Kürt bir kızla / erkekle evlenmeyi düşünürmüsünüz ?

Kürt bir kızla&Erkekle evlenmeyi düşünürmüsünüz ?

Biliyorum önemli olan insanlık ama cevaplarını merak ediyorum yinede.

0|1
14|32

En İyi Erkek Görüşü

• batıda yaşayan birçok kürdü Türk sanıyoruz:)

3|2
    1|5
    • bu doğru :)

• yıllar önce taşınıp gelmişler ve bizleşmişler

Erkekler Ne Diyor 31

• siz niye kürtleri ikinci sınıf insan olarak görüyorsunuz..,bu yaptığınız ırkçılık değilmidir..

7|5
    3|4
    • Onlarınki bal kaymak bizimki ırkçılık ne ala 2. sınıf bile değil onlar

• bakan,oğlum bak git.

• yoo değil bu yaptıkları milliyetçilik

• Benim sevdiğim kız muşlu ve onunla ciddi düşünüyorum.Dediğin gibi asıl önemli olan insanlık diğerleri önemli değil.

4|3
    0|1
  • kürt kızıyla evlenirim ama bir türk kızıyla asla evlenmem

3|9
    5|3
  • Bir mer'ada beraber yaşayan üç öküz varmış. Bu hayvanların biri sarı, biri kara, diğeri de alaca renkliymiş. Bunlar, her zaman birbirine arka vererek otlarlar ve birbirinden ayrılmazlarmış. Kurt, bunları yemek için can atmakla beraber yanlarına yaklaşamıyormuş. Bunun üzerine, gayesine erişmek için bunların arasını açmayı düşünmüş. Bir gün alacalı öküz diğerlerinden uzakta iken, sarı ve kara öküzün yanlarına sokulmuş, "Siz ne kadar hoş ve güzelsiniz! Fakat bu alacalı arkadaşınız sizin aranıza hiç yakışmıyor" demiş. Diğerleri bu sözü tasdik edince kurt, "Bunu aranızdan uzaklaştırın" demiş. Onlar, bu işin çaresini sorunca, "Siz bana yardımcı olursanız ben onu sizden uzaklaştırırım" cevabını vermiş. Kimi, arkadaşının boynundan kimi, ayaklarından bastırarak kurda yardımcı olmuşlar. Kurt, büyük bir iştiha ile alacalı öküzü parçalamış.

Bir başka gün, karnı acıkan kurt, iki öküz birbirinden biraz uzak iken sarı öküze yaklaşmış, "senin rengin ne kadar da güzel, ama arkadaşının rengi siyah, o senin yanına hiç yakışmıyor" demiş. Onun da yardımı ile kara öküzü parçalamış. Sonunda sarı öküzün karşısına dikilmiş ve hiçbir hileye lüzum görmeden doğrudan doğruya "Ben seni yiyeceğim" demiş. Sarı öküz, işin vehametinin farkına varmış. Ama artık iş işten geçmiş, yapacak bir şey kalmamış. Çaresizlik içinde şöyle mırıldanmış:

"Aslında biz, alacalı öküzü yedirdiğimiz gün yenilmiş ve bu sonucu hak etmiştik."

alıntı

0|1
    0|3
  • baştan söyleyeyim kürt değilim. fakat memleketimden çok kürt tanıdığım var. aslında kürtler örflerine daha sadık. benim bi kaç tane kürt yengem var kocasına fena sadık. o kadar kötülüyoruz ki. yani bu sorunun içinde milliyetçilik değil, kürtçülük var. Neden çerkezlerle dadaşlarla evlenir misiniz sorusu yok? Siz sanıyor musunuz PKK nın içinde sadece kürt var. ODTÜ yü bitirmiş Türk şerefsizleri bile oluyor.

2|5
    1|1
  • Beğenmişsem sevmişsem evlenirdim ama arada bir kültür kaynaşmasına her iki taraf da gönüllü olmalı..yani ayrı dünyaların insanı olmak zor olurdu..

3|4
    0|1
  • Niyeyse çok sıcak bakamıyorum buna

2|5
    3|3
  • evlenirim çokta güzel olur bence nesi var kendi dinimden kendi topraklarımda büyümüş birisiyle evlenmeyeceğimde kimle evleneceğim :))

3|2
    1|0
  • Şimdiye kadar gördüğüm Kürt kızları görünüş olarak pek çekici bulmadım. Esmer kız hoş ama onlarınki biraz farklı bir esmerlik gibi, bilemedim. Tabii açık tenli olanı vardır belki.

0|3
    2|0
  • evet evlenilir ...

3|2
    1|1
  • gönüle düşdükten sonra ne farkeder kürt olmuş türk olmuş,mümkündür...

4|2
    0|2
  • niye düşünmiyim insan değil mi?

3|2
    2|1
  • ben böyle faşist bir soru görmedim

2|3
    0|4
  • Ben Kürdüm. Farketmez. insan olsun beni sevsin bana saygı duysun yeter. bir de böyle konular açmayın kardeşim yahu. Şu boş zihniyetlerin aptalca düşünceleri insanların üzerinde yanlış algılar oluşturabilir...

0|1
    0|0
  • tabiki de. insan olması yeter. duyguların karşındakinin etnik kökenine bakmaz heralde :)

ahh soruyu daha farklı sorsaydın keşke, zaten ortalık gergin !

0|0
    0|0
  • yatakta çok iyilermiş doğru mu değil mi -sorun olmaz

1|4
    1|6
  • kader kısmet bilinmez ama hiç sanmıyorum böyle bir şey yapacağımı.

