Bacaklarım ölesiye ağrıyor?

İki gündür spor yapmaya başladım bugün bacaklarım ağrıyor daha doğrusu acı gibi bir şey yürüyemiyorum hareket edemiyorum nasıl geçer bu sizce

0|0
8|36

En İyi Erkek Görüşü

• Uzun süredir spor yapmadığın için, ani kas kullanımı kasta yıpranmalara sebep olur. Ancak bir şey olmaz biiki güne geçer. Spordan 2 saat önce karbonhidrat yarım saat sonra da protein ve kuruyemiş falan kas yorgunluklarini azaltır. Ayrıca spordan önce 10-15 dakika ısınma sonra da 5-10 dakikalık soğuma germeleri kasta biriken laktik asidi azalttığından yorgunluğu azaltır. Hadi kolay gelsin.

0|0
    0|0
    • www.mudadost.org/.../
      Bak bu sitede ısınma-soğuma hareketleri var, dinamik olanların ısınmaya daha uygun olduğu ve statik olanların da soğumaya daha uygun olduğu söyleniyor, cimnastik dünya hakemi bir hocamız var o da böyle söyledi.

Erkekler Ne Diyor 35

• kas ağrısı onlar spor yaptıkça kasların açılacak alışması lazım
    ağrımasının 2 sebebi var birinci sebep uzun zaman sonra spora başlamak hamlama olduğu için o kişi zorluk çeker ve kas ağrısı dayanılmazdır

ikinci sebep te bir kaç gün spor yapıp geri bırakmak

spordan sonra açma germe hareketleri yap gerilen kasları gerilmiş halde bırakma öyle
    Google den açma germe spor öncesi spor sonrası hareketlere bakabilirsin

0|0
    0|0
  • yaptığın spor işe yaramış ağrımazsa boşa yapmış oluyorsun bir kaç gün sonra kendiliğinden düzeliyor yapmaya devam et alışıyor artık vücut daha ağrımaz

0|0
    0|0
  • hamlamışsın

geçer bikaç güne.

0|0
    0|0
  • sakin ol geçecek yarın bugün daha spora gitmediysen (gittiysen yarın) tavsiyem sadece kardiyo yap kaslarına oksijen gitsin laktik asit miktarı düşer rahatlarsın ;)

0|0
    0|0
  • Hahah :) Hamsındır sen şu an yarında sürer sonra gider o ağrı ^^
    Spora başladığında öyle olur , ben nezamandır koşmadım.
    Dün maçtan geldim sabah kalçalarımı hissetmiyordum :(

0|0
    0|0
  • 1c hafta devam ett aynı ondan sonra agrı sızı kalmaz ve su bengay tıpı remlerden kullanırsan bıraz hafıfler

0|0
    0|0
  • Hamlık 1 haftaya gecer kanks

0|0
    0|0
  • Fotoğraftaki sensen hiç de spor yapmaya ihtiyacın varmış gibi görünmüyor..

0|0
    0|0
  • Spordan geldiğinde mutlaka soğuk suyla diz kapağında aşaya doğru soğuk su akıt özellikle baldır bölgesini

0|0
    0|0
  • Spora yeni başladığın için normal ara verip tekrar başladığında da olur. Çok mu ağır girdin.

0|0
    0|0
    • O kadar da zorlamadım aslında

• İşte ilk antreman bacakların alışması için veya her hangi bir kas için de geçerli hafif girseydin keşke. Bacak ağrısını bilirim çok kötü ama her yeni başlayanda mutlaka ağrı olur.

• Panik yapacak birşey yok kas ağrısı birkaç güne geçer ama ağrıyor diye yerinden kıpırdamamazlık etme bol bol hareket et ağrının büyük kısmının geçtiğini göreceksin 5,6 dakika içinde

0|0
    0|0
  • ağrı gecene kadar ara ver sonra devam et normal bu ama arayı çok açma en fazla 2 gün dinlen...

0|0
    0|0
  • spordan sonra hemen açma ve germe yap faydasını görürsün bide duş alırken masaj yaparsan faydası olur çabuk toparlarsın

0|0
    0|0
  • hangi spora basladın

0|0
    0|0
  • Masaj yap yarım saat kadar sıcak havluyla kapat bacaklarını geçer

0|0
    0|0
  • Spru birakma kaslardaki gelisimden dolayi o agri aci bizim dilimizde hamlik spora devam cok yuklenmeden artirarak devam et kotuyse kas gevsetici kremler var ya da hap onlardan kullan iyi gelcektir..

0|0
    0|0
  • İlk defa spor yaptığın için ağrıyor. Vücudun daha önce hiç alışık olmadığı bir şeyi yaptı bu yüzen ağrıyor. Zamanla çalışacaksın merak etme. Aynen böyle devam.

0|0
    0|0
  • Hamlamışsın canısı, geçer yakındaa önemli bişey değil kas ağrısı.

0|0
    0|0
  • dinlendir yeter.

0|0
    0|0
  • Hamlamışsın, zamanla geçecek.

0|0
    0|0
  • normal, hayatinda hic spor yapmamis bir insanin spora basladiginda ilk haftasi boyle gecer :)

0|0
    0|0
  • bacagına minare gölgesi ve azcık davul tozu ddök geçer

0|0
    0|0
  • İlk günler herzaman olur telaşlanma, 2-3 güne vücudun alışır, buna ağırma denmez.

0|0
    0|0
  • Spor yapmadan önce isinma hareketleri yapmalisin..

0|0
    0|0
  • Spor yapmadan önce ısın ve yaptıkdan sonra açma germe yap

0|0
    0|0
  • biraz sabır ve iradeni kaybetme , spora devam et , alıştınmı öyle ağrın falan kalmaz

0|0
    0|0
  • devam et faydasını görceksin. cefa çekmeden sefa süremessin :)

0|0
    0|0
  • hamsın körpesin normaldir

0|0
    0|0
  • dinlenerek. zamanla alışırsın ilk başlarda olması hemen hemen doğaldır.

0|0
    0|0
  • Vaay çok iyi.
    Maden suyu iç sadesinden ama mineral eksikliğin var ondan ağrıyor

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 8

• çok normal, kasların gelişiyor, dinlen bol bol bir de çok zorlama kaslar hasar görüyor sonra başına bela çıkarma. Yeşilllik meyve sebze ye bol bol su iç günlük et ye. bir de oruç tutuyor musun?

0|0
    0|0
    • Tutuyorum

• Bir şey olmuyor ki acıkmıyorumda susamıyorumda

• oha ya olur mu! sahurda iftarda iyi ye zayıflıycam diye sağlığından canından olma

• Spor yapmaya devam etmen lazim uzun suredir kaslarin boyle agir bir tempoya girmedigi icin agri yapiyo. Iki uc gune tamamen gecer ama sakin sporu birakma spor yaptikca bacaklarin bukadar hassas olmiycak guclenicek.

0|0
    0|0
  • Hamlamışsın :) devam et spora geçer

0|0
    0|0
  • Zamanla alisirsin

0|0
    0|0
  • Agrinin ustune git simdilik dinlen ertesi gun ayni tempoda devam et. Bir haftaya alisir vucudun.

0|0
    0|0
  • gecmez bı kac güne

0|0
    0|0
  • Hamlıktan olmuş canım ya zamanla kasların alışır merak etme kas gevşetici kullan :)

0|0
    0|0
  • İlk günler olur öyle vermidon al çekme

0|0
    0|0
Yükleniyor...