Bana bir program için yardım edin?

Arkadaşlar ben bir öğrenciyim ve 90 kilo 1.70 boyunda bir kızım. Aslında aklımda bir program var ona zayıflamak için. Okula giderken nasıl sıkı bir program önerirsiniz bana? Şimdi babam spora gitmemi istemiyor bir sürü adamlar var diye. Bende onun için yürüyüş, mekik, egzersiz gibisinden sporla bir diyet uygulamak istiyorum. Sizlerde bana yardımcı olur musunuz? 6 ay boyunca bir süre koydum kendime 6 ay sonra istediğim görünüme ulaşmak değil sadece bir süre olaraktan 6 ay.

Önceden de bir program yapmıştım ve onu 1 ay uyguladım, egzersiz, okula yürüyerek gidip gelme, sabah kahvaltılarını geçiştirmeme, öğle yemeği için evde kepek ekmeği hazırlayıp gitme, akşamları sebze yemekleri ya da et, günde 2-3 litre su içerek 4-5 kilo vermiştim. Ama çok değişiklik olmayınca veremem artık diye bırakmıştım. Halbuki devam ettirseydim şuanda bam başka bir kızdım. Neyse ki artık gerçekten kilo vermek istiyorum ve istikrarlı kalmak. Bildiğiniz bayram alışverişi yaparken sinirden ölüyordum yav!!!

Neyse, sizce bu program ile devam edeyim mii? Yoksa daha ekleyeyim mi? Biraz yardımcı olursanız? Ve 6 ayda kaç kilo verebilirim sizce?

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Sebze ağırlıklı beslenip kardiyovasküler yapmaktan başka bilimsel olarak kabul görmüş bir yöntem yok (deneyimlerime göre). Bisiklet sürmek, koşu vs. gibi yöntemlerde, ilk 15 dakikadan sonra vücut yağ yakıyor. Spor salonuna çok da gerek olduğunu düşünmüyorum. Normal tempoda yarım saatlik koşu iyidir. Bisiklet sürerek bunu daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz. Kardiyo esnasında ve sonrasında su içilebilir. Hemen ardından bişi yemeyin çünkü vücut o esnada depolamaya müsait oluyor diyor hocalar. Bunun dışında, kendi imkanlarınızla kardiyo yapabileceğiniz başka yöntemler var mı bilmiyorum. Kardiyo yöntemlerini araştırmanızı öneririm. Youtube'da bol video var bununla ilgili. Ayrıca uygulanan diyet, kardiyodan daha önemli, kritik bir konu... Başarılar...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Sakın unutma yapılan sporda yorulmaya başladıktan sonra devam ettiğinde bir başarı elde edersin. Yürüyüş tarzında değilde biraz tempolu ve bolca terli geçen hafif koşular. Squatda yapabilirsin ağırlık edinirsen faydası olcaktır. Kilo yalnızca karında değildir sporuda yaparken tüm vücut olarak düşün

0|0
    0|0
  • Ya ne diyetisyeni allah aşkına, Türkiye'de kilerin %99 u sahtekar oluyor. Bak canım benim, öncelikle sadece kadınlara özel spor salonları da var. Oralara gidebilrsin. Bunun dışında yağ tuz şeker hamur ürünleri pilav makarna yi azalt,( ben mesela hiç yemiyorum) protein ürünlerini biraz arttır. Çatır çatır zayıflarsın..

0|0
    0|0
  • 90 kilo mu

kiremit mi yedin :D

0|0
    0|0
  • Her ay azim edip 2 kilo versen 12 kilo verebilirsin

0|0
    0|0
  • Herşeyin başı düzenli yürüyüş ve koşu. Buna ek olarak yüzme... Gerisi teferruat.

0|0
    0|0
  • Arkadas benim sevdigim kadin tipleri hep zayiflama derdinde :(

0|0
    0|0
  • Arkadaşım ana klasik bir yöntem öğreteyim. pandalon giydiğinde üstüne kemer tak. azcık sık kemeri. o açlık hissini bastırır. Yemek yediğin zamanda hemen doydun hissi verir :) bu yöntem miğdeye kelepçe taktırmakla aynı gibidir.;) öğrencilik hayatindaki buluşum :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Spora gitmiyosan bir diyetisyene git o sana yemek programi verir evde de kendi imkanlarinla spor yaparsin ama bir an önce başla

0|0
    0|0
  • Kesinlikle diyetisyene git. Vereceğin kilo üç beş olsa sana burada öneri sıralarız ama biraz fazla olduğu için profesyonel destek şart.

0|0
    0|0
  • Bence hic burdaki yorumlara takılma. Sen bir diyetisyene git herkesin metobolizma aynı olmayabiliyo. Belki önerilen diyet sana iyi gelmeyebilir. Git vücut fonksiyonlarını ölçtür ona göre bir diyet uygula

0|1
    0|0
Yükleniyor...