Güneş yanığı/kızarıklığı nasıl geçer?

Önerilerinize ihtiyacım var arkadaşlar :(

Durumu özetliyorum; Dün denize gittim, güneş kremi kullanmış olmama rağmen omuzlarım, kollarım, ve bacaklarım kıpkırmızı oldu. Anlamadım ne iş. Ama şuanda bütün gözeneklerimden 500 derece ateş çıktığını hissedebiliyorum. Evde olsam bütün gün soğuk suyun altında otururdum ama iş yerindeyim. Ne yapayım ben ya :( Biri bana bişey söylesin :(

0|0
4654

En İyi Erkek Görüşü

• İlk gün güneşe çıkıldığında en fazla 1-2 saat kalmalı. ilk gün saatlerce güneş altında kalmak hatasını ben de yapmıştım, yengeç gibi kızarmıştım, vücudumdan adeta ateş fışkırıyordu, tenime hafifçe dokunulmasına bile tahammülüm yoktu çok acıyordu. Yaklaşık 1 hafta çektim acısını. :(( Geçmiş olsun.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Eczaneden hametan ve anestol kremlerini al reçetesiz alabilirsin. Avucunun içine nohut büyüklüğünde sık karıştır ikisini de sur günde iki defa hemen geçiyor.. Kızarıklığı da diniyor.. Ama sakın dozu aşma komaya bile girersin.. Ciddi bir ilaçtır.
    eğer ki bulamadıysan bepanten alabilirsin.. İstediğin kadar sür.. Azda olsa acını dindiriyo.. Ben denedim sana da iyi gelebilir.. 😇😉

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 53

• Güneş lekeleri ileride cild kanseri riski taşırlar. Elbette bunu söyleyince beynini şartlandırma; çünkü hiçbir şey de olmayabilir. Yani sonuçta bir belirsizlik var. O yüzden de bir doktora görünmekte yarar var. ;)

0|0
    0|0
  • Ne yoğurdu ya herkes sallamış. Çık nöbetçi eczane bul Silverdin ve anestol pomad al karıştır kullan.

0|0
    0|0
  • sebamed güneş sonrası ürününü tavsiye ederim sana

0|0
    0|0
  • Eczaneye git yanık kremlerini sor onlar sana vericektir.

0|0
    0|0
  • Aynı durumdayım. Kollarımın üzeri kırmızı, altları beyaz. Öğle arası eczaneden iyi gelebilecek bir şeyler alabilirsin belki. Benim canım yanmıyor da görüntü çok komik gerçekten.

1|1
    0|0
    • Geçmiş olsun :( Benimki öyle değil, ton farkı yok. Sadece kırmızı işte :))

• amele yanıgı denır ona, ne yapsanda kıpkırmızı dolsrsn önlemını gunese cıkmadan once alıcaktın, ancak sebamed gunes sonrası losyonu var onu bı dene ıstersen, gunese cıkmadan oncede faktoru en yuksek olan gunes kremı yada yagı al

0|1
    0|0
    • Amele yanığı değil bi kerem :)) Ayrıca link bundan kullandım ama niye böyle oldu anlayamadım :(( Sebamed'e akşam bakıcam, sağol.

• bacım ona amele aynıkı dııler vallah bıllah :) nıvea gunes krmıde faktoru ne? onmlı oln faktor seba yı ecznelerde bulrsn kozmetklerde olmaz dedgm sana,

gecms olsn ha suda var bı koca karı yontemıdır yogurt surerler bana anneannem surmstu bı kere uyuyamıodm ıyı geldı :) tatılde falan otelde kalmıosan caktrmadan az bısı sur :)

• Seni cok iyi anliyorum ayni durum bende de var mal gibiyim dünden beri agri kesici dozajini arttir soguk dus mumkunse sonra biraz rahatliyosun gece muhakkak pike al usume yanma oluyo degisik.

0|0
    0|0
  • Yanık kremi

0|0
    0|0
  • Geçmez canım

0|0
    0|0
  • Gecer

0|0
    0|0
  • Yanık kremi sür

0|0
    0|0
  • Hiç bir şey yapamazsın..

Yoğurt ve diş macunu sürmek gibi, bizim millete has salaklıklar yapmamanı tavsiye ederim..

0|0
    0|1
  • anestol var mı evde

0|0
    0|0
  • Yogurt

0|0
    0|0
  • Yoğurt sür yoğurt :)

0|0
    0|0
  • Geçer elbette :) Yanık kremi sür yoğurt falan iyi olursun :)

0|0
    0|0
  • Eczaneden bir kutu bepanthne al iyi gelecektir. Ayrıca başka yanık kremleride mevcut.