0|1
    4|2
  • Ben düşünmem, anlaşamıyacağımızı düşünerek, ama bu işler hiç belli olmaz tabii

0|1
    3|1
  • Evlilikler iki kişi arasında yapılıyorsa sorun değil. Ancak ülkemizde evlilik sadece iki kişi arasında değil aileler arasında da yapılıyor. Sorun çıkar bence..

Ayrıca ne demişler ""Evleneceğin eşi ve ineğini köyünden seç "" derler..

0|0
    1|0
    • inek ne alaka onu anlamadım :D

• Ewet la ne alaka saçmaladın şimdi

• Ya arkadaşlar bu kadar saçma bir soruya cevap veriyoruz bu saçma olmuyor. Bir benzetme yapıyoruz bu saçma oluyor.

Tabiki sorun değil kürt, türk, laz, alevi.. Ancak bu sorular bile ayrımcılığı tetikliyor.

Benzetmemde eski bir atasözü dür. " eşini ve ineğini köyünde seç " yani huyunu suyunu bildiğiklerin ile evlen. Huyunu bilmediğin bir inek alırsan tepiği yersin..

• anadoluda saf kan bullamazsın, türkü, kürdü çerkezi, lazı kaynaşmış gitmiş artık:)

0|1
    0|0
  • Evlenebilirim ama önemli olan insanlığı ve benim kafamdaki diğer kriterleri sağlaması gerekir.

0|1
    0|1
  • Hayir tabiyki

0|0
    0|0
  • evlenmezdim ama kürt olduğu için değil gelenek ver görenekler açısından

0|2
    6|3
  • Asla!

1|2
    6|4
  • Allah yazdıysa bozsun, diyorum. Ben Türk üm diğerleri de benden uzak olsun Kokuyolar abi..

1|0
    0|1
  • Müslüman bir kürt mü? Ailesi de dindar mı? Başlık parasının dinen rüşvet olduğunu biliyorlar mı? Bu sorulara cevabı evetse ve aşıksam olabilir. Sadece kürtlerle değil lazlarla da kültürel fark ister istemez sorun olacaktır. Ama kız ve ailesi anlayışlı ise bunların üstesinden gelinebilir.

0|1
    0|0
  • Düşünmektende öte ben Kürt bir kızla evlenmek isterim. Çok merhametli ve eşlerine aşırı bağlı oluyorlar. Hem de daha duygusal oluyorlar. Ayrıca dünya görüşümü daha iyi anlayabileceğini düşünüyorum bu da dini açıdan benim için çok önemlidir. Töre töre diye eleştirenler olabilir de hatalı kısımlarını atarsak, yanlış tarafları hariç aslında töre güzeldir.

0|1
    1|1
  • Kanımı kırdıramam Biz aile olarak soycuyuz ne alırız ne veririz.

Türk ' ün en kötüsü kürdün en kralına beş basar işim olmaz.

2|5
    10|11
  • ailem kabul etmez kürt bir kızı

bende istemiyorum ırkçıyım kürtleri hiç sevmem

hadi iyi halden evlendiğimi düşündüm evime 1 milyon tane misafir gelmesini istemem

4|4
    9|11
    • öööf hemde nasıl:D hahahaha:D koptum ya:D bıyıklarıda var onların:D

• İyi ! Irkçıların, Asabiyetçilerin (Kavmiyetçilerin) Dinen Hükmünüde iyi biliyorsundur umarım ! Cehennem !!!

• bölücü olmamak şartı ile olabilir

1|1
    3|4
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 14

• İnsan olsun yeter... nedir bu ırkçılık ya :) ben kürt değilim ama evlenirim..

4|9
    0|4
  • Evlenecek arkadaşlara mutluluklar

0|6
    5|2
  • cok seviyorsam neden olmasın.

1|5
    1|1
  • önemli olan insanlık mı? sen insanlığın ne demek olduğunu biliyormusun yani insanlıktan haberin var mı? bence yok olsaydı bu faşizan soruyu sormazdın...

4|5
    0|2
    • aynen çok yersiz ve saçma bir soru ben kürt değilim ama eğer o kişiyle evlenmek istiyosam ne oldugu değil nasıl bir insan olduğu önemli ;)

• bu ülke bugün ayaktaysa senin gibi düşünenler sayesindedir...

• ailemin bu konuda ne düşündüğünü biliyorum , istemiyorlarmış kürt 1damat.

ben yinede açık kapı bırakıyorum .

4|5
    1|1
  • Kürt olması bir eksiklik değil ki.Vatanını seven bölücü düşünmeyen biriyse hiç sorun olmaz.

1|7
    3|2
  • sevgilim var ama o kürt ben türküm , evlenmeyi düşünüyorum ama ailem müsade etmiyor onunla mutluyum biliyorum ki her kürt aynı değildir . ne yapmalıyım onu da bilmiyorum ama çok seviyorum onu...

0|2
    0|2
  • Büyük konusmak istemiyorum sadece istemem diyorum cok kültür farkı olucagı icin

2|4
    4|7
  • Kürt çok arkadaşım ve tanıdığım var ama evlilik bambaşka bir şey, düşünmedim düşünmem de..

3|3
    3|2
  • Kürt, Fransız, Arjantinli, Norveçli fark etmez; aşıksak, hayata bakışımız da uyuyorsa gerisini düşünmem.

1|1
    0|2
  • Olmaz

1|2
    4|5
  • ciddi kültür farkı var o yuzden zor

1|3
    2|5
  • Evt evlenmeyi düşünüyorum insan olsun gerisi önemli değil sırf o ilde doğdu diye yargılıcak değilim.

1|1
    0|2
  • ya artık bu ırkçı sorulardan vazgeçin arkadaşım!

Biride çıkmadı başka milletlerle ilgili soru sorsun.sürekli kürt kürt

onlarda ırkçılarla hayat birleştirmeyi çok istiyordu sanki

3|1
    3|1
Yükleniyor...