Oruçluyken ağırlık çalışması yapılır mı? Sadece profesyoneller cevap versin lütfen?

Arkadaşlar orucluyken agırlık calısması yapılır mı? Sadece profesyoneller cevap versin lütfen?

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Tavsiye etmem, oruçluyken bir de kaslara yüklenirsen kan şekerin oldukça düşebilir, üstüne üstlük uzun süre aç susuz kaldığın için performansın düşer, kas kitlen gerileyebilir. Hatta, sadece ağırlık çalışması değil oruç tutmanın sporcular üzerinde ciddi bir kondisyon ve güç kaybı şeklinde zararları olduğu kanıtlanmış bir şeydir. Dikkat ederseniz, ligler başladığında müslüman futbolcular, diğer dinlere mensup olan futbolculara göre daha etkisiz ve güçsüz başlamaktadırlar. Bunun da sebebi, oruç tutarken yaptıkları yükleme ve ağırlık idmanlarıdır. Kısacası, oruçluyken yapmasan senin adına daha iyi olur. Ancak, ramazandan sonra 1-3 hafta ciddi bir düşüş hissedebilirsin kondisyon ve güç anlamında. O zamanlarda da, çok yüklenme aksi takdirde sakatlanırsın. Yavaş yavaş temponu artırırsın, eylül ayına girmeden gerçek temponu kazanırsın.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Eğer çok yorulmazsan alıştığın bir egzersizse bir sakıncası olmaz. Ama yorulursan kas kaybı yaşayabilirsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Kesinlikle yapmamalısın kan basıncını düzenlemek için spor sırasında su içmelisin aynı zamanda spor sonrasında protein tüketmelisin yoksa kas geliştirmek yerine kaslarını eritirsin tansiyonunun düşmeside cabası hele ki bu sıcak yaz günlerinde. Kısacası kesinlikle yapmamanı tavsiye etmem.

0|0
    0|0
  • Yapılmaz. Kaslarına protein gitmeyeceği için kasların kendini yer. İftar'a yakın bir saatte yapabilirsen yap. O da gücünün en az, dayanıklılığının en düşük olduğu bir saate denk gelir yine istediğin verimi alamazsın ama yine de sen bilirsin. İftardan sonra yapsan senin için daha hayırlı olur.

0|0
    0|1
  • Bunye meselesi ama bisi olmaz rahat ol. ben sahur yapmadan oruc tutmustum tum gun amelelik yaptim ev tasidim sonra saatlerce yol gittim zayif olmama ragmen olmedim hayattayim olmezsin herhalde. insaatlarda calisip oruc tutanlar varken senin yapacagin 1-2 saatlik calisma fazla etkilemez. yarari olur mu bilmiyorum tabi proflar cevaplasin onuda

0|0
    0|0
  • bu kişinin dayanıklılığıyla alakalı birsey, orucu etkilemez

0|0
    0|1
  • Çok zorlamadan yapabilirsin iftardan sonra idmandan önce protein tozu kullanıp çalışırsan daha iyi olur.

0|0
    0|1
  • İftardan sonra yap. Kas kaybı yaşarsın yoksa.

0|0
    0|1
  • ölürsün...

0|0
    0|1
  • Bence oruçlu iken kas çalışması yapılmaz.

0|0
    0|1
  • Olmaz oruçlu iken ağır işler yapılmaz profesyonel değilim ama

0|0
    0|1
Yükleniyor...