Kaslı sayılır mıyım? Daha çalışmaya da devam ediyorum bir yıllık emeğim var yorum istiyorum?

Arkadaşlar fotom mevcut yaklaşık 1 yıldır fitness yapıyorum ancak daha iyi olabilirdim diye düşünüyorum hatalarım oldu spor yaparken hafta sonu alkol aldım iyi beslenmedim gündüzleri zaten çalışıyorum yoruluyorum takviye almadım aynı zamanda uykum düzensiz iyide beslenemedim sizce kaslı sayılır mıyım? Bazen hoşuma gidiyor vucudum bazensr gitmiyor doğru yorumları istiyorum kırılmaca yok amacım ego tatmin etmek değil...

Güncellemeler:
Arkadaşlar emeğim boşa çıkmamış gerçekten cevaplar daha iyi motive etti beni ilk yılımı çıraklık olarak değerlendiriyorum çalışmaya devam çok teşekkür ederim hepinize

0|0
159|129

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 158

• Protein tozu almamışsın sanırım, boş ver alma. Ama spordan önce spordan sonra protein ağırlıklı beslen. İnternette kas geliştiren erkeklerin nasıl bir beslenme uygulamaları, günde kaç mg protein almaları gerektiği ile ilgili bir diyet görmüştüm. Araştırırsan öyle şeyler bulabilirsin. Başarılar, umarım daha iyi düzeylere gelebilirsin :)

0|1
    0|0
  • toprak olcak bır gun o vucut bu kadar ugrasmana luzum yok :) saglıgın yernde olsun yeterınce spor yap yeter :)

0|1
    0|0
  • vücudun iyi gözüküyor ama biraz yağ fazlalığın var. Bu fazlalıklarının olduğu kısımlara doğru sporu uygularsan en kısa sürede bu sorunu çözmüş olursun. Vücuda spor kadar doğru beslenme ve düzenli uyku da çok önemli. Bu konulara da spor kadar önem vermelisin. Unutma ne kadar spor yaptığın önemli değil önemli olan vücudunu tanıyıp ihtiyacı olan yerlere uygulamaktır. İyi günler.

0|0
    0|0
  • Benceiyi çok abartıp Michelin'in lastik adamına dönmeye gerek yok bundan sonra da uygun bir egzersiz programıyla devam edersen gayet iyi olur bence senin için beslenme konusunda ise takviye protein tozu tarzı şeyler sana bir fayda sağlamaz besinlerle sağla artan ihtiyacını bu konuda bir diyetisyene danışabilirsin

0|0
    0|0
  • belliki çok düzensizmişsin. ama düzenli bir şekilde 1 yılını harcasaydın eminim daha iyi sonuclar alacaktın şimdi keşke düzenli olsaydım diye pişmanlık yasadıgını hissediyorum sana önerim sil o 1 yılı ve düzenli bir şekilde en fazlaaaa 1 yılını ver karşılığını alacağını umuyorum. şimdiden kolay gelsin devamını bekliyoruz

0|1
    0|0
  • zayıflamalısınn

0|4
    0|0
  • Kötü yorum gelmesin diye de gizliye de kapamışsın ya :d iyi iyi. Ama kafan küçük kalmış :( bir değişik gördüm

0|3
    0|0
  • Bence yaşına göre baya iyi vücudun var. Ama fitnesse sadece kas yapayım diye gitme, sonuçta spor yapmak sadece vücud geliştirmek için değil daha sağlıklı bir yaşam içinde. Ve spora tam gaz devam ;)

0|0
    0|1
  • Aşırrı kas yapma bazılarına yakışır bazılarına yakışmaz bence sanada fazla yakışmamış gibi

0|1
    0|0
  • Sayılırsın

0|0
    0|0
  • 6-7 ay falan desen iyi derdim ama bir yıl için zayıf bir vücut bence.

1|3
    1|0
    • bir yıl için zayıf mı millet 3 senede doğru düzgün vücudu anca yapıyor kas o kadar kolay değil yılda 1 kilo almak için deli gibi çalışıyor olimpik sporcular o kadar kolay olsa bende yapardım 1 yılda.

• 1 yil diyince insan başka şeyler bekliyor tabi. Yine de idare eder gibi

0|3
    0|0
    • allah razı olsun ya:)

• bir yıl için zayıf mı millet 3 senede doğru düzgün vücudu anca yapıyor kas o kadar kolay değil yılda 1 kilo almak için deli gibi çalışıyor olimpik sporcular o kadar kolay olsa bende yapardım 1 yılda.

