Kapanmayı düşündünüz mü? Sevgiliniz kapanmak isterse?

Öncelikle kızlara soruyorum, kapanmayı hiç aklınızdan geçirdiniz mi? Ya siz erkekler, sevgiliniz kapanmayı düşünürse ne tepki verirsiniz ya da kapalı bayanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
19|29

En İyi Erkek Görüşü

• Açık ya da kapalı hiç farketmez, ben karışmam. Sevgilimin kendi seçimine saygı duyarım. onunla mutlu olmaya çalışırım. aşağıda bazıları hakaretvari konuşmuş, bu da tiksindirici. Aile-mahalle baskısı sözü son zamanlarda bazı çevrelerce kasıtlı uyduruldu, bunu da hepimiz biliyoruz.

Normal bir pantolon, etek, blüz, tişört veya ceket giymiş veya kapanmış, içindeki bana ait olduktan sonra gerisi önemli değil.

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• "Bugüne kadar aklın neredeydi? Beni bulmadan önce neden yapmadın bunu?" derim. Ne istiyorsa yapsın karışmam ama bunları sormak hakkım bence.

Ondan sonrasında, uzak durmak gerekli umuma açık yerlerde. Zaten öncesinde de abartılı bir şey olmazdı ama kapalı bir bayanın bir erkekle el ele dolaşması bile garip karşılanır bu memlekette. El ele dolaşmanın zevkinden de mahrum olacağız demek ki :((

0|1
    1|0
  • Canım ben eşimin çok dekolte giymesini de istemem, çok kapalı olmasını da. Yani alınmasınlar Anadolu insanı gibi tülbent örtme harici kara çarşafa ben karşıyım. Şakirt ler bana kızacaklar biliyorum ama kızmasınlar. Herkesin bir çevresi, büyüme tarzı var. Birbirimize saygılı olmalıyız, ben sadece fikrimi beyan ediyorum.

Daha ilk tanışmalarda bir flörtüm bunu söylemişti. Ben de saygı duydum, normal limitlerde memnuniyet duyacağımı belirttim. Örtünmek daha Hz. Adem'den beri insanların yapısında olan birşey. Psikolojimiz için örtünmek durumundayız. Düşünsenize Cem yılmaz esprisi vardı ya; ışıklar gitmiş zencinin elini sıkcak diye başka birşeyini sıkıyor ((= Mazallah aman yani ((= Kimisi şortla örtünür ona yeter, kimisine boyundan dizaltı örtünür o yeter. Kimisi başından ayaklarına örtünür o da ona yeter. Bunu tartışmaya gerek yok.

2|0
    0|0
    • evet bunu tartışma konusu olmamalı bu konuyu tartışmaya cevirenler var ben sadece erkeklerin ve kızların bu konuda ne düşündüklerini merak ettim isteyen kapanır istemeyen kapanmaz sonuçta bunu kendisi için yapıyor kimsenin yadırgamaya hakkı olamaz olmamalıda

• Bak ben aleviyim. İnan güvenlikler kampüste türbanlı kızların başını açtırdıklarında çok üzülüyordum. Önce insan sevgisi olması lazım. Birilerine birşeyleri dayatmakla bir yere gelinemez. Hepimiz birbirimize saygılı olmalıyız. EMPATİ çok önemli, herkes kendini karşısındakinin yerine koymalı. Gaddarlıkla birşeyler düzelmez.

• yorumların için teşkkr edrm.

• sevdiğim kişinin başı açık kapalı olması benm için sorun olmaz sonuçta kendi kararı nasıl bir karar verirse yanında olurum...

