Kol için egzersizlere yardımcı olur musunuz?

Benim vücudumda kollarım orantısız.

Dirsekten aşağım normal ama yukarılar tombiş.

Aynı şey bacaklarımda da var. Dizden aşağım ince yukarlar daha bir kalın.

Ne yapmam lazım buraları inceltmek için?

Bacak pek önemli değil de bu kollar canımı sıkıyor.

Güncellemeler:
spor yapıcamda ne tur sporlar kollarımı calıstırmak ve bıran once zayıflatmak adına
bu sabah başladım su şişesiyle çalışmaya herkese tesekkur ederım ayrı ayrı 20 şer kere kaldırıp ındırdım sıseyı toplam 60 kere

tesekkurler inşallah devamını getiririm

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• kucuk agirliklarla back lift yap, ya da kisaca kollari ellerinde agirliklar ile yanlara ac, omuza kaldir dimdik indir... bu bile ise yarar

1|0
    0|1
    • her sabah aksam mı bırde kacar kacar yapım bunları ?

bende agırlık yok ama su şişesi kaldırsam olurmu ?1lt lik

• evet yaradı halada devam edıyorum...

gerçi bir incelme olmadı ama sanki gerginleşti kolum..

birde hergün yürüyüş aletim var ona biniyorum onunda faydasını gördüm azıcık..

yememede dikkat ediyorum..

çok sağol valla..

inşallah incelirdi ilerleyen zamanlarda..

• zamanla incelik daha cok erken :)

Erkekler Ne Diyor 6

• klasik şınav hareketi hem kolları toplar. hem göğüsleri dolgunlaştırır. kadınlar için uygun sayı 8 dir. ama tabiki yapabildiğin sayıdan, yavaş yavaş yükseltmen daha uygun olur. üst kol bölümünü forma sokmak için şınav oldukça uygun bir harekettir.

Aklında bulunsun kas oluşumu (şişmesi) biçimsel toparlanmadan çok daha sonra başlar. Yani o açıdan endişelenme.

Daha isabetli bir çalışma istersen farklı şınav stilleri var. body forum sitelerinden bu stillere çok rahat ulaşabilirsin (link veremiyorum üzgünüm.)

Bayanlara özel kolaylaştırılmış kol değiştirerek şınav çekme hareketini öneririm. umarım işini görür. :)

1|0
    0|0
    • pekı tesekkur ederım googldan aratır bulurum

• valla senin kollar 3 ayda arnold gibi olmuştur :DD

0|0
    0|0
    • :)) Şimdilik fit oldu bıraktım ama yine devam edicem pazartesiye :))

• her pazartesi :D 20şerden 3 set.

• Pazartesiden pazartesiye zaten :)

• En son verdiğim taktiklerin uygulandığını pek sanmıyorum nedenseeee :P

1|0
    0|0
  • spor yap

1|0
    1|0
    • kollar icin barfix cek ama cok cekme sonra kasli bisey olursun erkekten farkin kalmaz :)))

• pekı tesekkur edrım bu aksam denıycem

• hayal edebiliyorum :))))))))

• Rozanın eski sorularına cevap vererek gıcıklık mı yapılıyor olay nedir :D

0|0
    0|0
    • Hemen olayi kes sende :D

• ozaman doya doya sana çiko demek isterim :D

• :)))

• Bence 5 kg lık dambıl alıp evde çalışabilirsiniz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• hımm 4 yıl adletzm yapan biri olarak önerim sana özellikle kalca we diz kısmına kadr olan kısım zor kas yapan yerler olduğundan, öncelikle ağırlık calış bacaklarında ..keşke yanımda olsan bi kaçta yapabileceğin hareketlerı göstrebilseydim (: bırakalı 3 yıl oldu hala taş gibiler bazen o kaslar beni rahatsız ediyor o yüzden böle olsun istiyorsan kendine parkur belirle yokuş olsun parkurun yanı bacak kaslarını çalıştırabilmen için we artık parklarda bile ağırlık aletleri war özel bi yere gitmene gerek yok. o yüzden sana tek önebileceğim yağları kasa çevirmen bunun için sıkı bi çalışma yapman gerek pes etme. kolların içinde ağırlık çalışabilir barfix çekemezsin çünkü kolların güçsüz önce ağırlık çalış ki güçlensinn :D ya herkes barfix yazmıs da hani güçlü olmayan kol barfix nasıl çeksin :D sağlık topu al 5 kg luk onu yukarıya at tut günde 15 20 kez we gecen gün artırark yap :D kolay gelsin canım

