Plates eğitmeni olmak için ne yapmak lazım?

31 yaşındayım, 29 yaşında spor yapmaya başladım ve çok sevdim.. başka bir şey yapmak istemiyorum...

bir firmada satış temsilcisiyim ama Plates ( veya başka bir dal) eğitmanıi olmak istiyorum..

neler yapmam lazım ve sizce bu yaştan sonra şansım var mı?

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Hayallerimizi gerçekleştirmek için asla geç değil, ancak önemli olan ne kadar bedel ödeyebileceğimiz... İşinizden ayrılmak ve pilates eğitmenliği kurslarına katılarak bu mesleğe geçiş yapmak her şeyden önce maddi bir yük getirir. Çünkü bu dönemde maaşınız olmadığı halde geçinmeniz gerekecek, üstelik eğitimlerin parasını karşılamak için de fazladan paraya ihtiyacınız olacak. İlk cevap vermeniz gereken soru, yeterli paranızın olup olmadığıdır.

Ardından, pilates ülkemizde eğitimi iyi verilebilen bir branş değil ne yazık ki, en iyi eğitimler yurtdışında. Yani, en üst seviyede bir eğitmen olmak istiyorsanız en az 3-4 senenizi sırf eğitim yolunda harcamanız gerekiyor. Elbette, ilk etapta 6 aylık bir eğitimden sonra hem çalışıp hem eğitimlerinize devam edebilirsiniz.

Bunun dışında ülkemizde Cimnastik Federasyonu tarafından pilates eğitmenlik kursu sertifika programları açılmaktadır. İlk eğitimlerden sonra en az 1 yıl bir antrenörün yanında yardımcı antrenörlük yaptıktan sonra 2. kademe antrenörlük kursuna katılabilirsiniz. Bunun dışında pek çok başka özel kurslar vardır ancak ne yazık ki çoğundaki eğitim oldukça yetersizdir. Dolayısıyla, kişisel çabanız da fazlasıyla olmalı ve resmî federasyon belgelerini de almalısınız.

0|0
    0|0
    • teşekkürler.. uzman nedir ilk defa görüyorum burada

Erkekler Ne Diyor 7

• Biraz geç kalmışsın ama olsun :) pilates egitmeni olman için besyo mezunu olman senin için iyi olurdu ama sanırım değilsin olsun genede çok istiyorsan bazı büyük şehirlerde fitness sertifikası veriliyor 1000 tl kurs ücreti var 1 ay ders alıyorsun sınavı geçersen 1. kademe antrenör oluyorsun ama sadece amatör bir fitness cı oluyorsun 2. yılını tamamladıktan sonra 500tl daha veriyorsun tekrar 2. kademe kursa giriyorsun ve pro. fitnes pilates fizik derslerini verebiliyosun yani pilates egitmeni olmak için 2. kademe antrenör olman lazım biraz uzun ve zor çalışıyorsan çok zor yapman :) ama seninde meslek taşlarımız arasında görmek isterim :)

0|0
    0|0
  • önce kursunu almali egitmen sertifikasi kazanmalisin sonrasi gelir):

0|0
    0|0
  • sertifikaları var semınerlere falan katılcan oyle alıyosun kanks

0|0
    0|0
  • tipine boynu fiziğine bağli

0|0
    0|0
  • fiziğinin güzel olması gerek ilk öncelikle

0|0
    0|0
  • evet şimdi nefes alıyoruuuuz

0|0
    0|0
  • Google yyazsana. En iyi cevap secmelisin bu fikrimi. Hakkimi yeme :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• taş gibiysen ve kurslarsan sertifikaların varsa neden olmasın. ama o salonlardaki tombiklerle uğraşmak çok çok zor sen bilirsin yine de

0|0
    0|0
  • Bende istiyorum ama lisede bıraktım okulu lise mezunu olsam iyide utanyrm bu isi yapanlarn hepsi üniverste mezunu bu konuda bilgisi olan var mı

0|0
    0|0
Yükleniyor...