Liselilerin evlenebilecek olması sizce nasıl fikir?

Suudi Arabistan müftüsünün verdiği fetvaya göre artık 10 yaşındaki kızlar evlenebilecek orada... fakat bu fetvanın verilmesiyle beraber bizim ülkemizde de lisede okuyanların evlenebilecekleri yasası çıkartıldı. ülkemiz nereye gidiyor? daha ne kadar bu saçmalıkları izlemek zorunda kalacağız? giderek daha muhafazakarlaşan ülkemizde kaç yıla kadar şeriat olacak? liselerde eğitimi iyileştirmek yerine başımızdakilerin düşündükleri şeylere bir bakın? Allah sonumuzu hayır etsin

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• bak akadaşım çok yanlış düşünüyorsun yasa çıkartıldı diyelim zorlamı evlendiriyorlar yasa çıktı diye gerçekten evlenmek isteyen yasadan faydalanır kimi zorluyorlar evlen diye ? ben lisedeyken iki tane kız arkdaşım liseyi bıraktı sırf evlenmek için yasa olsaydı belki okulluna devam edeceklerdi..ama böyle mantıksız düşünceye kapılıyorsunuz ki acaba neyin ne olduğunu biliyormusunuz ki böyle bir düşünce konuusnda böyle bir kanıya varabiliyorsunuz.

Bu bağlamda diyorum ki yasalarda zorakilik yoktur .Ancak yasadan insanlar kendi isteğiyle faydalanabilir.Şu an liselilerin ulu ortta sevişmesi genel anlamda olmasa bile çok üst düzeyde var bu çok iyi biliyorum istanbulda adı geçen o kadar çok lise varki kızlar çocuk aldırdı cinsel arzuları tavan yapmış kendisini kontrol etmeten aciz insanlar neden evlenmesin ki

Yani sırf lise okumak için okuyorsa geleceği söz konusu değilse cinsel dürtülerini orda burda yaşayarak tecrübe kazanmasının ne anlamı var ki evlensinler ve bunları bu kadar büyütmeyin az empati kurun sabit fikirli olmayın.

0|3
    1|0
    • GörKemAtAcan Nickli arkadaşın Yorumu(Engellendiği içn yazamıyor)

ben lisedeyken kaç tane arkadaşım liseyi bırakıp evlendi demek ki okumayı düşünmüyorlarmış yapcak bişiy yok özel kararları bize saygı duymak düşer lisede okurken ilişki yaşayıp gerek tuvallette zorla o çocuktan kurtulmaya çalışmak ya da gidip aldırmak bu şekilde daha mı iyi alan razı veren lazı sana bana laf düşmez rahat ol sen herkesin yaşam biçime saygı duymak zorundayız.

• bunu yapan yine yapacaktır emin ol hepsi evlenmeyecektir ama baba zoruyla evlenen kızların sayısı artacak. rahat ol sen

• iyide lisede okuyanlar evlenmeyecek diye bir kanun yok ki? liseler 4 yıla çıkarıldıktan sonra lise sona gidenler 18 yaşını aşmış oluyorlar ve resmi olarak evlenme hakları doğuyor zaten. isteyen evlenir isteyen evlenmez ortada bir zorlama da yok zaten. he kimsenin bu durum karşısında aa evleneyim diyeceğini de düşünmüyorum daha üniversitesi falan var çünkü. ama erken evliliğin bence olumlu olacağını değerlendiriyorum. çünkü ülkemizde kadın erkek ilişkileri evlilik dışında çok genç yaşlara inmiş ve çok artmış durumda. evlilik içinde olanı toplum tarafından kabul edilendir evlilik dışı olanı değil. o yüzden liselilerin de yaşını dolduranların evlenecek olması doğal ama gündem maddesi bu değil bu sadece bir polemik olarak ortaya atılmış bir haber. suriye savaşına hazırlık.

0|1
    1|0
  • koyun olmaktan ne zaman vazgeçeriz!

1|0
    0|1
  • bu yasdan haberm falan yok ama ztn ülkemizde 16 yaşnda evlenebiliyorsun mahkeme kararıyla..

2|1
    0|0
    • bu yasadan haberm yok dicektm :)

• ama şimdi daha rahat olacak

• Bunlara takilmayin.. şuanda evlilik yaşı 18 ama kimse o yaşta evlenmiyor artık 30'una kadar bir çok kişi bekliyor.. Bayanlarda genelde evlenme yaşı 25 civarı..

