İlerde eşiniz olucak kişinin çalışmasından yana mısınız evde oturmasından mı yanasınız..?

Sorum beylere

Evlenince eşinizin çalışmasınımı istersiniz yoksa çalışmamasını mı sebeplerinide yazarmısınız?

0|0
3|35

En İyi Erkek Görüşü

• Eğer ekononmik gereklilik yoksa tercihi kendisine bırakırım, çalışmak isterse çalışır çalışmak istemezse çalışmaz, ama günümüzde belirli bir refah düzeyi için iki çiftinde çalışması gerekiyor, çalışmasada kolunda altın bileziği olacak eğitimi bana denk olmalı :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• Çalışmak isteyen birine çalışma demem. Hayat ortak, evlilik de ev de iki kişi ile yürüyor. Ha çalışmak istemiyorsa çalış diye zorlamam ama çalışmasını isterim. Gerek sürekli evde durmanın bunaltıcılığı olsun, gerek ekonomik nedenler olsun, gerek kadınımın sosyal hayatla iç içe olmasını daha iyi bulmam olsun.

Şükür ki, bunun bilincinde ve güzel mesleği olan bir sevgilim var.

1|0
    0|0
  • Çalışmasından yanayım,kişilikleri ve özgüveni tam oturur, ekonomik olarak eve katkısı olur,kendini geliştirir, evdeki monoton yaşantıdan kurtulur,

0|0
    0|0
  • Kendisi ne istiyorsa onun olmasından yanayım.

Karar mercii ben değilim.

Bir kadın olarak bu soruyu erkeklere soruyorsan, erkekleri bir otorite, karar mercii gibi görüyorsan diyecek birşey yok. Sonra da kadının özgürleşmesi, kadın hakları vs dersiniz tev lo lo.

2|0
    0|0
    • Otoriteyle yada karar merciiyle alakası yok sadece fikirleri öğrenmek istedim hangisi çoğunlukta die

• Üniversite mezunuysa, bir mesleği varsa çalışıp çalışmamakta serbest. Ben çalışmak istemiyorum derse neden diye sormam.

Ama vasıfsız biriyse, mesleği yoksa orda burada tezgahtarlık yapmak istiyorsa asla çalıştırmam. Milletin ağız kokusunu çekeceğine evde otursun, en azından düzenli bir ev hayatım olur...

0|0
    0|0
  • Benim tercihim çalışmasından yana tabi iş yerinin nezih bir yer olması şartıyla...

Kadın çalışıp kendi ayakları üzerinde durabilmeli tut ki başıma birşey geldi ki Allah korusun veya anlaşamadık ve ayrıldık. Olabilecek şeyler bunlar herkesin başına gelebilir. Onu öylece ortalıkta bırakmak istemem.

Tabi çalışmak istemezse kendi terciği. Çalış diye zorlamam :) Allah'a şükür temelleri sağlam atıyorum şuan :) İleride bir sıkıntı olmaz umarım :) (Maddi anlamda)

0|0
    0|0
  • İlla ki çalış ya da çalışma diye bir baskım olmaz. Ya bir de devamlı evde olan bir bayan akşam kocanın canına okur. Dırdır vırvır. En azından iyi bir mesleği varsa ve kariyer sahibi ise çalışmalı.

0|0
    0|0
    • yorulsun sabahtan akşama kadarda dırdır etmeye vakti olmasın diyosun:)

• herşey nasip kısmet. Herkesin hakkında hayırlısı

• çalışsın neden çalışmasınki herkes çalışıyor artık o eski devir bitti erkek çalışsın kadın evde yemek yapsın..bi yerlere gelmek ev araba sahibi olmak için hatta sahip olunan şeylerin kıymetini bilmek için herkesin emek vermesi gerekir

0|0
    0|0
  • karar ona ait ama evlenmeyi düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • çalışsın

0|0
    0|0
  • çalışıcak çalışmazsa boşanırım

2|0
    1|0
  • çalışsın la bu devirde geçinmek zor ama çocuk olunca çalışmasın bence