3|1
    0|0
  • kapanmasını isterm t<abikide,çoğu zamn konusunu açarıım,kapalı bayanlar dha bi sempatik gelir bana' abartmadan sölerim heveslendirmeye çalışırm... onnda düşüncelirini sorarım,oda istio zaten ama dioki içimde heves kalmasın kapandığmda kendime bakmam,saçım başım dağınık olur falan filan bi kaç bahane uydurdu :D ama anlayışla karşıladım...bakalım bir dhaki düğünde iyice süslüenip püslencek içinde hç heves kalmicak sonra kapancakmış :))))

gelelim senn soruya,kapanmasını tabkide isterm,neden istemiyim,yni ilk başta düşüncesine saygı duyarım ve bnmde işime gelir açıkcası,kapanmaktan kastım baştan aşağı çarşafa falan bürünmekk flan değil,kapanmaktan maksAT sevgilinize tanımadığınız kişilern,dışarıda bakışlarından düşüncelernden vs. hepsinden korumak,muhafaza etmek,

2|0
    0|0
  • kapalı yada açık olması çok önemli değil bnm için ben ona kapan da demem kapanırsa da acıl da demem sonuçta evde yalnızken bana açık olacağı içn problem yok yeterki çocuk oyuncağına çevirmesin bi açıl bi kapan yada düğünlerde açarlar ya o da çok saçma bence..

4|0
    0|0
    • herhanngi bir sorun olucagını düşünmyrsun karşıda çıkmıyorsun güzell

• Kapanması hoşuma gitmez. Bu beni sosyal hayatta da zorlar. Düşünsene bir eğlence mekanına gitmişiz.

ben elde rakı sarılıp dans etmek istiyorum. Yanımda ki :))

zor be can.. ama inanç ne diyeceksin..

1|0
    1|0
  • valla ne diyeyim, kafası kapatması beynini örtmeyecekse sorun yok; ama davranışları ilşikimize balta vuracaksa bu kapanmasından değil değişmesinden kaynaklı olur ve ilişki yürümez. Kapanması kendi dinsel tercihi ise birşey diyemem, kendi yaratıcısına nasıl ibadet etmek istiyorsa öyledir; ama benimleyle bizim dünyamızda da bizim kurallarımız var. Bunlara da uyuyorsa sorun yok, eğer ilşkiye köstek oluyorsa zaten istesek de gitmez.

Tabi çevrenin etkisiyle kapanıyorsa bırak açık kalsın, başkasının lafına bakacak olsak nefes alamayız şu dünyada!

0|0
    0|0
  • sonucta benim sevgilim değilmi..ben onu açık veya kapalı diye ayırarak sevmemki..sevmişimdir kendine neyi yakıştırırsa aynı şekilde sevmeye devam ederim..

1|0
    0|0
  • ben muhafazakarlığı sevmediğim için yanlış yaptığımı düşünüp terkederim.

Ayrıca kapalı kızlar alınmasın ama resmen tiksiniyorum (napim elimde değil çok değiştirmeye çalıştım ama böyle).

Çevrenin baskılarına göre yaşayan biri bana göre değil.

4|4
    7|5
    • tabiki saygı duyuyorum sonuçta fikirlerinizi öğrenmek için soruyorum kapalı bir bayan değilim ama erkeklerin kapalı bayan hakkındaki görüşlerini merak ediyorum.sanki erkekler onlara daha farklı gözle bakıyorlar yada banamı öyle geliyor.

• çevrenin baskılarından dolayı artık kapanan kaldı mı ya ben niye göremiyorum .senin muhafazakarlıktan anladğn ne çok merak ettim

• lütfen polemik yaratmayalım herkesin görüşü kendine doğru

• ya kapanmak derken bence saç kapamayı dusunmemek lazım mesela dekolte ve kısa elbiseler giymesini seven bir kız ben kapanacağım dedi ve uzun giyinmeye basladı şort ve mini giymedi askılı falan dekolte giyinmeyi bıraktı mesela bence o kız kapanmıs demektir ha bunu bana söylerse olumlu karsılar desteklerim eğer acık giyiniyorsa biraz daha kapalı giyinmesi için bende uyarılarda bulunurum...

0|1
    0|0
  • Keyfi bilir. Yaşam şekli beni kısıtlamadığı sürece karışmam..