• liselilerin anal takılmasından iyidir. en azından zina azalır. şimdi kimse liselileri yok çocuktur ergendir bişey bilmez demesin. tamam bi 30 lu adam kadın gibi olgun olamaz. ama zinanın başlangıç yaşını düşünürsen, uygundur.

Öyle bi soru sormuşsun ki, sanki lisede evlenmek mecburiymiş gibi.

0|2
    1|1
    • lisedeki eğitim nasıl iyileştirilir diye kimse düşünmüyor amac kızlar evlensin işte

• aç kalsın yani millet öyle mi:) yazık senin gibilere

• durmak yok yola devam. ülkemiz nereye gidiyor diye sormaktansa. bu tür gündem değiştirici konuları tartışmak yerine. daha önemli konuşarı tartışmak taraftarıyım.

birçok kişi ve kurumlar böyle incir çekirdeğini doldurmayacak konular tartışılırken( ki zaten bu konuları ortaya atanlarında istedikleri şey bu) onlar istedikleri gibi at koşturmaya devam ediyorlar.

0|0
    1|1
  • şeriat şart bu ülkeye ama lisedeki çoğu kızın pi.ç doğurmasındansa evlenip anne olması daha iyidir

0|3
    1|1
    • tecavüze ugrayıp piç doğurmak daha mı güzel? şeriatın ne oldugunu iyi arastır öyle konus. Atatürk ün ilkeleriyle bugune gelen ülkemize nankörsünüz. Allah bilsin nasıl pislik olduğunu şeriatcıların

• Asker ALLAH ALLAH diye savaşa gidiyor ama yemek duasında Tanrımıza Hamdolsun dedirtiliyor bu nasıl bir çelişki ?

• inançlı olmak şeriatı savunmak demek değildir

• başimiza taş yagaçak

1|0
    0|1
  • Burda da 10 yaşındaki çocuk tecavuze ugradı diye suclanacak yakında sen merak etme

1|0
    0|1
  • ulke nufusunu arttırmaya yonelık bır polıtıkadır, genc nufus oranı artmıs bır ulke gelsmekte olan ulke statusundedır bunu amaclayarak sacmaladıkları bır sıstem getırmısler

0|0
    0|1
    • nufusu artan ülke gelişemez bunu unutma bütün gelişmiş ülkelerin nüfus artışı azdır

• nufus ıcınde calısan oranınınyas ortalaması bır ulkenın gelsmıslıgını gosterırı kıme ne ogrettıgını zannedıyorsun? bana calstgın kpss sınavndan alıntılar yapma senı bılgımle bogarım unutma herkes gorndugu gıbı degıldır ukalalıgın geregı yok

Kızlar Ne Diyor 3

• Hangi yasa bu çok merak ettim ?bu yasayı ben mi bilmiyorum sen mi başka ülkede yaşıyorsun ?

1|3
    0|0
    • haberlere bak anlarsın

• @mad_gril 4+4+4 eğitim sistemi hiç bir eğitim sorununa çözüm getirmiyor ve ayrıca 5+3 diye bir şey yok 8 yıl kesintiz eğitim vardı,bir ülkede zırt-pırt kafasına göre eğitim sistemi değiştirmek kadar saçma bir şey yok,tablet dağıtmakla olmuyor bu işler,ayrıca koca evine gitmek değil haklısın doğumevine gitmek,emzikodası filan anlarsın ya .

• ayakta alkışlıyorum seni captainluger :)

• Ne yapacaklarını şaşırdılar. İnsanlar üniversite sınavı konusunda bile hayat için karar vermek için dengesiz bir dönem derken bunlar o yaşta evliliği uygun görmüşler. Ne düşünerek yapıyorlar bunları, nasıl çıkıp savunuyorlar bir de merak ediyorum.

1|0
    0|1
    • neden olacak? kızlar okumasın evde otursunlar kadınların hakları yavas yavas ellerinden alınacak ve en sonunda işte istedikleri gibi şeriat gelecek olacagı bu

• "Nasıl daha gerileriz?" in peşindeler.

• Heenuz universite tercihlerinde yanilmalar yasayan bi insan o yasta evlilik gibi buyuk bi sacmaliga adim atacak. Artik ne kadar dogru karar verecekse...

1|0
    0|2
    • amaç kızların okumasını engellemek işte kadınları geri plana atmak

Yükleniyor...