• @honored cevabimi dikkatli okursan zayıf gibi bir kavram kullanmadigimi göreceksin. Başka şeyler bekliyor dedim. Benim Çevremdekiler daha yoğun kas yapmışlardı 1 yılda. Kast ettiğim beklenti buydu.

• Hoş görünüyorsun, karın bölgene de yoğunlaşırsa, n çok daha hoş görünüyor olacaksın sanırım ;))
    Ama ne olur şu kas olayını kararında bırakanlardan ol, bazıları dozunu kaçırıp görüntü kirliliği yaratıyor ;)

0|1
    0|0
    • çok teşekkür edicem amacım çok şişmek değil ancak parçalı bir vucuda sahip olmak çalışmaya devam ediyorum umarım daha iyi fotolarla tekrar yorum yapman nasip olur

• Bence bu kadar yeterli.. herseyin fazlasi itici duruyor bence :)

0|1
    0|0
  • iyisin kardeş

0|0
    0|1
  • kendini bukadar kasma bence

0|3
    0|0
  • Güzel olmuş fakat yağ fazlan varken yağ yakmadan çalışmışsın. O belli oluyor. Özellikle memelerinde. Bir süre kardiyo ağırlıklı çalış. Sonrasında ağırlık çalış. Daha düzgün şekillenir.

0|1
    0|0
    • tavsiyelerin için teşekkür ederim daha sıkı çalışmaya devam edicem

• Kardesim guzel vucud yapmissin, bisey sorcam. bende şu an ilgileniyorum. Yaklasik bir haftadir squat calisiyorum, ama iki gundur ara verdim insallah yarin yine yapcam, sen iyisin ben bacagimj sekillendirmek, popo kaldirmak ve biraz gobekte yag eritmek istiyorum boyum 1.71 kilom 63 ve ideal normalde kilo vermeden egsersizlerle bu mumkunmu, beslenme aliskanligi mi da degistirmeden?

0|0
    0|0
    • mümkün ama biraz daha protein ağırlıklı beslen kilonu takip ederek değiştir beslenme alışkanlığını

• Asıl olay beslenmede , internetten beslenme programı oluştur kendine.

• Kilon fazla sanki ben 177 yim 63 kiloyum :/

• Book gibi olmuş bir siikiime benzemiyon.

1|3
    1|1
  • Devam etmelisin...
    Ve beslenmene dikkat et.

0|0
    0|0
    • devam ediyorum edicemde bu sene biraz çıraklık gibi oldu kendime dikkat edemedim ama daha farklı olucak dikkat edicem artık

• dün de hangi fotom güzel diye sormamış mıydın sen :D

0|3
    0|0
  • Kendi gittiğim spor salonundaki üyelerle karşılaştıracaksam sonuç pek iç açıcı olmaz. bence daha çok yolun var. kilo kaybederek kas kütleni artırmalısın.

0|2
    0|0
  • Yaptığın hataların ve eksikliklerinin farkındasın. Onları telafi ederek calışmaya devam et daha iyi sonuc alırsın

0|0
    0|0
  • bir yılda iyi toparlamışsın.. bence çok güzel bu hali yüz şekline de tam oturmuş.. düzeyli bir sporla bu şekilde kalmaya çalış :) tebrik ederim.. başarmıssın :)

0|0
    0|0
  • Bence gayet iyi. 1 sene için fazla bile. Baklavalar çıkmaya başladı, onlar ancak 2 sene sonra çıkıyor. bir tek abartma kaslarla, sonra tanga, yağı, ayna dışında hiç bişey istemezsin.

0|0
    0|1
    • anlamadım son cümleni?

• Bodybuilding yapanları zaman ile Narsis oluyor. Yağı vücudunda sürüp, tangalari giyip, aynadan ayrilmiyorlar. Sen böyle olma - benim tavsiyem

• bana olmaz öyle şey :)

• bence gayet iyi ama istersen biraz daha geliştir ama bence yeterli yani ama uyku düzenine dikkat et az uyursan yemeğe daha meyilli olursun, ayrıca o kadar çalışmışsın arada kendini ödüllendirmen çok normal tabi ölçülü alkolü dert etme arada olur öyle:D hayat herzaman istediğimiz gibi gitmez 1 kaç gün uygulayamamış olabilirsin ama önemli olan kendini salmaman mücadele etmen ve bence amacına hizmet etmeyen davranışları yapmak seni strese sokuyor buna gerek yok :)

