Uzun zamandır squat hareketi yapıyorum ama?

Uzun zamandır ağırlıksız olarak çalışıyorum squatı ve her türlüsünü yapıyorum. şekillenme hissediyorum ama Artık ağırlıklara yapmanın zamanı geldi. kaç kg ile yapmam lazım sakatlanmak istemiyorum :)

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Kaslar kırmızı (yavaş kasılan) beyaz (hızlı kasılan) olarak ikiye ayrılırlar 1-12 tekrar arasında beyaz kasların yogunlukta olur explosive (patlayıcı güç) dediğimiz olayı bize bu kaslar saglar kapladıkları hacim fazladır kırmızı kaslar ise 12 tekrar ve sonrasında devreye girerler endurance (dayanıklılık) olayını bize saglarlar kapladıkları hacim beyaz kaslara göre daha azdır kısacası seçim senin ister maksimal olarak beyaz kaslarını calıstırırsın istersen orta düzeyde 12 tekrardan fazla yaparsın :)

0|0
    0|0
    • Her set için 12 den fazla yapmalıyım yani?

• Benim fikrim kırmızı kaslar daha iyi ve daha dayanıklı oluyor kız olarak hafif ağırlıkla öyle yapman daha iyi :)

Erkekler Ne Diyor 8

• Tercihen 15 tekrar yapamadığınız bir ağırlık seçin ama 12 tekrar yapın. Ancak bu sizi çok zorlarsa 18 tekrar yapamayıp 15 tekrar yapabildiğiniz bir ağırlıkla çalışın. Bu sizin çalışma ağırlığınız olsun ve bu kabataslak basit ölçütü bundan sonra squat için kullanın. Başarılar!

0|0
    0|0
  • ısınmayı sağlam yaptıktan sonra ıstersen 100 kıloya gır ama bılınclı olarak bısı olmaz kanks ^^

1|0
    0|0
    • Nasıl yani

• yanı ağırlıklı squata gırıceksın ya harekete baslamadan once bacaklarını ve sırtını hatta tum vucudunu ısınma hareketlerıyle ısıt. sonra squata basla hareketı doğru yaptıktan sonra ıstersen 100 kıloya gır sakatlanman zor :D tabı 100 kılo burada mecazı anlamda kanks :D kaldırabılecegın maksımum kılo dıyeyım ben sana :D

• Hıı anladım teşekkür ederim :)

• İlk başta 5 kilo tak bara eğer hafif gelirse ağırlığı artırırsın zaten zaman içerisinde ağırlıkları artırmaya devam etmelisin 4*15(set*tekrar sayısı) şeklinde yapmanı öneririm. Kolay gelsin ;)

0|0
    0|0
  • squat ve deatlift hareketi oldukça riskli hareketler bel gider cok nizami yapman lazım hareketi
    10 kg ile başla istiyorsan dene kendini sonra arttırırsın hareketin düzgün pozisyonunu ogrenene kadar 10 kg idealdir belinden gücü alırsan bel fıtığı kaçınılmaz olur ee yuvarlak kalçalar kolay olmuyor panpa :D

0|0
    0|0
    • 5 kg ile başlayayım diyorum :D yavaş yavaş olacak tabi

• L-carnitin boş ürün boşuna para verme yağ yakmak icin antrenmandan 30 dakika önce acı kahve veya yeşil çay iç vucuda kalori açığı vermen lazım yağ asitlerini enerji olarak kullanması için fatsecret programını kullan işine yarar başarıalr

• Aa çok teşekkür ederim deneyeceğim 👍

• bende squat denedim bir ara ama koca götlü olurum diye bıraktım. doğru mu yapmışım bilgisi olan? :)

0|0
    0|0
  • 5 ya da 3

0|0
    0|0
  • hımm duzgun vır vucut guzel bır fızıge sahıp olacaksın yakında. spora devam :)

0|0
    0|0
  • Uzun zamandir yapiyomussun niye agirlik artirmadin :D

0|0
    0|0
    • Zaten vücudun alışması için ağırlıksız yapmam lazımdı

• Squat yapmazsan veya ayak harekwtlerini es gecersen vucudun gelismez en buyuk kas grubu ayakta oldugu icin squat hareketi cok onemli bir harekettir ozelle buyume hormonu salgilar vucut bu hareketten sonra

• Ayak hareketleri nasıl?

Kızlar Ne Diyor 2

• 3 veya 5

0|0
    0|0
  • Kaç ayda şekillendi bende baslamak ıstyrmda ve evdemi spor salonundamı yapıyosun?

0|0
    0|0
    • Evde yapıyorum genelde , aslında geçen yaz başladım ama düzensiz yaptığım için pek yararı olmadı disiplin şart,3 aydır düzenli yapıyorum

Yükleniyor...