Şeref bey kimdir? Kaç Beşiktaşlı biliyor?

Şeref bey kimdir ?

Kaç Beşiktaşlı biliyor?

#FEDA

Güncellemeler:
Bilmeyenler için buyrun link

FEDA etmeyen Veda etsin ;)

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• 30 cd lik belgeseli almıştım yıllar önce izlemeye değer:)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• futbol takımının ilk kurucusu,kaptanı ve teknik direktörüdür.her yıl sezon açılışının yapıldığı gün Yahya Efendi Türbesi’ndeki mezarı başında saygıyla anılır.ŞEREF BEY BEŞİKTAŞ demektir

1|0
    0|0
  • Beşiktaşın ilk kaptanı ayrıca ilk t.direktörü. Beşiktaş için stad yaptırmıştır ama kendisi görememiştir. 1933 de vefat etmiş stad çalışmaları 1940 yılında tamamlanmıştır.

1|0
    0|0
  • beşiktaşın eski stadının adı

0|0
    0|0
  • bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Şerefinle oyna, Hakkınla kazan.

0|0
    0|0
  • beşiktaşlılığımızımı ölçüyosun birader ;)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Şeref Bey bilinen bir diğer ismiyle Ahmed Şerafettin Bey (1894-1933) Beşiktaş'ın futbol şubesinin kurucusudur. Aynı zamanda Beşiktaş futbol takımının ilk kaptanı ve teknik direktörüdür.

Beşiktaş'a bir stad kazandırmak için çok büyük çabalar sarf eden Şeref Bey, yakalandığı hastalığa yenik düşerek 1933'te vefat etti. Beşiktaş'a kazandırmak istediği stadı göremese de, 1940 yılında stadın inşası tamamlandı. Beşiktaşlılar bu stada, onu hayatı pahasına kulübe kazandıran Şeref Bey'in anısına Şeref Stadı adını verdiler. Stadyumda 1947'de İnönü Stadyumu açılana kadar pek çok lig maçı ve yabancı maçlar oynandı. 1947'den sonra Beşiktaş kulübünün antreman sahası olarak kullanılan statta amatör küme maçları da oynandı.

1|0
    0|0
  • Taraf sorular bunlar :) olmadı sımdı.

0|0
    1|0
  • Biliyoruz bir Beşiktaş'lı olarak çok şükür :)

0|0
    0|0
  • ama araştırıcam merakettim bak

0|0
    0|0
  • şeref bey kim bilmem

0|0
    0|0
Yükleniyor...