Kapat

Sporu bıraktım 15 kilo aldım yardım edin?

2 yıl önce sporu bıraktım spor yaparken çok fit bir vücudum vardı ama bırakınca kendimi yemeye verdim ve 15 kilo aldım. Göbek basen nedir bilmezdim. Iştahım nedense sporu bırakınca daha çok açıldı. bir oturusta bir yaş Pasta bitirebiliyorum size öyle diyim. Ardından bir büyük pizza da yiyiyorum. Son 1 yıldır vermeye çalışıyorum ama çok istikrarsız bir insanım kesin verecem diyorum en fazla 1 hafta dayanıyorum ve bu döngü 1 senedir böyle devam etti. Ama artık gerçekten yapıcam. Tatlı çok yiyen bir insanım hamur işi de. Hepsini kestim. Az yiyiyorum ve aksamlari yarım saat hızlı tempoda yürüyorum bazen koşuyorum. Ama Göbeğim çok fazla. Nasıl kurtulurum? Sadece yürümek faydali mı Yememe dikkat ediyorum artık zaten. mekik çekiyim diyorum mekik göbek eritmez diyorlar kimisi eritir diyor. Ne yapmam lazım? Bu göbekten kurtulup hafiflemek istiyorum ya. Kilom:75 boyum :1.80

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• Tekrar spora başlamalısın geçmişteki fit görünüşün seni etkilemeli ve gaza gelmelisin. Sporu bırakınca kilo almanda gayet normal çünkü metobolizma hızlı oluyor ve yediğin kalorileride yakamayınca ortaya böyle bir sonuç çıkıyor. Sporcu beslenmesi ve normal insanın beslenmesi farklıdır. Sen sporu bıraktıktan sonra belli bir süre sporcu beslenmesine devam ettin ama sporu yapmadım daha sonra bu normal insan beslenmesiyle birleşince iş koptu ve kilo almaya başladın. Sadece mekik göbek eritmeye yetmez. Zayıflamak için dengeli beslenme ve kardiyo çok önemlidir

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 12

• senin iştahın açılmadı spor yaparken vücudun ihtiyaç duyuyordu tüketiyordun şimdi bu alışkanlığını devam ettiriyorsun fakat spor yapmıyorsun aldığın enerjiyi tüketemiyosun dolayısıyla kilo alıyorsun Şimdi yapacağın şey kardiyo yapmak isteğe bağlı fitness ve diyetle bu olayı çözersin ;)

0|0
    0|0
  • Shaun T nin hip hop abs programini denemeni öneririm çok eğlenceli bir program. Onun yanında sporla uğraşıyodun madem zayıflaman daha kolay olur. Söyle düşün şu depoladığın tüm yağlar seni darbelere karşı korumak için varlar. Vücut en son kalcalardan ve karın bölgesinden yağ eritir. Bu yüzden kardiyo yaparken karın egzersizlerine yoğun çalışman erimene bir nebze hız kazandırır. Boyuna göre kilon fazla değil gibi dursada yağlanma çok var sanırım. Sormak istediğin bir şey olursa sorabilirsin.

0|0
    0|0
  • spora geri dönmen lazım zaten sporu bırakan kişilerde sarkma oluyor bu işin başlangıcı olur dönüşü olmaz toparlan biraz

0|0
    0|0
  • Ne yaptın sen ya :) gitti Fit vucud :(

0|0
    0|0
  • Sporu bırakma devam et eğer sıkıntın göbek ise ip atla mekikten ziyade beslenmenede birden kesme vücut neye uğradığını şaşırtıp kıtlığa girdiğini düşünüp az yediğin şeyden bile enerji topluyor alıştıra alıştıra azaltıcaksın yemeyi en ideali günde 6 öğün yemek 3 ana 3 ara öğün olarak azar azar yeme bunların dışında bide kendinle barışık ol en önemlisi ruh sağlığı

0|0
    0|0
  • Ben bıraktım 13 kilo verdim :/ şmdi yatarak alacaz geri devam etmezsek ^^

0|0
    0|0
  • Bisiklet. Ama yapabiliyosan ata bin. Tabi nerde bulacaksak :)

0|0
    0|0
  • tekrar spora başlayacaksın :)

0|0
    0|0
  • Isin zor p90x e basla

0|0
    0|0
  • tekrar spora başla

0|0
    0|0
  • sen bunlarla uğraşma git İstanbul boğazından kendini at, dert yok tasa yok :) şişko

0|0
    0|0
  • Tam bir azmanmışsın ablacım sen ya.

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 3

• Fevzi öngörülen kitabını okuyun beden aklı ile zayıf
    Lama sporcular bıraktınız sonra kaslar soner. Vücut boşluğu yağ ve şu ile doldur aşırı spor yapmayın. Yürüyerek sindirim destek olun

0|0
    0|0
  • Aynı sorun bendede var arkadaşım napcaz hiç bilmiyorum

0|0
    0|0
  • neden bıraktınki

0|0
    0|0
Yükleniyor...