Bileklerim çok güçsüz, geliştirebilir miyim?

Arkadaşlar bileklerim güçsüz benim. Sol kolumda hiç güç yok zaten. 7 sene önce sol kolum kırılmıştı, o günden beri sol kolumla bir şey yapmadığımdan gücü yok. Ama iki kol bileğimimin gücleri yok denilebilcek kadar az. Geliştirebilir miyim ? 18 yaşındayım, doktora falan mı gitmeliyim ya :(

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Kafana göre bir spor salonuna filan gitme.Önce fizik tedavi uzmanına sorununu anlat.O mutlaka seni bir fizyoterapiste filan yönlendirerek kaslarını güçlendirmeni sağlayacaktır.Düzelir mutlaka merak etme.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• ben ciddi ağırlık kaldırdığım dönemde ağırlık arttıkça bileklerim zorlanmaya başlamıştı

bir süre sonra artık acılara dayanamıyordum

ta ki bir arkadaşım olm bilek çalışmadan bu kadar ağırlığın altına girilir mi demesine kadar

ben bilek hareketi bilmezdim hiç ondan sonra bilekte çalışmaya başladım

bir daha bileğimin ağrıdığı hiç olmadı

kolunu destek olacak biçimde düz bir zemine daya ama zeminin kenarından elin dışarı çıksın havaya...

avuç için yukarı bakacak şekilde...

dumbel yani ağırlığı çalıştıracağın eline al..

diğer elinle o elin bileğini kavra...

yavaş yavaş aşağı yukarı bileğini indirip kaldıracaksın

bir süre sonra bilek ağrın kalmaz

1|0
    0|0
  • kalsiyum takviyesi bol bol al ve kol için yada bilek için küçük egzersizler var.

500 gramlık yada 1 kg lik dambıllarla çalışmayı dene , kırık olan kolun ağrı yaptığı için çok yüklenmedin sanırım ve gerçi 7 senede uzun zaman.

dediğim gibi

süt peynir çok tüket bun yanında kol egzersizleri. dediğim dambıllardan zorlamadan yavaş yavaş yapmaya calış ve 1ere hafta aralıklarla arttır.

normalde boyun ve kilon nedir ?

1|0
    0|0
    • Ağrı yapmadı ama o zaman küçüktüm bidaha korktum o kolumla bir şey yapmaya.

Süt peynir falan çok az yerim ayrıca.

Boyum 1,67 Kilom 50

• kızmayın yahuu :))

• birazcık kızdım :)

• powerball denilen bi alet var inanılmaz faydalı. almışken kalitelisini al hem eğlen hemde bileklerini güçlendir. yabana atma mutlaka araştır

1|0
    0|0
  • link

Bunları uygula ve protein ağırlıklı beslen. İki haftada farkı gör.

1|0
    0|0
  • Stres topu al boş vakitlerinde sık onu sürekli yavaş yavaş gelişir ;)

1|0
    0|0
  • spor salonuna gitmelisin

1|0
    0|0
  • kalsiyum kullan, bol kalsiyum al kemiklerin güçlensin

1|0
    0|0
  • cok fazla sut tuketmelısın

1|0
    0|0
    • her akşam bir bardak içerim

• halter çalış

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• tenis güçlendirir bilekleri

1|1
    0|0
  • dambıl falan kullanabilirsin. ya da saçma gelebilir ama halı yıkamak el bileklerini kuvvetlendiriyor. ben annemle halı yıkadığım zaman bileklerim ağrıyor hep.

1|0
    0|0
  • Gelişir bence ama nasıl yapılabileceği hakkında fikrim yok

1|0
    0|0
    • ya voleybol oynarken servis kullanamıyorum, o derece güç yok yani..

• Spor malzemeleri satan yerlerde penseye benzeyen aletler var bilekleri güçlendirmek için sanırım. Doktora gidebilirsin fizik tedavi bölümüne yardımcı olurlar.

• teşekkür ederim

• benim bileklerim ve elim çok güçlüdür

öyle cılız öyle ince uzun bir ele sahibim ki herkes çok güçsüz sanıyor

vurdummu iz bırakırım :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...