3|0
    0|0
  • İçinden geleni yapmakta hepimiz özgürüz. Kararı kendisi verir. Saygı duymaktan başka birşey yapamayız ki. açıl yada kapan diye zorlama ile biryere varılamaz. gönlünden gelıyorsa kapanır açılır. Durum değişmez. Yanında olmaya devam ederim. :)

3|0
    0|0
    • her koşulda :)böyle düşünmene sevindim yani acıkken kabul seviyorum kapanınca sen kapandın ayrılıyorum demek bu nasıl bir sevgi ? o kız ölmüyorki sadece kapanıyor

• Sadece kapandın yada açıldın diye seni bırakıyorsa boşver. Seni gerçekten sevmemiş demektir. Kişi sevdiğiyle beraber hışrolunacagına göre öyle birisine zaman ayırman bile gereksiz.

• acık oldugumdan böyle bir olay gelmedi başıma ama bazen düşünüyorum bu yüzden sizlerin görüşlerinizi almak istedim

• Eğer kapanıpta içindeki iç çamaşırı gözüken daracık pantolon kısa kol gömlek giyip orası burası meydana çıkıpta sadece kafasını kapatacaksa hiç kapanmasın daha iyi .Eğer adamgibi kapancaksa müsade ederim hoşuma da gider..

2|1
    1|1
  • benim anladığım kadarıyla senin kapanmak istemenin nedeni işin dini boyutu değilde,erkeklerin kapalı bayanlara daha bi hayranlıkla bakmaları,bunu istemen...eğer ben doğru anladıysam buna riyakarlık diyoruz biz...

3|0
    1|1
    • ön yargılısın yorumları dikkatli okumanı isterim ben evet kapanmayı düşünüyorum ama bu kesin bir şey değil bu konuyla ilgili düşüncelri merak ettiğim için sordum artı şunuda belirtmek isterim erkeklerin kapalı bayanlara hayran oldukları bir gerçek ben bunun nedenini öğrenmek istedim riyakar lafınıda hakettiğimi düşünmüyorum

• merak etme ben anlayacağımı anladım en güzel şekilde yorma kendinİ ;)

• ya ne için kendimi yorucam :) şakamısın allah alahh okuma yazmayı biliyorsun benmi öğreticem bu yaştan sonra okumayı sana

• Kapanmak istemesi inancının göstergesidir sonuçta ve kendi bilir. Buna bizim karışmak gibi hakkımızda yoktur.

Ben şahsen tepki olarak yanağına buse kondururdum...

kapalı bayanların büyük çoğunluğunun, inancı nedeniyle değil " mahalle baskısı ve çevresi " yüzünden kapandığını düşünüyorum.

0|1
    2|0
    • evet kendi istediğyle kapanması daha önemli olması gereknde bu mahalle baskısıyla kapanmanın bence hiçbir anlamı yok allaha olan inancından ve artık zamnı geldiğini düşünen bir bayn kapanabilir buna saygı duyulmalı

• kendi bilir her konuda asla ısrar yok... ister mini etek giyer ister kapanır gözüel görünsünde gerisinin manası yok...

2|0
    0|0
  • Bu konu aslında kişiden kişiye değişebilir. Bana göre kapanmak karşı kişinin sorunudur. Ama kainata baktığımızda bütün canlılar kapalıdır. ;)

1|0
    0|0
  • Olur neden olmasın,yine aynı eş sevgili.Akşam ben onu zaten istediğim görürüm anladınız siz ;)

2|0
    1|0
  • Direkt terk ederim.

2|3
    6|3
    • peki neden?

• tabiki karışma hakkı yok lütfen bunu artık uzatmayalım letsgo tartışmaya gerek yok

• tartışmaya gerek var ama uzatmaya gerek yok canm kib

• kendi karari tabii anlayisla karsilamak lazim ama kapanmak derken siyah carsafada girmesin yahuu

2|0
    0|0
    • yoo o kadarda abartılmasına gerek yok sadece şunu merak ediyorum kapanınca yanınızda dolaşdıgında falan size tuhaf gelebilirmi ?cnkü önceden açıksa eger

• muslumanlikta kapanma vardir zaten ama gunumuzde bu siyasi amaclara sebeb oldugundan toplumda bir onyargi var kapanmanin insanin mutluluguna engel oldugunu sanmiyorum sevdgim kiz mutluysa zaten bende mutluyum demek gerisi teferruat :))

• :) harikasınn katılıyorum

• hepimiz en sonunda kefene sarılıp kapanacağız...

