Nazara inanır mısınız korunmak için ne yaparsınız?

nazara inanırmısınız nazardan korunmak için uyguladığınız bişey var mı dua yada nazar boncuğu falan her neyse

0|0
17|17

En İyi Kız Görüşü

• Nazar haktır, Kur'an da yazıyor inanmamak gibi bir şey olamaz... Nazar duası var, Ayetel Kürsü var, oku Allah'a sığın incik boncukla peynir gemisi yürümez, kaldı ki nazar boncuğu falanla nazardan korunmaya çalışmak Allah muhafaza şirke kadar gidiyor, tek çaresi dua, diğerleri batıl... ;)

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Gözdeğmesi (nazar) iki sebepten dolayı olur:

Biri, şiddetli düşmanlıktır. Diğeri de, bir şeyi beğenip onu güzel bulmasıdır.

Resulüllah (s.a.v.) Efendimiz şöyle buyurmaktadır:

"Gözdeğmesi hak ve gerçektir. Eğer kaderin önüne geçen bir şey olsaydı, nazar, onun önüne geçerdi." (Müslim, Abdullah b. Abbas (r.a.)'dan rivayet etmiştir.)

Bu hadis-i şerifte gözdeğmesinin tesirine ve isabet etmesinin sür'atine işaret ve te'kid vardır.

Hz. Peygamber (s.a.v.) Efendimiz yine şöyle buyurmuştur:

"Allah (c.c.)'ın kaza ve kaderinden sonra benim ümmetimden ölenlerin çoğu gözdeğmesindendir." (El-Bezzâr. Câbir b. Abdullah (r.a.)'dan rivayet etmiştir.)

NAZARDAN KORUNMA TEDBİRLERİ

1- Koruyucu Süreleri Okumak: Bunlar

Fatiha Suresi,

Ayetü'l-Kürsî,

Felâk Suresi,

Nâs Suresi,

2- Nazar değmesinden korunma yollarından biri de, korktuğu ve şüphelendiği kişilerin yanında güzelliklerini teşhir edilmemesidir.

Hz. Osman b. Affan (r.a.) çok güzel bir çocuk görmüştü.

Bunun üzerine, onu nazardan korumak için çocuğun velisine şöyle dedi: "Bu çocuğun çenesine siyah boya sürerek onun güzelliğini kamufle ediniz."

3- Gözdeğmesinden korunma yollarından biri de, görüp beğendiği bir şey hakkında, gören kişinin bereketle dua etmesidir.

Bir kimse, beğendiği birini bir hayvanı yada eşyayı gördüğün şöyle demelidir. Maşallah (Yani:Bu Allah'ın dilemesiyle ancak böyle güzeldir.)

link Bu siteden alıntıdır elimden geldiğince sadeleştirmeye çalıştım.

1|0
    0|0
  • Nazara inanırım. Ayetel-Kürsi yeterli geliyor, boncuğa falan ihtiyaç yok. :)

2|0
    0|0
  • Evet nazar var. Nazardan ancak dua ile korunursun. nazar boncuğu felan batıl inanç dinimizde yeri yok.

2|0
    0|0
  • inanirim sevdigim kisiler yegen kardes dost gibi insanlara bir övgü yapiyorsam pesine masallah allah nazarlardan saklasin deyimini duasini eksik etmem dilimden kendim icinse pek birsey yapmiyorum :)

0|0
    0|0
  • nazar var zaten.. ..özellikle renkli gözlerde ...ilk bakış vs...ayetel kürsi...fatiha surelerini okumasının kendine...boncuk felan bunlar eski...hurafeler...kocakarı işleri...at nalı felan ...bizim millet pisikolojik...adalarda...dangalak gibi...iple yukarı çöze çöze gitmeler..dilek...yatırlara çabut bağlama...bunlar havadan oksijen yontan ..asalak yaratıklar...aklını çalıştırmıyanlar...

0|0
    0|0
  • şuan benim arkadaşımın babasında nazar var babası memlekete gittiği ikinci günü beyin kanması geçirdi

0|0
    0|0
  • nazar varsa filistin kendini paralayacağına israel askerlerine nazar değdirsin yada amerikan başkanına.şizofreninin ismi nazara inanmak oldu.

0|0
    0|0
  • yok inanmam.

0|0
    0|0
  • inanırım okuduğum sureler ayetler var.

0|1
    0|0
  • pek inanma

0|0
    0|0
  • git kursun doktur :D:D

0|0
    0|0
  • yine resimde ayrı bir güzellik ;D her resim farklı bir güzellik geliyor çok hoş;D

0|0
    0|0
  • muskam var yıldızım düşükmüş acayip nazar oluyorum

0|0
    0|0
  • nazar boncuğu takarım

0|0
    0|0
  • nazardan korunmak için nazar sakızı çiğniyorum.

0|0
    0|0
  • Cık inanmam.

0|0
    0|0
  • Hayır inanmıyorum.

0|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 16

• inanıyorum,dua ederim.nazar boncuğu takmıyorum.

2|1
    1|0
  • Evet inanırım.. Bununla ilgili dua ve sureleri sık sık okurum bu yüzden..

2|1
    0|0
  • Fazlasıyla inanıyorum.Kolyemde nazar boncuğu taşıyorum.

0|1
    0|0
  • nazar degmesin die nazar takıyolar nazar boncuna inanıyorum

0|0
    0|0
  • Nazara inanirim

0|0
    0|0
  • Nazar Kur'an'da var zaten. İnanıyorum, korunmak için dualar var.

0|0
    0|0
  • Nazara inanırım. Nazar duasını okurum korunmak için.

1|0
    0|0
  • nazara inanırım naar boncuğumuda eksik etmem :))

0|1
    0|0
  • nazara ınanıyorum ama o ıncık boncuga ınanmıyorum saçmalık

0|0
    0|0
  • Tabii ki inanıyorum.Eğer ki regl değilsem her sabah okula giderken 7 kere Ayetel Kürsü okuyorum.

0|0
    0|0
  • ayetel kürsü okuyorum...

0|0
    0|0
  • Renkli gözlülerin nazarına inanırım.

Bir de nazar boncuğu nazardan korumaz.

0|0
    0|0
  • inanıyorum , çok sık ayetel kürsi ve cevşen okurum nazardan çatlıycak duruma geldiğimi biliyorum.

0|0
    0|0
  • nazar boncugu sacma boncuk korumuyor bizi..bunun icin dualar var onları okuyorum..

0|0
    0|0
  • inanırım ama hiçbir şey yapmam

0|0
    0|0
  • evet boncuk bulunurr

0|0
    0|0
Yükleniyor...