Protein tozu kullanmadan vücüt yapamazmıyım?

Protein tozlarının zararı varmı? ben şuana kadar protein tozu kullanmadım pek bir gelişme göremedim tabiyiki azda olsa oldu 3 aydır yapıyorum sizce kullanmalımıyım?

0|0
0|15

En İyi Erkek Görüşü

• Protein tozu kullanmadan vücüt yapamazmıyım?
    güzel soru şöyle açıklayayım. protein tozu vücut yapanlar gibi protein ihityacı olan kişiler için çok önemli bir ihtiyaçtır. protein açığını kapatmanı sağlar.

Peki ben bana gereken bu açığı yemeklerden sağlayamazmıyım?
    evet sağlayabilirsin. fakat gerekli protein ihtiyacının tamamını besinlerden karşılamak istersen. bunun yanında istemedğiğin kadar yağ ve karbonhidratta almış olucaksın. üstelik post workout dediğimiz zamanda whey protein tozu gibi hızlı emilen bir besin mi yoksa ona nazaran daha yavaş emilen tavuk göğsümü? üstelik protein ihtiyacnının tamamını besinlerden karşılasan bile aminoasit miktarını karşılayamazsın.

Peki Protein tozlarının zararı varmı?
    eğer aşırı kullanılmaz ise ve kaliteli bir markadan alınır ise bir zararı olmaz.

0|0
    0|0
    • Önerebilceğin bir protein tozu varmı, lazar angelov tarzı bir vücüt isterdim o ne kullanıyordur acaba, bu arada sagolasın gerçekten

• lazar agneglov vucudu 10 yıl+ tecrübe ve düzenli antreman ister protein tozu mucize degildir. evet Optimum gold whey tercih edilebilecek güzel bir ürün bende onu kullanıyorum biraz daha para veririm dersen dymatize iso 1000 protein iyidir. protein tozunun yanına gaspari aminomax ekler kullanırsan daha sağlıklı sonuçlar alırsın.

• Size bir şey danışabilir miyim?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 14

• ben protein tozu iyi beslenemediğim günlerde kullanıyorum tabi ki vücut yaparsın sabahları 6 yumurta beyazı ye günde 500 gram yağsız tuzsuz tavuk göğüsü tüket bak bakalım oluyor mu olmuyor mu İstanbul'un en iyi spor salonlarından birine gidiyorum öyle hocalar var ki adam ömründe yapay madde kullanmamış ama hayvan gibi vücudu var kullanmak ya da kullanmamak insanın kendi tercihi ama kesinlikle kullanmadan da yapabilirsin ;)

0|0
    0|0
  • Dünyanın en saçma sorusu budur. Dünya şampiyonalarına hazırlanan hiçbir yarışmacı son 6 ay protein tozu kullanmazlar. Çünkü bu işte önemli şey "REAL FOOD"tur. Eğer gerçek yemek yemezsen gelişemezsin. O sadece bir takviyedir ve takviye ile gelişilmez. Yani yemeğini güzel ye istersen kullanabilirsin ama yemek yemeden olmaz bu. Hatta mesela 140gr protein'e ihtiyacın var diyelim bunun tamamını yemekten alsan senden kralı yok. Herkese bol şans.
    Not:Yemeklerin besin değerlerine dikkat et yağlanma aman!!

0|0
    0|0
  • 4 ay sonra protein tozuna başlıyabilirsin. Başta bu soruyu düşünceksin zaman geçtikçe alman gerektigini anlıcaksın. Zamana bırak. Daha erken.4 ay agırlık daha çalış. İlk protein tozu alıcaksan whey gold olsun. Sürekli bu sporu yapıcaksan al bence.

0|0
    0|0
  • yok kardeşim. alakası yok. ben kullanmıyorm. 6. aydayım. tabi ramazandan dolayı biraz erimiş olabiliriz. bide sen protein kullananı düşün. hep yağa dönüşecek onlar.
    boşver, doğaldan vazgeçme. normal besinlerlede çok iyi bir vücuda sahip olabilirsin.

0|0
    0|0
    • Ben yeterli protein alamadığım günlerde özellikle de bacak çalıştığım gün içmek istiyordum. Ama sonra bırakırsam kilo mu aldırır yani? O kadar kullanan kişide elbet bir gün kullanmayacaktır

• kullanıpta bırakanlar bin pişman zaten. bizim salonda çok öyle. ben doğaldan yana olmanı tavsiye ederim.

• yaparsın , ben yaptım oldu :D

0|0
    0|0
  • Ben kullanmiyorum kanks 3. Aydayim suan. Gerek yok. Mast i azalt tavuk et yumurta protein ürünleri tüket sporu düzenli yap.

0|0
    0|0
  • yaparsin elbet ama protein tozlari yuzdeyuz protein icerir yedigin yigeceklerde o oran birazdaha dusuktur ama birakmaman lazim protein tozu kullaniyorsan ben birdefa bile kullanmadim yiyeceklerin protein oranlarini biliyorim cunku :)

0|0
    0|0
  • 3 aydan sonra protein kullanman yararına olur. vücut belli bir seviyeye ulaşınca daha fazla protein ister kas hacmi için. ama sen ne kadar karşılayabilirsinki yediğin besinlerle. o yüzden piyasadaki sağlam markalardan bir tane al.

0|0
    0|0
  • şuana kadar hiç protein tozu veya ekstra protein hapı v. s kullanmadım. Düzenli fitness ve yediklerine dikkat ederek yapabilirsin. Tabi anatomik yapınlada alakalı kanks.

0|0
    0|0
    • iriyim ya omuzlar felan kol 42 cm az önce ölçtüm, omuzu bilmiyom ozaman protein tozuna başvurmadan devam ediyim

• Ben 3- 4 sene 15 yaşlarda işte box ile ilgilenmiştimde orda vücüt yapmıyordum sadece işte hevesliydim , şimdi crossfit yapıyorum 3 ay oldu kullansammı kullanmasamı bılmıyorum

• doktor , antrenör v. s konuşmadan başlama kanks araştır biraz.

• https://www.facebook.com/meteronder?ref=hl bu adamı ekle sor bu adam sayesinde ben varya bomba gibi oldum

0|0
    0|0
  • Yaparsın yapmasinada foss ya amele kası derler ya onun gibi olmuyo ama sıkı çalışınca oluyor biseyler protein tozu berbat bırakınca birden sismanliyosun felan kötü yani.. m

0|0
    0|0
  • Toz kullanmadan o vücuda sahip olman daha sağlıklı olur ;) ayrıca sarkması falan da daha geç olur kasların daha sıkı ve sert olur knks :D

0|0
    0|0
  • Yaparsın.

0|0
    0|0
  • Ornek proteinle 6 ay da yapicagini 10 ayda yaparsin bslenme ve duzenli calismayla tabi

0|0
    0|0
Yükleniyor...