Spordan sonraki kas agrisi?

2 gun once spor salonuna gitmeye basladim bugun 3. gunum ama kaslarim nasil agriyor ozellikle kollarim kopuyor bir de bacaklarim.. ama tatli bir agri hosuma da gidiyor :d nasil gecer onerisi olan var mi? Kac gunde alisirim bu tempoya da agri cekmem?

0|0
1|19

En İyi Erkek Görüşü

• yaptığın spor nedir ben 9 senedir spor içerisindeyim (basketbol 4 sene), (voleybol 3 ay), (şuanda yaptığım muay thai - 2 senedir kick box),( fıght clup-sokak dövüşü 1 sene), badi ve (taekwando 1,5 sene) ) siyah kuşağım 5 senedir dövüş sporlarıyla ilgileniyorum yaptığın spor benim branşlarım üzerindeyse ayrıntılı bilgi verebilirim kardeşim

1|0
    0|0
    • Oha knk ne guzel ugrastigin seyler ben sadece kilo verme ve sikilasma amacli fitness yapiyorum, kosu bandi, bisiklet, basit agirlik kaldirma falan, bacak hareketleri vs tarzi

• Bilirim o psikolojiyi.. gecmis olsun tekrar umarim cabucak gecer :d

• inşallah Alah'ın izniyle geçer :)) bu takıntılarım kafamda saç bırakmcıak benide bitircek :))

Erkekler Ne Diyor 18

• Gecikmiş başlangıçlı kas ağrılarının (DOMS) sebebi antrenman esnasında kaslarda meydana gelen mikro boyuttaki hasarlardır. Bu hasarlar, kasların gelişmesinin de ilk adımıdır aynı zamanda. Hasar gören unsurlar vücut tarafından yeniden yapılandırıldığında, daha önce kendilerine hasar veren kuvvetlere karşı hazır olmak için daha güçlü ve daha büyük olarak yeniden inşa edilmiştir. Dolayısıyla bu inşa işlemi tamamlandığında bundan böyle aynı derecedeki zorlamalar kaslarda benzer bir hasarı ve buna bağlıyı ağrıyı yaratamayacaktır. Spora devam, başarılar :)

1|0
    0|0
    • çok teşekkürler :) birazdan yine spora gideceğim ağrıdan yapamam diye ağrı kesici içtim.. umarım becerebilirim :))

• Hayır, gerdirmeler de bir işe yaramaz. Kas ağrılarından kurtulmanın iki yolu vardır. Önleyip azaltma ve daha çabuk atlatma. Önleme kısmını kaçırdınız, ancak beslenme ve dinlenmenizi yeterli yaparak daha çabuk atlatabilirsiniz. Başarılar! :)

• teşekkürler :)))

• zamanla geçer o vucut alısmadıgı için tepki veriyor sen belenmene özen göster besle vucudu daha cabuk düzelsin :))

1|0
    0|0
  • Kasların ağrıması, antremandan sonra kaslarda oluşan mikroskobik yırtılmalardan dolayı oluyor. Çaresi yok. Spor yaptıkça kasların o hareketlere veya efor sarf etmeye alışacak. Ağrıların azalacak ve kasların rahatlayacak. Kas ağrıların olduğunda spora gitmemezlik yapma. Mutlaka devam et.

1|0
    0|0
  • hamlıktandır kanks 2 haftaya kalmaz bısı kalmaz

1|0
    0|0
  • Valla gerçektende o ağrı çok güzel oluyor ya :) Ama ilk günlerin olduğundan öyle ağrır yoksa her zaman çalıştıktan sonra ağrımaz yani

1|0
    0|0
  • Böyle devam et 2-3 haftaya ağrıların iyice azalır.
    Vücudun spora alıştıktan sonra ara verir tekrar başlarsan bu kez 2-3 hafta değil 3-4 günde ağrılar geçecektir.

1|0
    0|0
  • hamlık tan bır ıkı gun sonra bır sey kalmaz

1|0
    0|0
  • 10günde alışırsın, sonra ağrı çekmezsin, sadece anteraman programını değiştirdiğin zamanlar bir 5 gün kadar ağrı çekersin :) Ölçülerin kaç?

1|0
    0|0
  • 1-2 haftadan sonra gecer ilk baslamada olur vucut ham oldugundan dolayı spora alısık degıldır zamanla duzelir sıkıntı yok spora gıttıkce alısıcak vucut ve yapmadıgın zamanlar spor istiyeceksin

1|0
    0|0
  • Bunun neden vücudunun spora alismasidir kasların yeni yeni alışıyor bunlara

1|0
    0|0
  • O gecer normal bir durum senin bir kerede yaşadığını ben her antrenmanda yasıyorum en basit ornek
    Bacak programım
    Yaklaşık 15/16 hareket
    600/700 tekrar.)
    Hesap et

1|0
    0|0
  • kas liflerindeki küçük ipçikler kopar. ve ağrı yapar.
    ama mesela bir tane koptu mu yerine 3-4 tane gelir
    başladın mı sonuna kadar vardırmak zorundasın

1|0
    0|0
  • ılk 72 saate kadar buz yapıcaksın. sonra krem suruceksın. cok sıddetlı agrıyorsa aralıklarla buz yapmaya devam edebılırsın. bu arada mastırbasyon ve cınsel ılıskı yasamamanı tavsıye ederım.

1|0
    0|0
  • 1 hafta sonra birşey kalmaz

1|0
    0|0
  • O ağrıdan kurtulmanın tek yolu spora devam etmek zamanla geçecek emin ol :)

1|0
    0|0
  • Fazla sürmüyor o ağrılar bünyen alışık olmadığı için oluyordur.

1|0
    0|0
  • hamlık halin o senin bir haftaya alısırsın

1|0
    0|0
  • normal

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bende de oluyor o ağrılar. Ertesi güne azalıyor. Her yeni bölge de alışmadığın için bir günlük ağrı çekiyorsun.

0|0
    0|0
    • bütün bölgeleri her gün çalıştırıyorum ben hepsi aynı anda ağrıdı bugün :d her gün 1 buçuk saat debeleniyorum spor salonunda..

• Ben de 2.5 saat çalışıyorum. İnşallah emeklerimizin karşılığını alacağız :)

Yükleniyor...