Sürekli aynı sporu yapmak bir süre sonra sporun etkisini ortadan kaldırır mı?

2 aydır devam ettiğim fitness salonuna üyeliğimi uzatarak 1 sene daha üyelik yaptırdım.. Salonda standart olarak koşu bandı bisiklet ve eliptik kol aletleri vs var.. Sürekli aynı rutinde yapınca bedenin buna alışıp zayıflamayı ve yağ yakmayı durduracağını duydum.. haftada bir makinelerin sırasını değiştirsem (örneğin eliptik -kondisyon bisikleti koşu bandı - daha sonraki hafta koşu bandı eliptik kondisyon bisikleti gibi) ya da bir hafta akşam bir hafta sabah falan gitsem bedenimi şaşırtmış olur muyum?

0|0
1|15

En İyi Erkek Görüşü

• 1 bucuk senedir sürekli yapıyorum. Sıkılmadım. Severek yapıyorum. Hareketlerin yerini değiştirmek antremana eglence kadar. Yeni program dersen aynı program için zorlugu artırabilirsin. Eger niyetin kilo vermekse sabah uyanınca aç karnına cardio yap. En etkilisi. Tabı su içiceksin. Ben kendi yaptıgım kardio dan bahsediyiyim. Sürekli akşam yapiyorum. Öğlen yaptıgım zaman şunu farketmiştim. Yeni uyanmıştım gitmiştim. Ve yorgun degildim verimli geçmişti. Akşama göre. Bazen akşama kadar yorulabiliyosun. ya da yeterli dinlenemeden gidebiliyosun. Niyetin kilo vermekse sabah git. Aç karnına. Ve programını vücudunu alışık olmadigina yöneltmen bence en dogrusu.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• şöyle sölyleym sabah sporu herşeyden önemli kahvaltı öncesi sabah sporu + sonra kahvaltı öğlene yemek yemeden spor ve gelince + yemek böyle iyi oluyor ve ve hareketleri değiştirmek bir önem arzetmiyor ama ısınma hareketleri önce yapmalısın sana göre neyse artık spor salonlarında antrenörler ya da oradki yetkili kişiler belli bir program yazarlar sanada yazmışlardır umarım o tecrübeli kişilere bir sormalsıın

0|0
    0|0
  • Programını sık sık değişirsen bir arpa boyu yol gidemezsin programının aynı kalıp setlerini arttırırsan faydasını görürsün zaten vücut gelişimi bir zamandan sonra aşırı zorlaşıyor ek olarak protein tozu gibi ürünler kullanıyor insanlar besleneme önem verip setleri arttırırsan bedenin değil ama sen şaşırmış olursun

0|0
    0|0
  • Sabit saatlerde yapıldığında spora alışıyor beden arada bir saatlerini değiştirmeye çalış bedenin alışmakta zorluk gösterebilir ama etkinin değişeceğini sanmıyorum örnek ben 15 1.50 boylarında bir ''lise'' öğrencisiyken tenis oynamaya başladım hatta başladığımda 65 kiloydum şimdi 25 yaşındayım 1.87 boyundayım ve kilom sadece 67 ye çıktı etkisi hiç bir zaman azalmaz yani hatta hala oynuyorum tenis canım sıkılınca.

0|0
    0|0
  • problem olmaz ama vucut bunlar rutin hereketlerder ve fazla enerji salgilamyi birakir hep ayni heketleri yapmak bikkinlik getirir vucudada sanada belirili birsure sonra yapmassin artik en fazla 2 ay iki ayda bir degistirmen lazim hereketi sexe fantezi katmak gibi birsey :)

0|0
    0|0
  • Sıra değiştirmekle olmaz çalışma temponu değiştirmelisin daha önce yapmadığın şeyleri denemelisin mesela bacak kası çalışanlar oradaki aletlerle çalışır ama 1 ay sonra halterle squat yaparsa kasların alışkın olmadığı bir şey yapmış olur anlatabiliyor muyum? Temponu değiştir şaşırt vücudunu...

0|0
    0|0
  • Sporu kesin (tavsiye etmem) aradaki farkı anlarsınız. Şimdi bünyeniz spor ister sürekli yapmayıncada eksiklik duyarsınız. Yemenize içmenize dikkat edin. Haftada 2-3 gün normalden biraz daha ağır yapın sporu. Kolay gelsin şimdiden.

0|0
    0|0
  • bir şey olamaz zamanla ağırlık çalış programına yeni hareketler ekle çıkart ;)

0|0
    0|0
  • programı değiştirirsin ya da hareket çeşitliliği ile vücudu şaşırtarak daha çok gelişme sağlayabilirsin ya da 1 ya da 2 ayda bir spora ara vererek vücudu dinlendirebilirsin ya da istemediğin zaman spora gitmeyebilirsin

0|0
    0|0
  • sporun etkisi, spor yapmayı bıraktığında ortadan kalkar.

0|0
    0|0
  • Evet yavaşlıyor. Yer hareketleri ekleyebilirsin zamanla. Pilates yapabilirsin. Arada bir ara verip yüzme yapabilirsin. Dans edebilirsin.

0|0
    0|0
  • Fitnessta olay 3 ayda bir cakisma programini degistirmen lazm bende vucut calisiyorum surekli ayni sekilde ayni program olmaz.

0|0
    0|0
  • Namiye geldim :)
    Öyle yapacağına bence hızı falan artırsan daha faydalı olur

0|0
    0|0
  • Yağ yakıcı kullan

0|0
    0|0
  • Hayır tabikide bugün kullandigin aletleri yarın kullanmayacaksin kasları şaşırtacaksin aklını değil

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• İnterval antreman diye bir sey var onu dene istersen ben profosyonel sporcuyum ve antremanlarda kosularda belli bir seviyede baslayip arttirarak devam etmek gerekiyor mesela birinci hafta 10 mekik ikinci hafta 20 seklinde

0|0
    0|0
Yükleniyor...