Koşu yapmak vücuttaki her yeri çalıştırır mı? Bölgesel değil mi?

Arkadaşlar koşu yapmak vücuttaki her noktada ki yağları eritir mi? Yani sadece göbeği ve bacakları eritmez değil mi? Örneğin koşu yapmak bacak baldır ve göbeği erittiği gibi yanakların süzülmesini de sağlar mı? Koşarken yanaklarımız hareket etmiyo sonuçta ama genede yanakları eritir mi?

1|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

• Sadece bir parmağını oynatsan bile vücudun nereden yağ yakmak istiyorsa oradan yakar. Bölgesel zayıflama diye bir şey yoktur. Sizin düşünceniz neredeki kası çalıştırırsam oradaki yağı yakarım mantığı. Vücuttaki yağlar aslında vücuttan bağımsız birer besin depolarıdır. Nereyi çalıştırırsan oradaki yağı yakmaz. Bacaklardaki kaslar vücuttaki en büyük kas grubu olduğu için koşu yapmak maksimum kalori harcamanı sağlar ve en iyi yağ yakma yöntemidir. Bacaklarını çalıştırdın diye oradaki yağlar yakılmaz, oradaki kaslar çalışır.

1|1
    0|0
    • Teşekkür ederim hocam bu bilgiler çok işime yaradı. Ramazandan sonra koşu beni bekler :)

Kızlar Ne Diyor 5

• koşu yapmak kardiyo bir egzersizdir o yuzden fazla yagları yakar üzerine bölgesel spor eklenirse çok daha iyi sonuç alınır tabi

0|0
    0|0
    • Şimdi benim durumum şöyle. 1.80 boyum var kilom ise 76. Göbeğim bile yok. Ama yanaklarım 95 kiloluk bir adamın yanakları gibi. Demek istediğim koşuyla 5 kilo versem yanaklar gider mi

• ooov o zor bak yanakların yapısal olarak öyleyse gitmez malesef

• Lanet olsun :)

• Çalıştırr ama tek başına hiçbir işe yaramaz

0|0
    0|1
  • evet bende her yeri calistirdigini duymustum dolayisi ile her yeri eritir ama bazi bolgelerde yaglar daha fazla old icin oralar digerlerine nazaran daha yavas ve zor eriyeblir

0|0
    0|0
  • Formda kalirsin kosuyla. Eger asiri kilon varsa diyet ve duzenli kosuyla uzun zaman sonunda sonuca ulasirsin. Kilon fazlaysa fitness cardio ya da herhangi bir spor dali daha iyi olur

0|0
    0|0
    • 1.80 boya 76 kiloyum. Vücudum sıkı değil ama hafif yağ var. Göbeğim yok ama ben biraz daha sıkılaşmak istiyorum bir 5 kilo vermeyi düşünüyorum.

• Duzenli kosu ve diyet. 1 ay cardio yapsan cok guzel olur dusun bunu da

• evett

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Her yeri çalıştırır tabi koşma şekline bağlı koşu ikiye ayrılır birisi uzun mesafe maraton koşucuları ikincisi ise kısa mesafe sprinter internetten iki koşu türünde karşılaştırabilirsiniz

0|0
    0|0
    • 10 km hafif hızlı tempo ile koşu yapmayı düşünüyorum.

• Eger amacın yağ yakımına yönelikse jogging yapmanı öneririm

• Koşudan koşuya değişir.

0|0
    0|1
  • her yeri çalıştırıyo kardeşim yüzmede aynı şekilde

0|0
    0|0
Yükleniyor...