0|0
    0|0
  • Vucudunu dahada sekillendirebilirsin yani kas oranindan bahsetmiyorum bel daha ince yani ucgen gibi. Ben kuzenim buyuk bir otelde fitnees hocasi ve ondan biliyorum sirt, kanatlar, omuzlar hatta gogus kismini biraz daha ayir. Adonise onem ver. Cok sey soyledim ama bunlara dikkat et yani

0|0
    0|0
    • Cevabın için teşekkür ederim daha dikkatli çalışıcam

• İnsanlara ne diye mesaj atıyorsun soruma cevap verebilir misin şeklinde?

0|1
    0|0
    • yorumu merak ediyorum gurusun birde bunu söyliyene kadar yorum yapabilirdin?

• Mesaj attığın için başka bir şey söyleme gereği duymadım. Sitede guru olmamla konunun bir ilgisi yok

• bunu yazana kadar yorum yapabilirdin madem yorum yapmıcaksın bunları da yazmana gerek yoktu bence

• Yetersiz bence body yap sen media1.santabanta.com/.../bodybuilding-0v.jpg

0|1
    0|1
  • Kas şişirici ilaç kullanmadan bir sene içerisinde bu duruma gelmesi gayet iyi, fakat daha da devam etmen lazımdır. Eğer ara verecek olursan, göğüsler yerine oturmaya başlamış onlar da söner. O yüzden düzenli bir şekilde, sağlığına dikkat ederek ve besinleri ihmal etmeden yaparsan, ikinci sene sonunda bundan bin joş bir vücuda sahip olacaksın lan.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    128

Erkekler Ne Diyor 129

• Kardesim bende 105 kiloydum, 1 senede 27 kilo verdim, ve kas oranim %48 oldu, yag oranim %14 e düstü. şu an 1 bucuk sene oldu ve fitness in bos oldugunu simdi anlamaya basladim, hele türkiyede hic ama hic dogru egzersizleri göstermiolar ve bunun yüzünden kasin daha yavas gelisiyor. Vücudun iyi ve şu an git karate ya da box yap, ne olursa. Bodybuildingi hayatin boyunca yapamazsin sadece bir kas yigini olarak kaliyosun. Ama gidip bir dövüs sporuna baslasan onu hayatin boyunca kullanabilirsin, hatta is bile verirler. yaklasik 3 aydir wing tsun yapiyorum bu hem kaslarini sikilastiriyor hemde daha hareketli yapiyor gevsetiyor. Zayiflamak icin ya da normal düzeyde kas yapmak icin fitness, bodybuilding iyidir ama abartmamak gerek. Tabi daha güzel vücud yapmak istiosan kollara gögüslere ve omuza biraz daha yüklen, bacaklarida unutma, sixpacki yavastan yap digerleri yerine oturdugunda zaten otomatik olarak kafayi sixpacke takarsin ^^ Anlaticak aslinda cok sey varda ben kisa kesim. Vücudun iyi kardesim ama 1 senede daha da iyi olurdu, bu yanlis bilgilendirmeden ve yerinde zamaninda kullanilan yanlis aletlerden kaynaklaniyor. Sen devam et, kendigin begenmedigin zamanlar eski halini aklina getir ya da bir fotografina bak. Bu sana yardimci olucaktir :)) Eger azda ols ayardim edebildiysem ne mutlu bana ^^

0|0
    0|0
    • yorumun için çok teşekkür ederim ancak işimle ilgili bunu bile zor yapıyorum inan ki dediklerini uygulamak çok isterdim gerçekten

• oda var, burada 7-8 saat calisiosun türkiyede 12-14 saat. Bence en iyisi senin icin şu an bir dövüs sporu ögrenmek, hem zaman acisindan hem gelecegin acisindan hemde vücudun acisindan, zamanla hep vucudun yerine oturur hemde birseyler ögrenmis olursun. tabi o kadar kalipli olamassin. Olmak istiosan güres yaparsin buda seni avantajli yapar ama daha hareketli ince sporlarda kas yigini ve agir olmak dezavantajdir

