Sporcu Arkadaşlar Çok Acil?

Arkadaşlar 8 yaşında yegenim var spor öğretmeni çok iyi koştuğunu atletizm de çok güzel yerlere gelebileceğini söylüyor. Kendisinin calistiracagini ve yarışlara katılacağını söyledi. Atletizm hakkında pek bilgimiz yok gelecek vaadeder mi ileride bu sporun avantajı olur mu milli sporcu olmasının faydası neler olur. Yegenim aynı zamanda basketbol ve futbolu da yaşına göre iyi oynuyor. Bu konu benim için çok önemli Bilgi verirseniz sevinirim...

0|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben şahsen önce çocuğun hangisinden zevk aldığına bakarım ayrıca kişisel gorusumdur takım oyunu her zaman daha zevklidir ve takım oyunlarında çocuk çeşitli özellikler kazanabilir ayrıca günümüzde basketbol futbol ve atletizimin ne durumda olduğu ortada ve sırf üniversite için atletizme yönlendirme hayatınızın hatası olur beden eğitimi öğretmeni olup Napacak millo sporcu olmak güzel birşey tabikide ama kaç tane milli atletizimci tanıyor sunuz buna karşın kendi adima konusuyum milli takım da oynamayan basketbolcu ve futbolcu birçok kişi sayabilirim ayrıca hız futbolda ve Basketbol da en önemli şeydir bende amatör olarak basketbol oynadım takımın en hızlısıydım ilk 5 de formam garanti olurdu ayrıca. Basketbolda yedek kulubesinde beklese bile mutlaka oyuna girer taktikler açısından en çok parada futbolda tabikide ve futboldaki atmosfer hiçbir yerde yok ülkemizde en çok yatırım futbolda olmasına rağmen durumumuz iç acısı voleybolda bayanlarimiz avrupa şampiyonu oldu acaba kaç kişi duydu geçen yıllarda basketbolda 2. Olmuştuk milli oyuncularımız kahraman olan edildi daireler altınları verildi :) uzun lafın kısası bence atletizim olmamalı takım oyununa yönlendirin

0|0
    0|0
    • Yegenimi kareteye yazdirmistim o gün ilk dersleriydi ve hocaları gelmemişti çocukların hevesi kırılmasın diye derse atletizm hocası gelip oyun oynatti orda Yegenimi keşfetti o kadar ısrar etti ki anlam veremedim ne olur çocuğu bana verin diyo:) Yegenimi spor salonundan cikaramiyorum box bile istiyor onun için herseyin en iyisi olsun istiyorum kimse bizi yonlendirmedi yeteneklerimizi kesfettik ama çok geç kaldık yegenim benim gibi olsun istemiyorum anlatabiliryor muyum bilmiyorum:)

• Geç kalmış sayılmazsınız daha yaşı 8 miş tam spora başlama yaşı

• Ve kesinlikle bir sporcu olarak boksu tavsiye etmiyorum kariyeri boyunca kafasına darbe aldığı için ilerki yaşlarda sıkıntı çekiyorlar günümüzde geçmişin en iyi Boksörlerine baktığımızda bile 40 lı yaşlardan sonra ne durumda olduğunu görmekteyiz bence çocuk en çok neyle ilgiliyse ona yönlendirmek lazım

• Koşu gelecek vaad eden bir branş değil sağlık açısından fiziki açıdan tabiki faydaları olacak ama maddi olarak bir kazanç sağlayacağını düşünmüyorum futboll ve basketbollda da hafif orta derece bir yetenekle biryerlere gelmesi çok zor mükemmel bir oyuncu olması gerek.. Umarım yardımcı olabilmişimdir iyi günler

0|0
    0|0
  • beden eğitimi okuyorum, milli taekwondocuyum.. her branş da milli olmanın çok fazla faydası olur, ama futbol ya da basketbolda rakipleri çok daha fazla bunu unutma.. atletizm gelecek vaat eder fakat çok iyi yerlere gelmesse güzel para kazanamaz, futbol ve basketbolda çok çok iyi olmasa bile güzel para kazanır.. onun harici başka yeteneği olan branş varsa yardımcı olabilirim

0|0
    0|0
    • Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim sporla tanışmasını ben sağladım bu sayede çok yetenekli olduğunu gördük ilk defa masa tenisi oynamasına rağmen öğretmenleri şaşırdı. Onunda senin gibi besyo okumasını istiyoruz bu uğurda ona fayda sağlayacak branşlarla ilgili bana yardımcı olur musun?

• Gerçekten çok yararlı bilgiler verdin yegenim benim için cok değerli ben büyüttüm sayılır teyze anne yarısı işte:) teşekkür ederim tekrardan

• Milli sporcu olursa galiba devletten parada alabiliyor düzenli olarak ^^
    Onun haricinde çocuğu şimdiden sporlara yönlendirmeni güzel birşey.
    Yaşı henüz ufak zaten gelecek vaat ediyor belli ki.

0|0
    0|0
    • Bu yaz onu spor okuluna götürdüm orda yeteneklerini farkettik ilk defa masa tenisi oynadı ordaki hocalar şaşırdı. Bir hedefi olsun istiyorum o hedefe doğru kossun

• Basketbol ya da futbolu seçebilir ama atletizm o kadarda kazançlı değil. Futbolcu olursa o hızla belki 2. şeytan Rıdvan olur kimbilir :P

0|0
    0|0
    • Zaten şeytan Rıdvanin Memleketinde oturuyoruz:))

• he he he en çokta bu mütevazılığın hoşuma gitti ya :) Süpersin :P ukelaaa

• Cok iyi iste ondan para bile kazanabilirsiniz tabi hocasi sahip cikarsa yarislarda birinci gelmesi iyi para veriyolar artik gerisi size kalmis

0|0
    0|0
  • Elbette vaad eder. Ancak iyi kişilerin yetiştirmesi lazım söyleyeyim. Ayrıca atletizm riskli bir spor sakatlanma olasığı yüksek branş. Ama gönderin elbette şu bir olimpiyat derecesine 400 500 adet cumhuriyet altını veriyorlar inşallah başarılı olur

0|0
    0|0
  • Atletizmden milli olsun yeter devlet her turlu imkani veriyor beden eğitimi öğretmeni adayi olarak söylüyorum onlara herşey daha kolay üniversitede de şu an 980 lira bursu var o büyüyene kadar kim bilir kaç olur

0|0
    0|0
  • Milli dporcu olursa sporu biraktiktan sonrada okula beden ogretmeni olarak atanabilio diye bili

0|0
    0|0
    • Sanırım bu konuda biraz avantajları olabiliyor teşekkür ederim cevabın için:)

• Bisr değil zaten bnce spor cok onemli meseka bn 2 snedir body building ve kickbox yapiyorum artik hayatimin bir parcasi gibi bugun pazar oldugu icin kapaliydi şu an kendimi halsiz hissediyorum ama spor yapinca gecio

• annesi babası yok mu yeğeninin sanane

0|0
    0|0
  • Çok acil hea. Duramıyor mu çocuk koşacak mı hemen? Bırakın salın çocuğu o zaman ya..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• ablacığım bence futbol.. futboluvda iyi oynadığını yazmışsın.. bence futbola yoğunlaştırın

0|0
    0|0
Yükleniyor...