Futbol takımlarımız sizce neden Avrupa'da başarısız?

Arkadaslar herkes kendince bir sebeb soyluyor sizce sebebi ne? Bence sebebi genel olarak insanimizda iş ahlakinin olmamasi.

0|0
8|19

En İyi Erkek Görüşü

• Hollandada yasiyorum. Altyapi sistemi cok fena ama burada secilen yetenekli Cocuklar turkiyedeki sokakta mahalle maci yapan cocuklarin eline Su dokemez. Altyapi sifir turkiyede, yetistirmiyoruz abi futbolcuyu. Isvecte cikiyor turk, almanyada cikiyor, isvicrede cikiyor, fransadan, belcikadan cikiyor. Altyapi gelistirilmeli ve Turkler Su Hazir futbolcu almaktan ve yabanci hayranligindam kurtulmali:) olan budur kardesim

0|0
    0|0
    • EIC icin tesekkurker. Birde irkcilik yuzunden secilmeyen turk futbolcuda cok. Zamaninda secilmistim kaleci olarak profesyonel takimin altyapisina, bana bir sezon sonra soylendi amator takimim tarafindan. Burada amator takima herkes girebilir para oduyorsuj senelik. Anlayacagin ibnelik yapildi orada:)

Kızlar Ne Diyor 8

• Biz sabırsız bir milletiz. Kim gelirse hemen sonuç bekliyoruz, bu yüzden genç transfer yerine daha çok 28 ve üzeri futbolcular transfer ediliyor, onların da futbol ömrü bir yere kadar tabii.
    Ayrıca alt yapı sıfır. buna pek önem verilmiyor, futbolcular da kaçıyor gidiyor. En büyük örneği mesut

0|1
    0|0
    • Türk futbolcularda parayı görünce hemen şımarma gibi bir huy oluyor genelde, Almanya çıkışlı Türk futbolcuların başarılı olma sebebi Alman disiplini ve Avrupa kültüründe yetişmeleri

• Bir bayan olarak alt yapı ve yeterli çalışmama olarak düşünüyorum. Her takıma Emenike hırsı lazım avrupa için :))

0|1
    0|0
  • Yetenek meselesi.

0|1
    0|0
  • Iyi degillerki

0|1
    0|0
  • Kendi takimimda boyle bir sorun gormuyorm. Bazilari sikeden gidemedi zaten gerci gittiklernde ilk mactn uefaya dusuyorlardi da neyse :)) trabzon da cok etkili degil acikcasi.

0|0
    0|0
  • Benim takımım başarısız değil

0|1
    0|1
  • Türkiye sporuna ve sporcusuna sahip çıkmıyo. Alt yapılarda çok sağlam. çocuklar var ama kimse biraz daha ugraşıp en iyi olsun demiyo. Prof sporcularımızda ise takım anlayısı yok çok fazla yok en azından

0|0
    0|0
  • Alt yapı eksiklikleri koç burcu erkeği :))

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• İs ahlaki alt yapi vs bunlar genel sorunlar Asil sorun ne biliyor musun hala biz avrupada bile birbirimizle yarisiyoruz. Bir gs ki kazandigi UEFA kupasi ve iki sene üst üste çeyrek finali basarili goruyorsa bizim ülkenin vizyonu dardir.
    Avrupadaki takimlar 20 kupa kazansa 21. Yi almayinca mutsuz olurken bizde bir kupa alan diğerleri almadigi için çok şükür diyebiliyor

0|1
    0|0
  • Futbolculara en çok para verilen ülkelerden biri Türkiye yabancilarin çoğu avrupafa oynadığı futbola bakiyon türkiyeye geliyor duruyor cok pofpofluyoruz onlari + ben baska bir ülkede görmedim her spor dalında kavga eden klüp başkanları hergün kavga ediyolar la insan bayıyor artik spordan çok kavga izliyoruz

