70 milyonluk ülkemizden iyi futbolcular çıkmazken neden gurbetçilerden milli futbolcu çıkıyor?

hakikaten önemli bir konu bu . milli takımda kaç kişi var gurbetçi . ilginç. bu bir sorun bence ülkemiz adına

0|0
7|18

En İyi Erkek Görüşü

• Bir kere onların altyağıdan verdikleri eğitim daha iyi.biz de bazen futbolu bilenler tartışıyor süper ligde oynayan bir defans oyuncusu daha altyapıdan 2 kere 2 4 gibi bilmesi gereken bişeyi bilmiyor ve o yüzden hata yapıyor.2. si bizim ligimizin kalitesi belli.bu ligde mücadele eden takımların A takımlarında oynayan futbolcular ne ki altyapılarında oynayan futbolcular ne olacak Allasen bence gayet iyi oluyor çok iyi gurbetçi topçular var özellikle sercan'ı beğendim.gökhan töre de yetenekli bence,savunmada ömer toprak bu sezon bayerleverkusen'de ka maç şampiyonlar liginde oynadı tecrübesi de var umarım onu kesip bu fatih terim'in şişirme balonu semih'i oynatmazlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Çıkıyor çıkmasna ama yeterli önem vrilmiyor.. Yabancya verılen önem yerlıye verılse avrupada bnlerce futbolcumuz olurdu.

0|0
    0|0
    • alakası bile yok

türkiye halkına daha çok önem veriyor

• Spor anlamında yeterli eğitimi veremiyoruz.Bir de yurtdışındaki spora bakış açısıyla burdaki bakış açısı arasında çok fark var.Orda saygı duyulurken burda küçük görülüyor.Bu da önemsenmemesine ve üstünde durulmamasına neden oluyor.

0|1
    0|0
  • yeterli ilgi egitim verilmisyor ve turkiyede futbolculara cok baski var eger farkindaysaniz yedekt duran birsuru gec belki iyi bir futbolcu olabilirler hayatlari klubelerd geciyor:/

0|0
    0|0
  • yoo çıkıyor ama burda imkan yok yetiştircek ekip yok adam yok fakirlik var vs sporcuya sahip çıkılmıyor orda en ufak bi yetenekte bile adamı hemen kampa alıyolar aradaki fark budur

0|0
    0|0
  • Cunku avrupada ilk okulda cocugun dusunceleri ciddiye alinarak ona gore ortaokulda futbola yaziliyor. Hem normal egitimini aliyor hemde futbol dersleri aliyor. Alt yapi saglam anlayacagin.

0|0
    1|1
  • hiç yakıştı mı hı?

0|0
    0|0
  • İşte bende bunu anlamıyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• bu ülkede milyonlarca yetenek ölüyor, sadece futbolda değil, sanatta sporda bilimde milyonlarca yeteneğimiz var ama gereken ilgi destek verilmiyor bütün çocuklara gençlera küçük yaşatan beri " sadece ders çalış, iyi bir okul bitir, işini bul evlen" sözleriyle büyütülüyor

0|0
    0|0
  • Alt yapı eğitimimiz dehşet verici şekilde çok kötü. Yeni antrenör lisansı almış. 26-27 yaşındaki adamları alt yapıya hoca yapıyorlar. Bu adamın ne bilgisi var ne tecrübesi o çocuğa ne verebilir? Almanya, İspanya ve İsviçreye baktığımız zaman alt yapı hocaları hep yaşlı kurt hocalar var. O alt yapıda ki çocukları hem mental açıdan hemde teknik, taktik açıdan muazzam bi şekilde eğitiyorlar.

Bank Asya'yı geçtim. Süper Lig'de bile kademe ve oyun bilgisi sıfır olan defans oyuncuları var. Durumumuz vahim. En somut örnek Arda savruk, göbekli ama son derece yetenekli bir futbolcuyken Türkiye'de İspanya'ya gidince vücut olarak son derece fit ve takım oyuncusu olan yetenekli bir futbolcuya dönüştü. Tuncay Süper Lig'in en çok koşan ve mücadele eden oyuncusuyken, kendi açıklamasında ''İngiltere Premier Lig'de ki ilk maçta 15. dakika pilim bitti'' diyor.

