Günde 1 - 1,5 saat spor yeterli mi?

kilo vermek için günde 1 - 1,5 saat spor haftada 4 gün yeterli mi? ( kendime özel beslenme programımla tabi)

geçen yıl günde 2,5 - 3,5 saat , haftanın 5 bazen 6 günü spor yapıyordum ve 5 ayda yaklaşık 16 kilo vermiştim. ilk ay 3,7 daha sonraki aylar 2,5 civarı...

zaten uzmanlar günde 2 saatten fazla sporun kilo verdirmediğini söylüyor ama..

bu yıl geçen yılki kadar vakit ve enerjim yok ama kilo veremezsemde üzülürüm..

bilgi ve fikri olan var mı?

1|0
1|13

En İyi Erkek Görüşü

• Aynı şekilde kilo vermen imkansız sporunu arttırsan bile o kadar kilo veremezsin, yediklerine dikkat edersen günde 1-1,5 saatten haftada bak özellikle söylüyorum 4 günden fazla spor yapma yürüyüş ve açma germe hariç vücudunu yıpratırsın. Ben de 3 ayda 10 kilo verdim çok sıkı bir diyete girmiştim ve spor yapıyordum şimdi ramazan dolayısıyla vücudumu dinlendiriyorum inşallah bitince kas gelişimine girecem. Sen de kendini zorlama artık hatta kendine haftada 1 gün paydos günü yap ve dilediğin gibi ye çünkü vücudun haftada 1 günü tolere edebilir 3-4 ay düzenli spor yaparsa vücudun kendini toplar zaten. Spor ve beslenme konusunda bana istediğin soruyu sorabilirsin, elimden geldiğince yardımcı olurum

0|0
    0|0
    • teşekkürler.. aynı şekilde kilo vermen imkansız derken? spor süresi için mi söyledinz

• hayır onunla alakalı değil. spora yeni başladığın zaman hızlı bir kilo verme sürecine girersin ardından kilo verdikçe zayıflama hızın düşer çünkü vücudundaki yağ oranın da azalır. Giderek verdiğin kilolar vücudunun için daha önemli hale gelir. o yüzden bu seni endişelendirmesin ama :)

Erkekler Ne Diyor 12

• 50 dk 1 saat en idealidir çünkü adrenalin bu süreden sonra salgılanmaz bunlarla beraber protein ağırlıklı beslenip yediklerine dikkat etmelisin yağ şeker yok tuz çok az kullanabilirsin karbonhidrattan da elinden geldiğince uzak dur sonuçta kilo vermeye çalışıyorsun aynı zamanda kardiyo çalışmalarını aksatmamalısın.

0|0
    0|0
    • karbonhidrat spordan önce performans arttırıp yağ yakımını hızlandırdığını biliyorum ama.. bu nedenle spordan 1 saat önce yağsız tuzsuz haşlanmış makarna yiyorum.. yanlış mı yapıyorum.

• okey çok teşekkürler.

• önemli değil sorun olursa mesaj atabilirsin ;)

• 2-3 saate çıkar onu yeterli değil bence

0|0
    0|0
  • Sporun %80'i beslenmedir eğer kilo vermek istiyorsan tüm şeker ve şekerli ürünlerden (kola, tatlı, hazır dondurma vs.) cipsler kızartmalar olmamalı hayatında. Karbonhidratlarıda spordan önce olmalısın spor yaptıktan sonra sadece proteinli besinler ve sebze yemekleri tüketmelisin tabi fazla ekmek oladan.

0|0
    0|0
  • pek saate takılma su kadar saat yapıcam bu kadar saat yapıcam dıye ılk cardıo zamanı onemlı vucudu ısıtabılmek ıcın oda sonrası haraketlerıne setlere gore degısır o 1 saat te olur 2 saatte olur ne calısıyosan o gun o onemlı senın ıcın

0|0
    0|0
  • Ayni tempoda devam et bir yil daha sonra yavas yavas sporu azalt bidahada zaten kilo alma sorunun olmaz

0|0
    0|0
  • uzmanlar yanlış söylüyor ne kadar harekeet edersen okadar kalori kaybedersin. meyve sebze ye yaglı yemek ve hamur işi pirinç yemeklerden uzaktur. bol su iç.

0|1
    0|0
  • yeterli kanka

0|0
    0|0
  • Yeterli

0|0
    0|0
  • özel programını düzgün bir şekilde uygularsan evet yeter

0|0
    0|0
  • Fazla bile

0|0
    0|0
  • gün aşırı hergün değil kasların dinlenmesi lazım

0|0
    0|0
  • yeter yeter fazlasıyla yeter

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Milli sporcu mu doğuyor nedir.. çok fazla. Yediklerine içtiklerine dikkat et günde 1,5 yeter.

0|0
    1|0
Yükleniyor...