2400 m ve 12 dakika bunun üstesinden nasıl gelirim?

Arkadaşlar eylül ekim gibi 2400 m 12 dakikada koşmam gerekiyor bu da stadın etrafın da 6 tur atmak demek bana yardım edecek. kişiler var mı ben bunun üstesinden nasıl gelirim?

0|0
114

En İyi Erkek Görüşü

• günlük koş, ayrıca kendine bir spor düzeni yap. istersen mesaj at oradan site filan veririm. barfix filan çek şınav çek ve mekik bunu kendin ayarlarsın. ama sayıları çok düşük tutayım deme!. normal olsun çünkü fazla vaktin yok. koşmak hem nefesini açıcak hem bacaklarındaki kasları o duruma alıştıracaktır hemde farkında olmasan bile nefes düzenini sağlıyacaktır :D ayrıca sana bonus olarak verdiğim barfix, şınav ve mekik ise senin uzun süre yorulmamanı sağlıyacaktır. günlük 45dk düşük ve normal tempoda koş derim.1 ay boyunca düşük ve normal tempo sonraki 2 hafta boyunca normal ve hafiften hızlı tempo yani arada hızlanırsın filan sonraki 2 hafta normal ve sıklıkla hızlı tempo. sabahın ilk saatleri iyidir bu iş için :D

1|0
    0|0
    • bir plan program yapsak birde kondisyonu nasil yapariz

• Cooookkk Tesekkur ederm :-)

• saygı duyarım, bende sana teşekkür ederim :D

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 13

• iki ay iyi bir süre. başta düz koşularla başlamak en uygunu. mesafe odaklı başlayarak artırmalısın. benim fikrim 3000 civarı olur. 3000 metreyi antrenman ağırlığında 20 dakika gibi bir süreyle koşman gerekir. her hafta 1000 m artırarak devam et. 6000-7000 den sonra artırmana gerek yok. bu seviyeden sonra interval çalışmalarına başlayabilirsin. iki haftalık bir interval seni çok iyi duruma getirir. bunlardan daha önemlisi disiplinli olman tabi. üşengeçlik ettiğin an seni geriye götürür. çok zor bir test değil. 2400 m 12 dakika zor değil. kolay gelsin.

1|0
    0|0
    • Cok Tesekkurler interval derken,?

• nabız artırmaya dayalı bir antrenman. örneğin 10 5 dakika %60 tempoyla ardından%80 ile 5 dakika ve tekrar %60 gibi. uzun mesafe koşuların gelişmesine etki eden en iyi tekniktir. çok kabaca anlattım araştır biraz.

• Anladm :-) saolasin

• Her gün düzenli antrenman yap. Bir anda yüklenme kendine. Her gün ufak ufak artır. Bunu düzenli yap. Başarıya ulaşırsın.

1|0
    0|0
  • biz 3 km 15 dk koşuyoduk çokta rahat koşuyoduk bundna büyütücek bir şey yok her sabah koşarsan 12km sana oyuncak glir zaten

1|0
    0|0
  • kondüsyonla yani şimdiden koşmaya başlayacaksın azar azar bugn 200 yarn 400 diye hep antremanlı olacaksn ben hafif tempoda 6000 metre koşuyorum hiç durmadan sebebi kondüsyon hergn düzenli koş

1|0
    0|0
    • 30 dakika yeter mi

• Tabi dua et bana da :-)

• :D ederm tabii :D

• Yapılmayacak bisey degil tecrübe konusuyor hergun koş ilk gunlerde yavas tempoyla koş nefesini ac zamanla bir bakmissin 11 dakikada koşuyorsun

1|0
    0|0
    • İki ayda mumkun mu

• Evet saniyeler cok onemli insaAllah gecerim sinavi cok saol

• Enerji içeceği iç.

1|0
    0|0
    • İcecekle olcak bsey degil

• Hergün kendi rekorunu kırmayı dene.
      Bugün bile başlayıp 1500 koşsan hergün 50m artırsan o güne tamamdır..

• Cok Tesekkurler

• Cok basit agir tempoda bile bitirirsin ii kosuyorsan daha az surede bile bitirirsin

1|0
    0|0
  • Bir dakikada 200 metre koşabilirsin ama =/

0|0
    0|0
  • Pc basinda burada toto buyutcegine cik parka kosmaya basla.

0|1
    0|0
  • sabah öğle akşam koşman lazım saat tutarak

0|0
    0|0
  • dakika başına 200 m. düzenli koşu çalışmalarıyla yapılır

0|0
    0|0
  • bu dediğin mesafeyi zamanında 9 dakika 10 saniyede koşmuştum benden iyi koşanlar da vardı

0|0
    0|0
    • Paylasmak istedgin bilgi var mi

• Neden ki

• burdan sanal bir ark bulmak sohbet etmek istiyorum

• düşün arkadan köpek seni kovalıyo öyle koş :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Sporcu olan sensin.
    İnanırsan yaparsın

1|0
    0|0
Yükleniyor...