0|0
    1|0
  • kapalı insanlar hakkında olumsuz düşünmem..herkes özgürdür bu konuda...ama benim kız arkadaşımın kapanmasını istemem..

0|0
    1|0
    • peki nedeni ne öğrenebilirmiyim neden kapanmasını isteemzsin? çok erkek arkdaşım kapalı bayanlara hayran daha farklı gözle bakıyorlar onlara

• kapanarak kendisini kısıtlamasını istemem çünkü..dinsel düşüncesini kalpten yapsın o çok daha makbul olur bence.açık olmalı,güzel giyinmeli..

• güzell :)

• sevgilim kapanmayı düşünürse direk ilişkimi bitiririm

2|2
    10|5
    • :)neden yaa sonuçta yine aynı sevgilin değişn hiçbirşey yok

• bencede sonuçta senin içi,nmi allah için kapandığına göre hiç sorun yok

• öyle biri bana göre değil.

1|1
    4|2
  • musluman olmadigi icin oyle bir sorun yasamam

0|0
    1|0
  • lütfen öyle bişey istemesin :/

0|0
    2|0
  • yeni hayatında mutluklar dilerim

0|1
    4|1
  • açık konuşmak gerekirse ben her şeyi İslama göre değerlendirir . "insan alıp verdiği nefesinden sorumludur" düstürü ile olaylara yaklaşırım.. olmasınıda işterim.. bir yabancı için ancak uyarıcı olabilirsiniz.. onun için birlikte olacağım insanı ona göre seçmek işterim.. okulda üç sene göz göze geldiğim kızla konuşamadım..o izmirliydi, benim değer yargılarımla onun ki örtüşmeyeceği düşüncesi ile vazgeçtim konuşmak her ne zaman aklıma geldiyse..

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 19

• ben kapaliyim sahsen kücüklügümden beri böyleyim belki 1-2 siniftan beri.. almanyada yasadigim halde türk erkeklerden cok alman erkekler kapalilara/bana saygi duyuyorlar tabiki var nefret eden ama ben sinifimda olsun is yerinde olsun herkezle iyi anlasirdim özelikle erkeklerle .. ben kendimden memnunum acik olsamda kapali olsamda yine ben benim icimde ne varsa onu disima atarim . . . birde su var dedigim gibi erkeklerle cok iyi anlasirim kapali olmama ragmen beni severlerdi kafa dengimdi hepside alman kizlarindan cok benle anlasirlardi herzaman benim tarafimdalardi beni öteki kizlardan cok sayiyorlardi . hic bi problem yasamadim hicbirzamanda kapaliyim diye bi düsünceye kapilmadim. yani onlari beni böyle biliyordu taniyordu..ben yine benimm iyim kapaliyim mutluyum :)

3|4
    0|0
    • kimse yalnis anlamasin ben öyle göze batan dar giyinen biri degilim.. erkeklerle dedigim sadece su benim sempatik biri oldugum ve bu öncedendi okula giderken calisirkende is arkadaslarimla iyi olmam gerektigi icin.. evet bu zamanda öyleler ama ben nefret ederdim öyle göze batacak sekilde giyinmekten rengarenk olmaktan hatta göze batmamam icin elimden herseyi yapiyordum..

• :) umarım hep böyle devam eder

• Artık kapalılarında bir gizemliliği kalmadı din için ALLAH için kapanan bir bayanın giyimi çok farklı olur kesinlikle kuranda yazdığı şekilde olur.Şimdi görüyorum dışarda benm onlardan daha kapalı giyiniyormuşumfda haberim yokmuş.Altta dapdar bir kot pantolon üstte sadece tunik oda vücuda otuyor tepede gökdelen gibi bir şişkinlik onun üzerine başörtü bu kapanmak değildir arkadaşlar göz boyamaktır.Sen bunu görsellk içnin yapıyorsun demektir.ALLAH için değil.Baş örtüye olur olmadık modeller verilmez kot pantolon giyilmez dapdar bir şekilde.Oje sürenlerini bile görüyorum ya çok ilginç geliyor bana.Akıl mantık erdiremiyorum böyle kapalı bayanlar varken varsın olsun açık oluyum ben olduğum gibi sevsin karşımdaki insan beni olurda bir gün kapanırsam kesinlkle kuranda yazılanlara uygun bir şekilde kapanırım bu şekilde asla değil!