0|0
    0|0
  • fayda etmez sil gitsin.

0|0
    0|0
  • git eczaneye 1 tane bepanten 1 tane anestol al, bunlar merhem ikisini karıştır ve yanan yerlerıne sür .

bepanten : yanma yapan yerin gecmesini sağlar

anestol : o yanan bölgenın acımasını engeller , yani uyuşturur.

en güzeli budur

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    33

Kızlar Ne Diyor 45

• gerçekten çok önemlı bır durm.. Bır guneş alerjısı vahım olan bır ınsan olarak dıyorum kı guneş gıttıkçe daha zararlı oluyor... Bunu alerjımın şıddetınden bıle anlıyabılıyorum..

2|0
    0|0
    • sana katılıyorum benimde alerjim var son iki senedir hiç etkilemediği kadar etkiliyor

• Hıc sorma... pencere yanında bıle azıtıyoo artık.. fena çok..

• buz koy buz

0|0
    0|0
    • ağrıyor ya dokunamıyorum ki

• Bembeyaz ten. Bide krem sürmeden öglen saati uyuya kalma. Sen düşün nasıl yanıklar var 😭

0|0
    0|0
    • Benimde her yerim su topladı ve vardı esmer olaydık :(

• 2gün

Geçti mi peki aynı olay başıma geldi yüzüme bakılmayacak durumda kırmızılıklar 3 gün oldu hala geçmedi

• Yoğurt sürebilirsin ya da vazelin

0|0
    0|0
  • zamanla geçer

0|0
    0|0
  • geçer

0|0
    0|0
  • Yoğurt falan sürme. Beze buz sarıp tutarsan bira rahatlatır. Daha sonrada silverdin sür. Daha cabuk iyileşir

0|0
    0|1
  • boşuna melek yazılmamış oraya yani :)

1|0
    0|0
  • teşekkürler.. hastalıklar hakkın da bilgi edinmek kesinlikle faydalı

1|0
    0|0
    • rice ederim:)güneşi,permayı,boyayı ve viskiyi o kadar çok seven bir neslimiz var ki bu bilgilendirmenin yapılması gerektiğini düşündüm.dikkatini çekerin o konuşanlarında genç bir arkadaşları ölmüş:(umarım herkese bir nevi faydam dokunur.

• tatlım yanık kremi alevini alır onun dışında bide yoğurt iyi gelir derler gecmiş olsun

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim canım. Sabaha nazaran daha iyiyim zaten şimdi :)

• tatlım bende beyaz tenliyim yüksek faktörlü güneş kremi kulanmama rağmen bende kıpkırmızı oluyorum o zaman eczaneden aldığım yanık kremlerini sürüyorum geciriyor :)

• Denicem bak bunu, bende bembeyazım :((

• Yok ben beyazım daha😄

0|1
    0|0
  • Ben beyaz tenliyim guneslendigimde genelde ıstakoz gibi kızarırım evvel. eğer dayanamıyorsan eczaneden bunun kremini al. Geçmiş olsun

0|0
    0|0
    • bende çok beyaz tenliyim biraz yanem dedim çok yanmışım kıpkırmızıyım çok caanım acıo böyle kalmam inş :(

• aynı sorun bende var çiller oluyor :( bundan sonra koruyacaz artık

1|0
    0|0
  • Buz sür canım.

0|0
    0|0
  • Çok kötü bir durum benimde bir hafta önce öyleydi silverdin al sür madecassol'da iyi gelir ayrıca acısını alan bir krem vardı adını hatırlamıyorum eczaneye git söyle anlar o. Nivea güneş sonrası kremi var onuda deneyebilirsin. Geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • Özellikle saat 1200-1600 arası güneşte kalıp bana bir şey olmaz diyen arkadaşlar özellikle siz bu filmi mutlaka izleyin, geç olmadan yaptığınızı bir kez daha düşünün...

1|0
    0|0
  • Yoğurt sür yanığı hemen alıyor...

0|0
    0|0
  • güneşli bir günde 1 saat dışarda kalmam yeterli bu zulmü çekmeme

0|1
    0|0
  • Evde cilt yenileyici bir formül yapabilir miyiz?

1|0
    0|0
  • Ketentohumu yağı ve havuç yağını karıştırıp o bölgeye sür yanmasını ve kızarıklığını alır.Aktar bulamazsan Eczaneden bepanthene alabilirsin aynı etkiyi sağlamaz ama o da iyi gelir.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    25
Yükleniyor...