Spor yaptıktan sonra soğumak ne kadar önemli?

Spor yaptıktan sonra soğumak ne kadar önemli? Özellikle pilatesten sonra önemi nedir? 3-4 gün üst üste pilates yapıp sonra bırakınca kaslarım eski haline geliyor neredeyse. Eğer soğumayı da yaparsam kaslarım daha mı kalıcı olur merak ettim?

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• senin ısınarak ve pilates yaparak forma soktuğun kasları. sen soğumadan bırakırsan kaskatı olurlar ve birdahaki pilatesde daha çok canın yanabilir. sakın bir anda bırakma sporu. Simdi değilsede ilerde tekrar baslamakta zorluk cekersin. Bırakıcaksanda aradaki gün sayısını arttır aktif kal. Soğumanı da yapki kaslarında problem cıkmasın.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• bıraktığın için öyle oluyor ve 3 4 günde kaslara şekil veremezsin düzenli olarak çalış

1|0
    0|0
    • düzenli olarak çalışıyorum zaten ama her gün her gün pilates yapamam ya :S kasların kalıcı olması için ne yapmalıyım?

• kaslar zamanla kalıcı olur bir anda kalıcı olmaz ki kasları sıkmadığınızda kaslar belli olmaz yani kasların olduğunu görmek için ayna karşısında bakmanızı tavsiye ederim

• Soğuma özellikle de kas ağrılarını, sakatlanmayı önlemek ve esneklik kazanmak için yapılır. Kalıcılıkla doğrudan alakası yoktur. Kalıcı kas, iyi beslenerek ve düzenli sporla yapılır.

0|0
    0|0
  • Kaslardaki laktik asidi atıyor.
    Düzenli olarak yapıyorsan performansını arttırıyor.

0|0
    0|0
  • Sogutma nedir arkadas ya kapat motoru gec yat dinlen anasini satim

0|0
    0|0
  • Alakaya maydanoz..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• vücudundaki laktik asit miktarını azaltmaya yönelik o hareketler. yani kaslarındaki yorgunluğu alır kasılma ve krampları önler günün kalanını daha dinç geçirmeni sağlar.

1|0
    0|0
Yükleniyor...