2|0
    0|0
    • evet gizemli7 haklsınn bende bu duruma bazen şaşırmıyor değilim sözde kapalı ama o pantolonu ben cesaret edip giyemiyorum acık oldugum halde bazense o kadar aşırı derece makyaj yapanları görüyorum

• biz kriterleri ele almak zorunda değiliz genele yorum yapıyoruz genel böyle düşünüyor.Böyle bayanlara özenenler varsa erkekler için diyorum onlarında kalından şüphe ederim.Çok saçma kapanmak demek saçları kapatmak demek değildir.

• düşüncelerinize aynen katılıyorum.ekleyecek başka şey bulamadım.tşkrler...

• sevgili akasya... :) bence burda bu soruyu sorup başkalarının fikrini dinlememelisin. sonuçta senin için doğru olan kapanmaksa kapan. ben kapanamasam da kapalı bayanları desteklyrm gerçekten. özellkle şu zmnda ne kdr kötü gözle bakılsalar bile kendi inançlarını yaşıyabiliyolar. ha eğer sevgili konusunda çekincen varsa kendi sevgiline açmalısın bu konuyu. o da istemezse kapanmanı fikirleriniz uyuşmazsa bir ömür birlkte geçirebileceğin biri değildir asıl sen onu bırakmalısın. sonuçta her koyun kendi bacağından asılırmış. sen doğru bildiğin yoldan git...

2|0
    0|0
    • sevgili sinsityum :)öncelikle yapmış oldugun yorumun için teşkrr ederim sonunda tabiki kendi düşünceme göre hareket edicem bu soruyu sormamnın nedeni azda olsa fikir sahibi olmak insanların bu konu hakkında düşüncelrini merak etmem se gayet normal :)

• yoo yönlendirme demiyelim böylelikle insaların azda görüşlerini öğrenmiş oldum

• insan kendi fikirlerine denk birisi ile beraber olabilir.

biri kapanıyor diye terk eder - diğeri çok açık giyiniyor diye...

• kapanmayı düşünmedim ama düşünmeyeceğim anlamına gelmez. öyle bir kararım olursa karşımdaki kişi kabul etmezse ayrılmayı düşünürdüm herhalde. benim kararlarıma saygı duymalı

2|2
    0|0
    • evet sana katılıyorum saygı duyulmalı bu yüzden ayrılan bir erkek varsın gitsin

• Şov için olacaksa hayatımdan çıksın gitsin isterdim herhalde...Ama inanmaksa amacı ister açılsın ister kapansın...İman ve inanç millete göstere göstere yapılmaz..Bunu bilen de doğru hareket eder...

0|0
    0|0
  • Varya dün bunu düşünüyodum...bilmiyorum ya kapanmak istemem şahsen çünkü ben ztn açık saçık giyinmeyi sevmiyorum ama kapanmak ne bileyim bana göre değil gibi...bakalm zaman göstericek herşeyi...peki sen bu konuda ne düşünüyosun?

0|0
    0|0
    • acık biriyim ama bazen aklımdan geçmiyorda değil son zamnalarda bunu düşünüyorum sanki erkekler kapalı bayanlara daha hayran daha farklı bir gözle bakıyorlar

• :))evet baya bir kullndın ama şuna eminim çogu erkek kapalı bayanlara daha bir hayran ne fark varsa

• katılıyorum bir hayranlık var

• içimden hiç gelmiyor. Zaten erkek arkadasıma ılk sartı koyarım zorla guzellık olmaz çünkü ama çok isterse kapanırım gunahı onun boynuna :)

0|0
    0|0
  • Eşim sevgilim istedi diye kapanmam Allahın emirlerinden biri olduğu için kendi irademle kapanırım böyle bir düşüncem var ama ben kapandım mı tam kapanmak isterim.