0|1
    0|0
  • Futbolu bilmeyenler tarafından yönetiliyor çünkü.. Kendilerine rant sağlamak amacıyla futbolun başında olanlar.. En büyük örneği futbolun f'sinden anlamayan yıldırım demirören, beşiktaşı batıran adam, futbol fedarasyonunun başında. Neden bir Hakan Şükür gibi Fatih terim gibi, Şenol güneş gibi adamlar değilde yıldırım demirören gibi aziz yıldırım gibi şahsiyetler futbolu yönetirki

0|1
    0|0
    • Bak ben sana bir Fenerbahçeli olarak şunu gönül rahatlığıyla söylüyorum. Türkiye'de futbolun... koyanların başında gelir aziz yıldırım

• çünkü onlar oyun taktiklerini akılcı mantıkla kurarken bizimkiler ölüm kalım savaşı nidasıyla oynuyorlar. Tabi bu durum Avrupa'ya giden oyuncularımızın orda genel olarak başarılı olamamalarıyla sonuçlanıyor. Mesele Gökdeniz, Tuncay Şanlı..

0|1
    0|0
  • Futbol kültürü denen birşey var. İşte biz bu kültüre uygun değiliz. Gelişen futbol a ayak uyduramadık. Hala hırs futbolu oynuyoruz.

0|1
    0|0
  • Bilgisiz yöneticiler
    alt yapı eksiklikleri
    ve yabancı sınırı

0|1
    0|0
  • çünkü başlarında iyi bir teknik adam yok ve özgüven eksik futbolcularımızda. asında Galatasaray gerçekten yetenekli futbolculardan ve sağlam bir kurumdan oluşan kulüptür. başarısıda yadsınamaz ancak final oynayabilecek gücü varken son 16'da elendi

0|0
    0|1
    • Bence Münih Barcelona real ve atletico Madrid vb takımlar varken final herkese zor görünür fikrim

• Münih ve Barcelona'yı çözeriz ama Real ve Atletico konusunda haklısın

• Cevap basit : Altyapi sorunu

0|1
    0|0
    • O da bir neden fakat altyapidan cikan saglam oyuncularda bir sure sonra yok oluyor gidiyor.

• Yok olus sebebi nedir bence biliyomusun dostum: eksik mac tecrubesi. Yasin 19, x takiminda banko 11'desin. Sampiyonluga oynayan y takimi bir teklif sunuyor. 19 luk arkadasimiz seve seve kabul ediyor. Kendisini kral olarak goruyor. SONUC Yedek kulubesinde curuyor curuyor ve 2. lig takimina giditmek zorunda kalip kariyerini heba ediyor

• Aynen oyle

• galatasaray olmasa türkiyenin varlığını unutucaklar.

0|0
    0|1
  • Galatasaray Avrupa'da başarılı bir takım başarılı olamayan diğer türk takımları düşünsün

0|0
    0|0
    • real den yiyilen 6 golü bir açıkla bana

• İşte mantık.. Bayern Realden kaç yedi? Ya da Brezilya Almanyadan kaç yedi senin o gerici mantığına göre bu iki takımda başarısız

• TTürkiye futbol federasyonu yüzünden bence

0|1
    0|0
  • Takım oyunu yok.

0|1
    0|0
  • geberesiceler ! ! !

0|0
    0|0
  • taktik eksikliği bakıldığında takımlarımız kötü oynamıyor bastırıyoruz adamlar bir geliyor atıyor gidiyor

0|0
    0|0
  • gerekli ilgi bide şans verilmiyor keşke başarılı olsa

0|0
    0|0
  • Dışarıya giden Milyon dolarlarla binkerce futbolcu cikar ülkemde..

0|0
    0|0
  • Galatasaray dışında hiçbir kulüp Avrupada başarı sağlayamadı. Büyük kulüp yurtdışında kupa alınarak olunur. Ali Sami Yen Galatasarayın kuruluş ve varoluş amacıyla ilgili maksadımız türk olmayan takımları yenmek ve başarılar sağlamak derdi.

0|1
    0|0
  • Alt yapı ve holigan sıkıntısı

0|1
    0|0
Yükleniyor...