Squat yapmak üst bacağı kalınlaştırır mı?

Squat yapmak üst bacağı kalınlaştırır mı? lütfen bilenler cevaplasın. ayrıca denemiş olan var mı sonuç aldınız mı kızlar?

0|0
77

En İyi Kız Görüşü

• squat, her ne kadar kalça sıkılaştırma, şekillendirme amacıyla yapılsa da bacağın da çalışır. egzersiz yaparken yanan her yerin çalışıyor :) mesela ben 34 bedenim, ben düzenli olaral squat yapsam bacaklarım ve kalçalarımda kaslanma, büyüme olur. ama biraz kilolu bir kız yapsa (bir taraftan da yediklerine dikkat etse) ilk önce yağlar erir, vücut fit hale gelir

3|1
    0|1
    • Bu cevabın benimde işime yarayacak gibi teşekkürler :)

• rica ederim canım :) yürüyüşe başlayabilirsin bence, akşamüzeri hava serinleyince felan :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 7

• Squat kadinlarda bacagi sekillendirir kalinlastirmaz.. Erkeklerde ise hem kalinlastirir hemde sekillendirir

1|0
    0|0
  • Kız değilim ama biraz deneyimlerimden bahsedeyim. 3 ay spor yaptım yüksek kalorili beslenerek, 5 kilo aldım yaklaşık. Bel çevrem 3 cm arttı ama kalçamda incelme bile oldu. Pantolonlar düşmeye başlamıştı. Squatı çok az dinlenerek yapıyordum çünkü, hem de ağırlıkla.

Sorunun cevabına gelirsek, ne kadar çok dinlenirsen o kadar zor incelir ve o kadar kolay kalınlaşır çünkü kas kütlesi artar.

0|0
    0|0
  • Kalınlasması ıcın cok ıyı beslenmek lazım ozellıkle proteın desteklı kanks

0|0
    0|0
  • Bacaklarında yağ varsa incelir eğerki yağ yoksa ince bacaklıysan kalınlaşır:)

1|0
    0|0
  • ağırlıkla çalışmazsan sıkılaştırır ama kalınlaştıracağı sanmam

0|0
    0|0
  • o ne bılmıyorum kı?

0|0
    0|0
    • o zaman niye cevap veriyosun?

• kalınlaşsın boşver :D bacak iyidir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Erkekler gibi değiliz ki biz vücudumuz yağlı ve baya baya yağ yakıyor doğru yapılan squats, bacaklarım kalınlaşmadı aksine şekillenerek sıkılaştı. Ayrıca sumo squats ı yapabilirsen bence daha faydalı, iç bacak için inanılmaz faydasını gördüm:)

1|0
    0|0
  • Üst bacağın basen varsa belki kalınlasabilir genelde popo estetiği için önerilen bir hareket

1|0
    0|0
  • Eğer bacakları yağlı bir kız yapsa önce o yağlar yanar sonra kas oluşur bacak ince ve yağsız sa kas olur

0|0
    0|0
  • Belirli bir ölçüde kalınlaştırabilir bu senin fiziksel yapınla ve kas oranınla alakalı bir durum

1|0
    0|0
  • sıkılaştırır

1|0
    0|0
  • bende tam bunu arastırıyordumm.. gercekten bilgisi olanlar yorum atsın lütfen kalçayı dikleştirir mi?

1|0
    0|0
    • kalçayı dikleştiriyormuş ama üst bacağı da kalınlaştırdığını duydum. bir de squat yapanlara videolarda falan dikkat ederseniz üst bacakları kalın alt bacak ince bu yuzden korktum başlayamadım

• bende ağırlıkla çalışınca kalınlaştırdıgını okudum

Yükleniyor...