Kadınlar neden evlilikten kaçıyor?

Aklıma takılan ve bir türlü cevap bulamadığım sorulardan biri bu aslında. Ta çocuk olduğu dönemlerde bile evlilik, gelinlik, eş dost kavramları ile hayatı şekilllenen kadınlar, 30 yaş üstüne geldiğinde neden evlilikten kaçar?

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• evlilik büyük sorumluluk.30 yaş itibariyle birsürü sorumluluk kazandım,artık ek bişey istemiyorum.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• otuz yaş üzerindeyim ve evlenmeyi 18 yaşımdada düşünmüyordum etrafımdakiler şimdi böyle diyorsun derlerdi,onca yıl çok hızlı geçiverdi ama hernedense fikrim değişmedi,o zamanlar kurduğum cümleler bunlar değildi ama hissettiklerim özgürlük adınaydı,

şimdi düşünüyorum ekonomik özgürlüğüm ,her istediğimi şartsız sürtsuz yapma özgürlüğüm var,biri geliyor ve sana şarta bağlı bir hayattan bahsediyor,tabi karşılıklı seninde şartların olacak:))neden olsun ki? ben kendime koymaktan kaçındığım şartı sana neden koşayım?

küçük ama beni rahatsız eden eylemler 2) bi başkasıyla aynı evde yaşamak ve tabi bunun getirileri,üç ay beş yıl değil ki ömürlük diye yola çıkılmış,ben yazarken ürktüm yeniden..

seviyor diye kimse kimseyi en kötü halini görmek zorunda değil,yalnız kalmak istediğini lisan ı münasip ile anlatmak zorunda değil..

soyldiklerim asla tek gecelik ilişki savunucusu değil karşısındayım,ama 30 dan sonra evlenmek pamuk şekerin aslında ne kadar zararlı bi şeyden yapıldığını öğrenmek gibi,sadece çocuklar düşünmeden yiyor..

2|0
    0|0
  • özgürlüğüne düşkün insanların düşünceleri bu.Ya da hayatı boyunca hazıra gelen insanların düşünceleri belli bir yaşa kadar sorumluluk almayan insanların sorunları bunlar ve ben katılmıyorum herkes böyle düşünmüyor arkadaşım.Senin karşına çıkan insanlar öyle denk gelmiş olabilir.Nice insan tanıyorum yaşı küçük olmasına rağmen çok olgun olup evliliğe hazır olan.Yaşı büyük olupta evlilikten kaçan.Kaçanlar aslında kendilerinden kaçıyor.Evlilikten değil.

0|0
    0|0
  • Erkeklerde aynı şekilde sadece kadınlar değilkiii ... 30 yaşından sonra bekarlık sultanlık diyip keyiflerine bakıorlar.Sorumluluk almaktan kaçıor bazılarıı ,evlilik ağır gelebilior bazılarına... bazıları kendilerine güvenmior...

0|1
    0|0
    • yaş ilerledikçe sırtımıza binen sorumluluklar artıyor ... beni mazur görün ama iki cinsinde bu sorumluluktan kaçmasını " mantıken " algılayamıyorum ...

• evlilik kadın için ekstra yük. kendi ev işini yapıyor, kendi parasını kazanıyorsa evlenmel gibi bir düşüncesi olmuyor kadının. anca aşık olursa iş değişiyor.

1|0
    0|0
  • Evlenınce birde sizin yükünüzü almak istemıyor kadınlar artık

gözünü açtı , parasını kazanan bırde erkek yükünü almak istemıyor

0|0
    0|0
  • sevdıgım ınsanla beraber olmayı aynı yatakta hergun yatmak cok guzel olur

ama gelgelelım senın ustune dusen sorumluluklar

ben kesınlıkle sorunu kendımde goruyorum sevgılımle ılgılı bır tedırgınlıgım yok

aslında bırazda mıskınlıkte var

sımdı yanımda annem var ne bulasık ne yemek ne camasırla ugrasıyorum

ama evlenınce bu gorevlerın hepsı bende olucak ve emınımkı cok ozlıycem eskıyı

ama napım bır sekılde zor olanın ustesınden gelmek lazım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bence biz kaçıyoruz. Ama ömür bitiyor be nereye kadar böyle gider, İnsan tek başına yaşlanıp arkada kendinden bir parça bırakmadan ölmek için mi geliyor dünyaya...

0|1
    0|0
  • Evlenmek zorunda değiller ki

Bekarlık sultanlık sözünün değerini kavrıyorlar yaş ilerleyince :D

Şaka bir yana evlilik büyük sorumluluk, ayrıca onlara evlenmeyi ve gelinliği empoze ediyorlar, evlenmemeleri bu zırvalıklara bir başkaldırı ve destekliyorum :) ama sevsinler sevilsinler :p

0|1
    0|0
  • sanmıyorum kaçacaklarını tam tersine yaş olarak çok da geç kalmadan keşke bana uygun kafama uygun biri çıksa da evlensem diyenler çok vardır. Çünkü o beyaz gelinliği giymek her kadının hayalni süsleyen bir şey. Aynı zamanda bir çocuk sahibi olmak.

0|1
    0|0
    • 30lu yaşlardan sonra kadınlar için " kafama uygun " biri tabiri ihtimal olarak haddinden fazla düşük ...

• 30'undan sonra aşkı aramaya kalkarsa o 40 yaşını bulur.

• erkeklerin evlenince canavara donustugunu biliyorlardir da o yuzden

1|0
    0|0
    • Eve atıyor bır kadın sonra kendı hayatını yaşamaya devam ,bu türler az değil bundan

canavar güzeldı :P

• Kadınlar duygusal ve mutlu olamamaktan korkuyorlar..

0|0
    0|0
Yükleniyor...