0|0
    0|0
  • Neden mi . Çünkü diyelim ki Beşiktaş alt yapısından Muhammed çıktı a takıma. Bikaç gol attı . Sonra bunu çekemeyen Fenerliler GS'liler bu cocugu elestiriyo kötü oynuyomuş gibi . O cocukta bunları duyuyo morali bozuluyo ve calısma istegi gelmiyo . Yani demek istediğim şu. Türkiyede futbolu bi gram bilmeyip de cok biliyomus gibi yaparak konusanlar yüzünden bizden yıldız yetismez. Bakınız şu an Burak Yılmaz var adam 30 gol attı ama herkes beleşçi diyor. Neymiş kolay goller atıyomus arkadas sizin futbolcunuz atamıyo diye niye elestiriyosunuz.

0|0
    0|0
    • Ve bide şöyle birşey var . Almanya'da 3 milyon Türk var ve 3 tanesi Madrid'de .. Mesut Nuri Hamit.

Türkiye'de 70 milyon Türk var ve 1 tanesi Madrid'de .. Arda Turan. O da zor kurtardı kendini yoksa onuda bitirecektik...

• Bizim burdakiler , oğlum okulunu oku , bırak top peşinde koşmayı diyerek , engel olurken.Yurt dışındaki aileler , ileri görüşlü davranarak teşvik ediyorlar.Bunun yanı sıra kulüplerde alt yapıya büyük yatırım yapıyor.Durum böyleyken Türkiyeden topçu çıkar mı ?

0|0
    0|0
  • 70 milyonluk ülkemizde doğru düzgün bilim diplomasi ve sanat çıkmazken ilk önce sporun göze çarpması ile aynı nedene sahip olan sorundur. İçimiz boşaltılıp beyinlerimiz küçültüldü.

0|0
    0|0
  • eğitim ve bilgi en önemlisi orada torpil denen sistem yok.

0|0
    0|0
  • Tabikide alt yapıya verilen önem ön planda Türkiyede iyi futbolcu olmak kar etmiyor biryerlere gelebilmek için arkanın sağlam olması gerekiyor .İyi futbolcuları gün yüzüne çıkarma çabası yok ama avrupoada iş böyle değil yetenek varsa 6 yaşında bile hemen yetiştirmeye başlıyorlar olması gerektiği şekilde

0|0
    0|0
  • cünkü orda gercekden yetenekli olanlar futbolcu olabiliyo burda gibi kazma kürek yok

0|0
    0|0
  • Memlekete gelince almancı çocukları hep ilgi odağı olmuştur zaten :(

"maşallah nasıl da almanca konuşuyor, yer teyzesi onun ağzını"

0|0
    0|1
  • altyapı sorunu bu..bizim türk takımları kendi altyapılarına önem verceğine dışarıdaki futbolculara yöneliyorlar..elinin altındaki ham maddeyi kullanmak yerine işlenmişi tercih ediyor.

0|0
    0|0
  • Az çıkıyor evet ama çıkanlara gerekli önemi veremiyoruz ki.. sadece antrenman yaptırmakla olmaz ki . . .sosyokültürel faaliyetler de önemli . . .hazıra konmak basit hemen git sercana sarıl . . .

0|0
    0|0
  • altyapı avrupada daha iyi işleyen çarklara sahip

0|1
    0|0
  • bizimkiler gece klubunden bardan karıdan kızdan fırsat bulamıyo kı adamlarda sıstem var bizde

0|1
    0|0
  • almanya vb. ülkelerde altyapıya daha çok önem veriliyor ben ona bağlıyorum

0|0
    0|0
  • biz ezilmişiz...gurbetteki (soydaşlarımız )...dahada ezilmiş insanlar. Ondan olabilir...

0|0
    0|0
  • milyonlar önemli olsa idi istanbul kadar bile olmayan israil tüm ortadoğu ülkelerine kafa tutamazdı.

0|0
    0|0
  • Bırak futbolu yanındaki kızla ilgilen ekinoks :(((

0|0
    0|0
Yükleniyor...