0|0
    0|0
    • cok tesekkur ederım evımde merdıven cıkarmıs gıbı hareket ettıren spor aletım var ısmı ne bılmıyorum ondan yapsam bacaga nasıl olur ?

barfix e gelınce bende zaten kendıme hıc mı hıc guvenmıyorum 65 kıloyum ve nasıl kaldırıyım kendımı

• koşmak zordur ama güsel canım ben cok zewk alıyrum bak sana tawsıyemm kulağına kulaklıgını muzıği aç. once ısınma turu hızlı hızlı 2 tur futbol sahasında 400 metre yada 200 metredır canım bı turu.sonra hafiften hiç durmadan atabildiğin kadar tur at bunu sabah saatlerınde yada aksam saatlerınde yap tamm.birde ilk bir hafta çok canın yancak onlar bacak kaslarının çalışmaya başladıgının işareti sonrakı haftlr çok raht edersin.bu arda göeğin ws içinde dur ya mail adresimi atcam ordan konusalım

• tamam :))

• Öncelikle iki adet 2 kilo ağırlığında el dambılı alıyorsun. (set halinde 2-3-4 kilo olanlarından alırsan daha iyi olur, uzun süre yapman gerekebilir, set artırdıkça ağırlığı da artırırsın)

Neyse,

Kesinlikle ağırlıkları kaldirirken bilekleri kırmıyoruz.

İlk hareketimiz; kollarını yukarı kaldırıp bilekleri karşıya doğru çeviriyoruz, omuz hizasına kadar indirip nefes vererek kaldırıyoruz. 4x15 yeterli olur.

İkinci hareketimiz; üst kolları dirsekten yanlara sabitliyoruz. Ve bilekleri yukarı bakar sekilde dirseklerin hizasinda tutuyoruz, ve kasıklara kadar indirip nefes vererek kaldırıyoruz. Aynı sekilde diğer kol.

12-10-8erli 3 set yapman yeterli olur. Sonra 3x15 yaparsın.

Üçüncü hareketimiz; yuzustu dizler ve kolların üzerinde köpek pozisyonunda kalıyoruz ve bir elimize dambılı alıyoruz. Kolumuzu dirsekten yana sabitliyoruz, göğüs hizasında tutuyoruz ve aşağıya, kalçalara doğru yandan acabildigimiz kadar acıyoruz. 3x20.

Dördüncü hareketimiz; bir ip alıyoruz . Bir ucuna 2 kiloluk iki dambılı bağlıyoruz ve bir sandalyenin sırt kısmından sarkitiyoruz. Diğer ucunu 50 uzunluğunda sopayı bağlıyoruz ve sopanın iki ucuna yakın yerden tutuyoruz. Diz çöküp dirseklerimizi diz kapaklarımıza sabitliyoruz ve nefes vererek alt kollarımız dirseklerimizin üzerinde dik pozisyona getirip indiriyoruz. 12-10-8erli 3 set yeterli olur.

Daha önce sanırım ağırlık çalışmadın. Bunlar ideal şimdilik. Daha sonra bir hocaya danışıp daha fazla yuklenebilirsin. Anlaşılır olmuştur umarım, o karman çorman isimlerini yazıp kafanı karıştırmak istemedim. :))

Yap bunları, işine yarar.:)

Bacakların için ise bisiklet kullanmanı öneririm. Kesinlikle çok yararını görürsün.:)

0|0
    0|0
    • inanılmaz acıklayıcı olmus ..

cok tesekkur ederım yarın su şişesiyle denıycem param oluncada dambıllardan alıcam

• Rica ederim.

son seti yeme ama :) istikrar, sen bu işi başaracaksın :)

Yükleniyor...