• Çok kasilmissin

0|0
    0|0
  • Duruşunu değiştirip trapezini öne çıkarmasan daha iyi bir fotoğraf çekebilirdin.9 yıldır bu sporu yapıyorum. Duruş hepsinden önemlidir, vücudun iyi veya kötü olsun. Plajdayken trapezlerini öne çıkarma arkaya çek, sadece karın kaslarını hafifçe içine çekerek kas, göğüs omuz ve kanatları kasmadan serbest bırak yoksa kasıntı durursun sadece dik dur. Göğüs dışarı, omuz geriye, bel içeri. bunlara her harekette dikkat et.. Bazı pozlar seni 1 sene daha fazla çalışmış gibi gösterirdi. Her yeni başlayan gibi fotoyu yanlış çekmişsin sadece :)

0|0
    0|0
  • öncelıkle asla dogallıktan şaşma. yanı başkalarınla ekabete gırıp bıraz daha bıraz daha moduna gırersen o vucuda yazık edersın asla takvıye kullanma ne olursa olsun alacagın seylerı dogal yollardan al tavuktur yumurtadır detaya gerek yok. bence bundan fazlasıda ıyı olmaz bunu korusan yeter takıntı yapmamak gereklı sonucta bır tur spor dur

0|0
    0|0
  • İlk başladığında galiba kiloluydun. Çünkü 1 yıl için az bir sonuç. Cardiyo yaptın heralde uzun süre. Normalde kilo sorunu olmayanlar 15 dk koşu bandında koşup ısındıktan sonra antremana başlıyorlar ve 4-5 ayda senin bu vücudunu geçenler bile olabiliyor. Yeme içmene dikkat et.

0|0
    0|0
  • bir yıla göre zayuf kalmıs bıraz nedenı heralde takvıye kullanmamıs veya tam anlamıyla yedıklerıne dıkkat etmemıs olabılır ama bu kotu bır vucudun var anlamına gelmıyo yeme ıcmeye dikkat edersen bu yılın sonunda yuzde 9-10 yag oranı olan kas hacmı genıslemıs bırı olabılırsın

0|0
    0|0
  • Kusura bakma ama sayilmazsin. ben de bayadir ugrasiyorum bana simdi fotonu koy da gorelim dersin belki ama korkuyorum bir tanid8k cikar diye. ama yapman gerekenleri soliim. bu vucut su an tam kisa hazir bir vucut. tam bulk donemi icin buyumeye hazir. cunku yaglisin. ama omuza baslarini ve biceps trisepsleri gelistirp kollari genisletmeye bak. karin kasi calis. belli olmayabilr ama. calis bol ye. protein agirlikli. kreatin glutamin bcaa proteinden en az ikisini almalisin spordan sonra. sonra Mart Nisan gibi definasyona basla ve diyet yap. cok iyi olrsun. gogus iyi sayilir cunku

0|0
    0|0
  • Boyun kaç? Örneğin 1.75 boyundaki bir erkek istediği kadar kas yapsn 190lık erkeğin eline su dökemez. O yüzden kısa boyluysan boşa kürek çekme derim :)

1|2
    0|0
  • bende vücut geliştirme sporuyla çok uğraştım vücut tam anlamıyla kendini topladı ben işebaşladım yorgunluktan spora ara vermek zorunda kaldım simdi göbek cıkmaya başladı anlıycağın bırakırsan anında sarkma yapıyor ya bırakmayacaksın ya da çok fazla şişirmeyeceksin...

0|0
    0|0
  • Abi fitness iyide asıl kası gösteren koşu yapmak bende böyle değildim biraz dah şişmandım ama yani kaslar vardı hissediyordum sonra koşuya basladım six pack felan hep cıktı ortaya adam koşarak bu halden
    www.fansshare.com/.../?displaying
    Bu hale girdi
    us.cdn291.fansshare.com/.../...body-2012675233.jpg

0|0
    0|0
  • Formda ama yağ oranı biraz daha az olabilirdi. Beslenmeyi düzene sokarsan çok daha iyi olur, iyi beslendikten sonra illa takviye almayada gerek yok nasıl olsa profesyonel sporcu değilsin hocam.

0|0
    0|0
  • Aga Alınma Ama Göğüsler Şekilsiz Biraz Daha Küçük Geniş Ve Şekilli Olabilirdi Ve Hiç Kol Çalışmamış Gibisin Omuzlar Da Toplaşmamış. 1 Sene Boşa Gitmiş, Ben Her Yaz Koşu Barfix Şınav Squad, Kışın Yatıyorum Yazın Tekrar Çalışıyorum Kollar Senden İyi Ne Yalan Söyleyim.

