Sizce bana neler oluyor, depresyonda mıyım?

Çok değil bundan 8 ay kadar önce yapmaktan hoşlandığım birçok şey vardı. Formula 1'i hiç kaçırmadan takip etmek, bilardo, xbox, kurtlar vadisi pusu, futbol ve Fenerbahçe'yi takip etmek.

Şimdi hiçbirinden keyif almıyorum, boşta kalan tüm vaktimi nette geçiriyorum. Yanlızlık beni depresyona falan mı soktu?

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Yapmak istediğiniz sürüyle şey var fakat içinizden kalkıp da başlamak gelmiyor mu?.. Ya da bahaneler uyduruyor musunuz başlayamama nedeni olarak?

Ben öyle yapıyorum. Depresyon değil bu bence sadece geçiş dönemi olabilir...Kötü tecrübeler yaşadıysanız bitiminde olabiliyor bu tip duraklamalar..

Ne yapmalı?

Madem nettesiniz.. Netten bir şeyler yapmayı deneyin.. Hani eskiden yaptıklarınızı tekrar yapmaya çalışmak belki de bütün o üzücü şeyleri hatırlatıyor olabilr...

Varsayım tabi ki... Üzücü şeyler yaşadığınızı varsayarak söylüyorum ...

mesela bu ara yemek ve tatlıya merak saldım:) Yemek için değil yapmak anlamında.. Yemek kursuna mı gitsem diye düşünüyorum ...

Siz de hani böyle özel bir ilgi alanınız vardır mutlaka.. Uzun zamandır düşündüğünüz başlamaya fırsatınızın olmadığı.. Mesela bununla ilgili bir fizibilite çalışması belki hayatınıza biraz renk getirir...

Fikir mi fikir işte :)

0|0
    0|0
    • Netden çıkamıyorum ki zaten! Spora başlayayım diyorum, yok havalar soğuk, hergün kim gidecek, zaten yorgunum vs vs Bahaneler üreterek vazgeçiyorum yani tam olarak olmasa da insanlardan uzaklaşmak istiyorum sanki...

Kızlar Ne Diyor 4

• belki biraz depresyon olabilir çok uyuyorsanız bi de bunların üzerine bence bir doktora görünmelisiniz zararı yok ya derim..

0|0
    0|0
  • Uğraşlarını değiştirebilirsin depresyondayım diye düşünürsen gerçekten depresyona girersin. Kendine uğraşacak şeyler bul. Eski alışkanlıklarını devam ettirmek zorunda değilsin.

1|0
    0|0
  • Ayrılık sonrası boşluktasın sanırım... Gerçi zaman zaman insan bir boşlukta oluyor. Bundan ancak kendi kendimize kurtulabiliyoruz. Zaman herşeyin ilacı.

0|0
    0|0
    • Sorunda o zaman geçiremiyorum ki...

• sen çok net ifade ettin aslında, ama işte !

• Kafayı takmayacaksın, sürekli düşünürsen sıkıntın büyür gider. Herşey normalmiş gibi davran. Çaktırma ;) Sevdiklerinle takıl, yalnız kalmamaya çalış mümkün olduğunca.

• çivi çiviyi söker dostum. yeni bir ilişki derim ben...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Anladığım kadarıyla içinde bulunduğu durum travma sonrası boşluk ve depresyon başlangıcındasın belirtiler onu gösteriyor. Bilgisayar başında daha fazla zaman geçirme sosyal hayattan kopma bunlar gittikçe artacak seni tam olarak manik depresif bi hale sokacak. Hemen sosyal çevreyle bişeyler yapmaya başla eski alışkanlıkların da olabilir yeni şeyler de deneyebilirsin.

İlk başlarda zor, gereksiz ve anlamsız gelecek ama zamanla kurtulacaksın aksi halde depresyon bataklık gibidir her geçen dakika biraz daha çeker içine seni.

0|0
    0|1
    • Klasik bir cümle olacak ama tüm kalabalıkların içinde yalnız hissetmek sosyal birşeyler yapmama engel şuanda,yatakdan kalkmak bile içimden gelmiyor...

• tabiki bu halimden memnun değilim, sadece ne yapmam gerektiğini cevaplayamıyorum..

• en baştan beri anlatmaya çalıştığım da bu işte naparsan yap ama lütfen bişeyler yap at kendini dışarı bırakma kendini teslim olma

• Sürekli aynı şeyleri yapmak insanı sıkar normaldir :) Ama bence kurtlar vadisinden futboldan ya da xboxdan soğumak pek birşey götürmemiştir sanıyorum. Yani olmasa da olur diyebilecegimiz şeyler bunlar bence :) Yanlız fenerbahçe'den soğumak olmamış! :)

0|0
    0|0
  • Aynen ve bir kaçış aramışsın çoğunluğun yaptığı gibi, kendini sanal aleme atmışsın ama bu alem seni asosyalleştirir. Bir an önce burdan çıkıp reel ortamlara takıl.

0|0
    0|0
Yükleniyor...