Boks, tekvando, kickboks, karate, judo, kung fu gibi sporlar insana ne kazandırır?

Boks Tekvando Kickboks Karete juda kung fu bunun gibi sporlar yapmak insana ne kazandırır ve bunun gibi sporları yapanları dövebilirmiyiz ve böylelerinden kızlar hoşlanır mı bu sporları yapan herkesi dövebilir mi bu sporlar yapılmalımıdır yoksa bu sporlar yapılmadan adam dövüle bilir mi?

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• dövüş sanatları sporu birilerini dövmek için değil vucudu zinde tutmak çevik olmak içindir ulu önder Atatürk ne demiş ? Ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim !

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Profesyonel boksörüm fakat çok fazla bi yararını görmedim .senin için boksu öneririm ama .yani tamam sağlık açısından okey de kas ,kabalaşma falan .bi erkeğe yakışır mesela .insanı dövmek amacıyla yapma bu sporu boş hayal olur çünkü :)

0|0
    0|0
  • ben judo ve tekwandoo yaptım onların kendilerine has bir felsefesi var çok hoştur ve felsefeleri zorda kalmadığın sürece dışarıda kullanmamanı öğütler zor da kalırsan ayrı ama beden terbiyesi kendini geliştirme harika ama zorlayıcı sporlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• boxçu olıyım adam döviyim deme hapsi alırsın elinde silah varmış gibi ona göre.şimdi sorularına gelelim:

1.tehlikeye karşı kendini savunmayı öğrenirsin en basidinden

2.senden o tür sporları yapıyosan ondan daha iyiysen döversin tabi soğukkanlı olucan

3.hoşlananda var hoşlanmayanda ama kız zor durumdayken yardım edersen hoşuna gider belki adamı pataklamadan uzaklaştırırsan

4.herkesi dövebilir tabi adam daha pro değilse

5.senin çevrenin nasıl insanlar olduğuna bağlı

6.bu sporları yapmadan dövebilirsin ama karşındakininde bişey bilmiyo olması gerekir

0|0
    0|0
  • adam dövme mevzuuna takılmışsın madem.dayımın barında iç güvenlikten sorumlu bi abi vardı.tekvandoda madalyaları vardı.bi gece kavga çıktı. 8 kişiye daldı adam.hepsi pert ve şut.

0|0
    0|0
  • bn bu saydıklarından karate-juda-taekwondoyu denedim şimdi de vücut geliştirme güreş üzerine çalışıyorum.her spor insana ayrı bir ayrıcalık kazandırır ama öncelikle kafandan dövme işini dövüşme işini silmen gerekir. zaten zamanlada o sporda uzmanlaştıkca silinir. bu sporları yapınca zaten kendinde anlarsın.

0|0
    0|0
  • zaten senin bu sporla adam dövebilmen için en az 6 7 yıl ugrasman lazım zira mevzu sokak kavgası oldugunda iş degişir sokak kavgası farklıdır ..

0|0
    0|0
  • Bu sporları adam dövmek için yapacaksan hiç yapma bence. İlk amaç bu olmamalı.

0|0
    2|0
  • boş boş konuşmayı bırak. hemen bir salona kaydol, çalışmalara başla :) inanıyorum ki dövmek istediğin insanları dahi dövmeye tenezzül etmeyeceksin :))

0|0
    0|0
  • Savunma Sanatları diye geçer çoğu spor amaç öfke kontrolu ve savunmadır.Çünkü en iyi saldırıdır savunma.

0|0
    0|0
  • boks felsefi yönü yok ama diğer dediğin sporlar iyi... yaşam tarzını oluşturur..

0|0
    0|0
  • Ben hobi olarak yapardım şahsen...

0|0
    0|0
  • Dövüş sanatları insanın kişiliğine farklı bir yön katar bence

0|0
    0|0
  • Sokak dövüşü tekniklerini öğrenirsen dövebilirsin ;)

0|0
    0|0
Yükleniyor...