Pantolon giyerek saçı görünerek kendi tarzında kapanan tiplerden olmak istemem mesela.

0|1
    0|0
    • Yemin ederek soyluyorum icindeki sesi beklersen hic duyamicaksin.bence oyle bi dusuncen varsa hemen faaliyete gecir.. Yarin yasicagimiz garanti mi ki.. Olumsuz gibi yasiyoruz

• Asla kapanmam.

0|1
    1|1
  • Biter.

0|1
    3|1
  • akasya ben sevmiyorum baş örtüsü falan kapanmayı da düşünmüyorum

zaten çok açık bir insan değilim

ama herkesin giyim tarzına saygım var tabiki

beni alacak adam da böyle görmüş böyle alacaksa alsın

dar görüşlü insanları sevmem

0|1
    2|1
  • sevgilin kapanmanı isterse kapanma çünkü bu sevap değil günah olur. tamamen kendi isteğinle kapanmıcan çünkü sevgilin istiyor bunu. ben asla böyle bir şeyi yapmazdım ama karar senin

0|0
    0|1

• orta son sınıf bittiği yaz birkaç arkadaşımla marmara ilahiyat fakültesinde osmanlıca dersleri almaya başlamıştık o vakitler kapanmıştım yaz tatili bitene kadarmış

0|0
    0|1
  • kapanmayı aklımdan geçirmedim.

0|0
    0|0
  • Evet kapanmayı düşündüm.Ve ancak kışları kapanıp yazları açılmak şartıyla olabilir böyle bir şey:))

0|1
    3|1
    • :) oda farklı birşy neden peki kışları kapanıp yazları acık hımmm havalardan sanırım

• ben şöyle anladım.hem tesettürlü olanlar var,bazıları denizde mayo ya da bikini giyiyor.ben çok rastladım.siz de öyle düşünmüş olabilirsiniz.

• Tabi denize gidip smayo bikini giyenler de var.Ama ben kimseye laf atmak amaçlı söylemedim.Sonuçta inançlı bir insanım ver herkesin yaşayışına saygım var.Ama ben yapamam ya.Kışın kafama bere taktığımda bile rahatsızlanıyorum,kafam ağırlaşıyo kapalı olduğu için...

• Hayır asLa ...

0|0
    1|1
  • ben bu konulara gırmıyorum artık eksılenmek ve tepkı gormek maksadıyla

0|0
    0|1
  • Allah aşkına terkederim bitiririm diyen kişilere sesleniyorum müslüman bi ülkede yaşıyoruz ve dinimizin geregi belli bi yaşa erince kapanmak dinimizin emri saçma sapan konuşmayın orasını burasını açıp gezmek daha mı iyi yoksa dinin getirdiği yasaklar sınırında giyinmesimi daha güzel bence biraz geçmişinizi ve dininizi araştırın!

2|1
    2|1
    • İnsanlar seçimlerinde özgürdürler.. kimi kapandı diye terk eder, kimi açıldı diye.

BiraZ anlayışlı ve hoşgörlü olalım lütfen. En azından vay kapandın yobaz mı olacan başıma diye ciddi dayak yemiyor kapalılar.

oysa sen o**spu mu olacan diye ne dayak yiyen kadınlar var.

• kesinlikle çokda haklısın bence

• su perisi arkadaşım insanları anlamak çok zor inançının gereği kapanacam ben sevgilim terk edecek Allah ıma büyük konuşmayımda Allah sevgisi olmayanda ben sevgisi olmuş neye yarar ondan önce ben yol veririm

• hayır hiç düşünmedim, düşünmem de. bir kere bir erkek arkadaşım laf arasında çıtlatır gibi olmuştu kapanmayı düşünüp düşünmeyeceğimi ama sanırım tepkimin net olduğunu gördüğündün ısrar etmedi.

0|2
    2|1
Yükleniyor...