0|0
    0|0
  • İyisin şampiyon :))

0|0
    0|0
  • 1 yıllığa göre çok az. İyi çalışmamışşın. Beslenmene dikkat etmemişşin. Ben atayım mı sana 8 aylık bir fotoğrafımı? :D

1|0
    0|0
  • 1 yıl mı acik konusayim eski halini bilmedigim icin yorum yapmam dogru olmaz ama ben 1 yilda bunun 2 kati olurum cunku dengeli beslenip, duzenli uyuyorum ve profesyonel basketbol oyuncusuyum bu vucuda vucud demem normal bir insan vucudu cunku sana tavsiyem cok calis sporun hakkını ver ve en sonunda aynanin karsisina dikil ve kendine gururla bak!

0|0
    0|0
  • hay kasınızı beyninizi zihniyetinizi...

0|3
    0|1
  • resimde pek kas yok gibi ama fena değilsin :) dostum bende spor yapıyordum bayağı iyidim hatta 2 yıl calısıyorum sonra bel fıtıgı oldum bırakmak zorunda kaldım zayıfladım 60 kiiloya düştüm vucut cöktü falan tekrardan basladım bir 4 ay oluyor işte yeni yeni toparlıyorum vücüdü ama daha iyi olacak

0|0
    0|0
  • abi kızları bosver gercekleri söyliyeyim. 1 senede proteinsiz stroitsiz max vücüd ancak bu olur güzel olmuş çalışmaya devam et omuzlara ve kanatlara yüklen biraz

0|0
    0|0
  • Abi artık Bulk döneminden çıkıp koşmaya başla Nisan mayıs gibi çok vücudunun ekmeğini yersin tabiri caizse? Bu arada merak ettiğim vücut ölçülerin cevapların hepsini okumaya vaktim olmadı belki yazmışındır
    Omuz Kol göğüs birde haftada kaç gün bacak çalışıyorsun Testesteron hormonu salgılaması için?

0|0
    0|0
  • Var bişeler fakat kaslar bicimsiz duruyo estetik durmuyo. Yanlış çalışmıssın sanırım. Birde estetik görünmen için yağ oranını düşür kasları ciz belli et. O zaman daha iyi olursun.

0|0
    0|0
  • basmışın aminoasidi, taş gibi olmuşsun başkann

0|1
    0|0
  • vücut paris, kafa...:/

1|2
    0|0
  • dostum sana tarafsız yorum yapayım buradakilerin biraz abarttığını düşünüyorum. ilk yıla göre fena değil sanırım protein tozu falan kullanmıyorsun vücud toparlamaya başlamış gibi. keşke ilk halini de atsaydın aradaki farkı görseydik.

0|0
    0|0
  • Kaslı olup ne yapacaksın, hiç faydasını gören yok.
    Vakit çok daha kıymetli dostum.
    İyisin, daha fazla zaman harcama bana kalırsa

0|0
    0|0
  • abicim senın durum form koruma durumu ozellıkle sısmıs kaslar yerıne formunda olmak zaten gereklı bısey.

0|0
    0|0
  • İyi vücut yapmışsın kardeşim six pack olsa daha iyi olur bende bu aralar çalışıyorum ama kilo alamıyorum hacim yapmak için kilo almam lazım mecburi karbonhidrst tozu alıcam

0|0
    0|0
  • Alkol vücudun düzenini bozmuyor fazla içilmiyorsa bizim hoca söylemişti Fitness kulübündeki ayda 5 kere içsen bişi olmaz ama 10'u geçtikten sonra vücut hatları kaybediyormuş uykuyla alakalı fazla sorun yok ama düzene sok derim ve Protein takviyesi almalısın kesin 1 seneyi geçmişsin ve bir Fitness kulübünde prof. olarak çalışmanı tavsiye ederim hatların belirginleşmesi için ozaman hoşuna gidebilir :)

0|0
    0|0
  • Hacı baba, göğüs toparlamış, adonis az olsada çıkmaya başlamış, karın ve kol kasını belirginlestir, az adonise yüklen tamamdır.. Fazla kaslı olmak iyi değil hoş gözükmüyo zaten inceden olsa yeter..

0|0
    0|0
  • petrol varili gibi olmuşsun azcık incelt

0|0
    0|0
  • kusura bakma ama bu vücutla bu pozu vermeye utanırdım ben.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    99
Yükleniyor...