Kişisel fikrim Bilardo'nun bir spor olduğu ama ülkemizde gereken ilgiyi ve önemi görmüyor gibi, sizce?

Bilardo'yu seviyorum ama kahve köşelerinde yada tam olarak idrak edemeyenlerin olduğu yerlerde oynamakdan da keyif almıyorum,Bu spora ilgiyi çoğaltmak ve hakettiği değeri vermek adına neler yapılabilir?

0|0
8|5

En İyi Kız Görüşü

• Ülkemizde hiçbir spor dalına önem verlmiyor.. Hatta spora bile.. Her ne kadar bilardoyu yaygınlastırmaya çalıssanız da bu başarılı olmayacaktr. Hazırcı milletiz es kaza spora zaman ayırrız olmaz :)

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 7

• Tabii ki bilardo bir spor. Zeka, strateji gerektiriyor. Zaten izleye izleye bütün kurallarını öğrendim, oynamayı öğrenmeyi de çok isterdim. Eğer kurs açılsaydı giderdim mesela.

0|1
    0|0
    • kurs açılması uzak bir ihtimal önem bile verilmezken ama inşallah olur bir gün...

• Gerçi açılsa yeterli sayıda insan toplanır diye düşünüyorum ama bakalım umarım olur.

• Bilardoyu neden spor olarak gördüğünü sormak istiyorum?

gerektiği ilgiyi almadığını bende düşünüyorum.

0|1
    0|0
    • spordan kastım fiziksel değil ama düşünmeyle,beyinle ilgili bir spor olduğunu düşünüyorum...

• şimdi bilardo bana göre bir spor değil. spor fiziksel olur. Ama bu kesinlikle ciddiye almadığımı göstermez.

• amaç sadece sayı almak değil yaptığın her atışın devamını da düşünmen gerekiyor,Serisi,sayı alamadığın takdirde sote kalmamak gibi,bu anlamda bir beyin jimnastiği yaparak oynamak gerekiyor ama dediğim gibi fiziksel bir spor değil o noktada haklısın...

• turkiyeninde onemli bilardoculari var

0|1
    0|0
  • sen bişey yapamazsın birkaçyıl sonra belki düzelir.. madem seviyosun bitane al evine

0|1
    0|0
  • semih saygınere bile gerektiği önemi gösteremedik adam şimdi italyada

0|1
    0|0
    • Semih Saygıner'e bile sahip çıkamadık,İtalya için yeteneklerini sergiliyor,bizim federasyonda adamı günah keçisi ilan ediyor...

• duyunca çok üzülmüştüm ne yaparsın işte adam da haklı değer verildiği yere gidilmek ister

• aynen öyle,biz sahip çıkamadık onlar hemen kucak açtılar,yeteneğinin bilincindeler çünkü...

• severim bilardoyu

0|0
    0|0
  • bilardo teşvik

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• bilado masası pahalı olduğundan ve çok yer kapladığından hekes evine alamaz bu nedenden dolayı bu tarz yerlerde oynanır

0|1
    0|0
  • spora genel olarak önem werilmiyor spor futboldan ibaretmiş gibi

0|1
    0|0
  • Bilardo hobi olarak görüyorum.

Spor olarak görülmemesi gerekiyor.

Spor dediğimiz vücudu hareketlendiren ve egzersiz türü aktivitelerin toplamıdır.

0|1
    0|0
    • tüm sporların vücutla ilgili olduğunu düşünmüyorum bunun yanında o masanın başında uzun bir süre kaldığınızda bel ve kolunuzdaki ağrılar küçükde olsa fiziksel bir eylemin sonuçları bana göre...

• Evet haklısınız belli bir kas dokusunun hareketliliği söz konusudur.Bunu gözardı etmiyorum.Gel gör ki onu bir spor kategorisine koymak doğru değil.

• teşekkür ederim...

• Semih Saygınerden başkasını tanımıyoruz maalesef görsel medya önem vermiyor

1|1
    0|0
  • belli şehirlerde cokk olmamakla beraber ...

0|1
    0|0
Yükleniyor...