Spor yapan ve vucut yapmaktan anlayanlardan yardim rica edebilir miyim?

1,65 boyunda 54 kiloyum. Yag oranimda dusukmus spor salonunda olcturdum. Bu nedenle hareket kisa surede yariyor. Cok hafif kasli , sıkı fit bir vucudum olsun istiyorum. Zaten baya iyi ama kusursuza yakin olsun diye daha cok spor yapacagim. Bana fikir verir misiniz? Dengeli orantili ince bir fizige neler yapara ulasirim. bir de not, boks yapmaktan hoslaniyorum, bu iyi mi kotu mu?

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Sabahları kalkıp bir koşu yapsan her zaman fit kalırsın, squat ve yarım şınav hareketleri de yaptın mı bir de istediğini yiyip ama fazla kaçırmazsan spor salonuna gitmen gerekmez. Sabahları yeşil çay içmen tansiyonunu düşürür ve spor yaparken kalbin hızlı attığından daha çok yağ yakarsın. Güne erken başla bence ayrıca. Bol şanslar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Fazla definasyon yapma erkek kolu gibi kolların olur kaslar belirgin. Genel olarak kalça ve bacak hareketleri yap. Bence eğer maddiat sıkıntın yoksa spor salonuna git pofesyonel yardım al derim. Yoksa internetten bir sürü ev egzersizleri bulabilirsin. En kötü Ebru Şallı nın plates dvdlerini al izle :D

1|0
    0|0
    • Spor salonuna gidip yuzuyorum. Fitnes sevmiyorum

• Yağ oranın düşükse vücudu sıkılaştıran hareketler yap. Biraz hatları doldurmanın hiç bir zararı olmaz. Benim şuanki antrenörüm bayan. Kadına gerçekten de spor yaramış. Hayranım şahsen
      Fitness ın kelime anlamı fit olmaktır ne yapsak ki :D

• Zaten fit sayilirim ya fitnes de yapmadim. Kaba kaslar yapiyor. Boksu bir ara cok abatmistim hala kollarimdaki o sisik kaslari indirmeye ugrasiyorum. Cok kotu. Agirlik filan yani.. En guzeli vucudunu tasidigin hareketler acma germe yuzme kosma gibi. Bence yani

• Ağırlık egzersizlerinden vazgeçmemek kaydıyla kardiyo ağırlıklı bir antrenman düzeniyle daha kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Fakat egzersizle ilgili en yaygın tutum, ne yazık ki, egzersize yeni başlayanların fazla acelesi olması oluyor. Bir vücut ise deyim yerindeyse santim santim işlenerek yapılıyor. Antrenmanınız, beslenmeniz ve dinlenmenizi bir alışkanlık hâline getirip sabırla sürdürmelisiniz.

Bokstan hoşlanıyorsanız da bazı boks egzersizlerini çalışabilirsiniz ancak kendinizi zorlamamalısınız. Bazı profesyonel branşların hobi olarak yapılması riskler barındırır, boks da bunlardan biridir ev en sık karşılaşılan problem el bileği sakatlanmalarıdır.

0|0
    0|0
    • Bunları biliyorum da daha detaylı bilgi lazım bana. El bileğimi sakatlamam mümkün değil çocukluğumdan beri profesyonel boksör tarafından eğitildim. Teşekkürler yinede

• Koşu yap bence çok güzel bir vucüdun olur :)

1|0
    0|0
  • Bence fitness a degil platese git daha dengeli bir yapiya kavusursun

1|0
    0|0
    • Plates yaptim. Ogrendigim icin simdi de kendi kendime yapiyorum surekli. Cidden harika

• Sen begenmiyorsunda ciktigim tum erkekler bayiliyordu fizigime. Zevk meselesi :)) o yuzden ben bilgimi okuyacagim

• çıktıkların anlamıyor hiçbi rşeyden demek ki :P

• koşu yap yeter

1|0
    0|0
  • Açma germe egzersizlerini fazlalaştır , vücut sıkı olduğu kadar esnekte olmalı.
    Crosfitte bu konuda sana yardımcı olabilir

0|0
    0|0
    • Acma germeyi hergun yapiyorum cok fazla esnegim. O konuda sorun yok. Ama crossfit e bir bakacagm

• crossfit'e basla super vucudun olur
    http://www.youtube.com/watch?v=QlA5xEOPSy0

0|0
    0|0
  • boks güzel bir spordur kondisyonun iyi olması lazım... biraz kuvvetin yerinde olması lazım :)

0|0
    0|0
    • Milli boksor bir akrabam ogretti. Eskiden begenmiyordu kari gibi yumruk atiyosun poponu cikariyosun diye dalga gecerdi simdi cok begeniyor teknigimi. Hic hata bulmuyor. Kondusyonum cok iyi degil. Zamnla olur belki.

• Dünyaya Bir daha mı gelcez yav ye anasını satayım can boğazdan gelir :ASDa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• ben fitnessa gidiyorum gayet de memnunum sonuctan antrenörün sana soruyor nasıl bir vücut istiyorsun diye ona göre calıstırıyor seni her hareketimde soruyorlar mesela göbek kası mı istiyosun göbek eritmek mi ya da kalcaların kücülsün mü yoksa sıkılassın mı diye ona göre bir yol ciziyoruz mantıklı bir sekilde yapıldığında hic de kaba olmuyosun emin ol gayet sıkı bir vucuda ve aynı zamanda hos bir görüntüye kavusuyosun sadece kosmakla yüzmekle olacak sey değil önyargılı olma derim:)

0|0
    0|0
    • Fitnessle de olcak sey degil bence :) ben yuzuyorum boks yapiyorum baya duzgun fizigim. Daha narin ve sıkı olmak icin fitness den daha iyi sporlar var fakat cok profesyonel birilerinden tavsiye istemistim ben

• lisanslı profesyonel sporcuyum ama senin istediğin gibi bir profesyoneli bulursan bana da yolla :)

• Cevabin beni tatmin etmedigi icin cok fazla anlamadigini dusundum ne biliyim :) hahah. Arayan bulurmus :p

Yükleniyor...