0|0
    0|0
  • çalışmasını tercih ederim daha sosyal aktif ve bakımlı olurlar,ancak tabiki kadın istiyorsa çalışmalı

1|0
    0|0
  • oturmasından yanayım... kadın çalışınca evde düzen olmaz olmuyor bence.. erkeğin maddiyatı da önemli tabiki

1|0
    0|0
    • 7 de kalkiyorum cocugu krese götürüyorum eve gelip temizlik yemek sonra is gece 10 kadar bir hafta böyle , sonra sabah 6 da is aliyorum 2 de isi birakiyorum eve geliyorum evi temizle yemek yap kresden cocugu al bir haftada böyle hafta sonu genelde camasir yikanir ve gezilir eglenilir ! calisiyorum mutluyum hayatim tempoda gidiyor !

• çalışkan Türk kadını örneği tebrikler

• Annesi çalışan bir çocuktum evimin diğer evlerden çok daha düzenliydi

• çock olana kadar çalışsın bi kere

sonra ister istemez biraz kopuak iş hayatından

ama 5-6 aydan sonra dönmeli bence

bakıcı vs bi şekilde halledililr

0|0
    0|0
  • bazı kadınlar çalışmak ister ev de durmak istemez..bazıları ev kadınıdır...karakteri ile alakalı...ama...öğretmenlik vs...memurluk...gibi..işler olursa neden olmasın..

0|0
    0|0
  • delikanlı adam kadınını çalıştırmaz.çalıştıgım işyerinde evli kadınların maalesef yarısı eşlerini aldatıyordu.bunu görmüş biri olarak asla çalışmasına izin vermem.

0|0
    2|0
  • benim için farketmez, ama çalırsa kendine, kendi ayakları üstünde durması kimseye muhtaç olmaması daha iyi,koca bugun var yarın olmıyabilir,ölümlü dünya sonuçta.birde anlaşmazlıklarda olabilir. evlenenlerde boşanıyor..değilmi.?

0|0
    0|0
  • En az üniversite mezunuyle evlenirim dolayısıyla çalışıyor olur zaten :)

Ama genel olarak: Hayır evlenmicem -_-

0|0
    0|0
  • çalısmak istersen çalısabilirsin

0|0
    0|0
  • sultanım nasıl isterse. geçinecek kadar para kazanıcamı tahmin ediyorum extra geliri ihtiyaç olmazsa kendi istediğini yapsın

0|0
    0|0
  • calıssın isterdim ama cok kıskancım..

1|0
    0|0
  • Çalışacağı işe göre değişir. Ama bence çalışmasa daha iyi benim kazandığım para yedi ceddimize yeter. Boşuna kendini hırpalamasına gerek yok.

0|0
    1|0
  • Çalışacak, besleyecek biri değil, bana hayatta eşlik edecek biri olsun isterim.

0|0
    0|0
  • tamamen onun insiyatifinde olan bir konu.

1|0
    1|0
  • Zorla Güzellik olmaz kndi isterse çalışabilir . Tabikide Bnim İçin Çalıştıgı Yerde Önemli.

0|0
    0|0
  • Çalışsın şayet çalışmazsa vurucam kırbacı vurucam kırbacı

0|0
    0|0
  • Çalışacak sözüm var:)

0|0
    0|0
  • ev geçindiremeyenler ailece çalışıyolar.

0|0
    0|0
  • kendisi bilir.

0|0
    0|0
  • kendi bilir

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 3

• ben çalışmak isterim. evin tüm yükünü onun omuzlarına bırakmamak için çalışmak istiyorum. hayat müşterek.

1|1
    0|0
  • herkes burdakiler gibi düşünse keşke benim sevgilim çalıştırmam diyo :)

0|0
    0|0
  • Ne olursa olsun kadının kararı geçerlidir, oley.

0|0
    0|0
Yükleniyor...