkadaşından yardım alarak yap. Güzel sonuçlar göreceksin. Ama cesaret et yeter :)

0|0
    0|0
  • Çok yüksek yerlerde bulun devamlı sonra alışırsın zamanla :)

Kız arkadaşın ne yaptı çok merak ettim :D :D

0|0
    0|0
  • dönme dolabın yükseklik korkusuyla falan alakası yok ya insan işi değil onlar ben bikere gondola bindim inince arkadaştan bir sigara aldım o gün bugün sigara içiyorum mk :D yükseklik korkun varsa yükseğe çıkma panpa yeneceksin diye bişey yok bu korkuyu bırak kalsın :D

0|0
    0|0
  • Gondola bin sürekli bir arkadaşımda vardı yükseklik fobisi gondol ile tedavi ettik

0|0
    0|0
  • Çok zor ben hala yenemedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...