Sizde spor ve dans nasıl ortaya çıkmıştır?

hayatımızda çeşitli sporlar ve danslar var sizce nasıl oraya çıkmıştır?

Güncellemeler:
Sizce size göre spor ve dans nasıl ortaya çıkmıştır? düşüncelerinizi bekliyorum

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• Hic dusunmedim :d

0|0
    0|0
    • spor yapıyor musun?

• : ) plates + fitnes yap hem daha sıkı hem de daha sert bir vucuda sahip olursun

• Bakalım evde pinekleyip duruyorum hayırlısıyla bir gidebilsem :dd

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Spor derken kategori verseydin bir şeyler söyleyebilirdim ona göre. Mesela alanım olan kickboks :) atası Muaythai dir. Efsaneye göre, Tayland kralı düşmanlara esir düşer ve tayland kralı kurtulmak için kendi kendine dövüşmeyi öğrenir teknikler geliştirir ve bunları düşmanlarına karşı kullanır. Muay Thai ilk bu şekilde ortaya çıkmıştır daha sonra gelişe gelişe günümüze kadar geldi. Boks çok daha eski bir spordu büyük ihtimalle insanlar kendilerini korumak için yumruk atıyorlardır zamanla spor haline gelmiştir. :)

0|0
    0|0
    • kickboxstan da önce çıkan sporlar vardır onların nasıl çıktığını merak ediyorm

• Boks bin belki 2 bin yıllık bir spordur. İnsanlar birbirlerine vurarak başlamışlardır sonra neyin daha çok can yaktığını öğrenmişlerdir. Mesela ata sporumuz güreş Göktürkler'den Hunlardan beridir var.

• Dünya bir ritimle ortaya çıktı ve evrenin bu ritmi hala devam ediyor. Yeryüzünde hareketin ilk başladığı andan itibaren insanın içinde bu ritim vardı. İnsanlar ilk çağlarda ses çıkarmasını biliyorlardı ve bir hayvan gibi içgüdüleriyle hareket ediyorlardı. Bir süre sonra bir şeyleri almak ya da dertlerini anlatmak için işin içine hareketi soktular. İşte o andan itibaren dans başladı.
    Çünkü insan, bedeniyle bir şeyler anlatmaya çalışıyordu ve orada modern dans dediğimiz şey vardı. Bu garip sesler ve hareketler zaman içerisinde belli bir uyum sağlamaya başladı. İlkel çağların insanı, avını yakalayıp getirdiği zaman kabile üyelerinin merakını uyandırırdı. O da bunu bir şova dönüştürüp taşın ya da kocaman bir kayanın arkasına saklanıyor veya bir ağacın tepesine çıkıyordu. Oradan sanki bir ayı gelir gibi yapıyor, tepesine atlıyor, elindeki taşla başına vurup öldürüyor, sonra keskin bir taşla derisini yüzüyordu. Yani oradaki insanlara oynuyordu. Bu durum, görsel bir şeyi ortaya çıkardı: Dansı. Çünkü dans, uyumlu ya da uyumsuz hareketlerin bir araya gelmesiyle insanın kendini ifade etmesiydi. Diyaloglar da işin içine girince bu sefer ortaya tiyatro çıktı.

0|0
    0|0
    • bu ne kardeşim böyle? ben düşünceleriniz sordum sadece

• Sizce nasil ortaya çıkmıstir. Bende araştırdım ve yazdim veya yazdırdim

• ben merak ettiğim için sordum bildiğim soruları neden sorayım güzel kardeşim

Yükleniyor...