Vücut çalışan arkadaşlar şu soruya bir el atalım?

arkadaşlar bir yıldır elimden geldiğince düzenli vücut çalışıyorum fakat geçen gün bir makale okudum kıllandım bu durumdan şöyle bir ifade kullanmıştı orada yazar;

bölgesel vücut çalışanlar daha çok steroid vb ürünler kullananlar için daha uygun eğer böyle şeyler kullanmıyorsanız bölgesel çalışmayın tüm vücudu çalıştıran egzersizler yazdırın diyordu. salonumdaki hoca da para göz biraz adam yok öyle birşey diye de soramadım sizce hangisi daha mantıklı

bölgesel çalışmak mı
yoksa bütün vücudumu çalıştırmak mı

bir bodyci olma hayalim asla yok zaten abartı hoşta durmuyor vücutta

0|0
1|10

En İyi Kız Görüşü

• Ben bölgesel çalışmanın sağlığa pek etkisi olcağını düşünmüyorum en iyisi tüm vücut. Bölgesel bence estetik için

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 10

• Bak sana şöyle söyliyeyim isterse steroid isterse doğal olsun split programlar (tek bölge programları) daha çok kas geliştirir. Çünkü çok fazla set ve egzersiz yaptığın için aşırı travmaya maruz kalır.. Tüm vücut programları ise tek bir bölgeye odaklanmadığın için split programları kadar etkili değildir.. Ama doğru genelde steroidçiler içindir

0|0
    0|0
  • Paranın mk yı hedefleyen bir hoca yalan söylüyor bölgesel çalış kendini güç bakımından hazır hissettiğinde de süperset lere başlarsın ;)

0|0
    0|0
  • Bütün vücudu çalıştır :) bu sağlık açısından da gerekli zaten :) he ama bazı bölgelere daha fazla çalış. Mesela ben karın, adonis, omuz ve kol çalışıyorum ağırlıkla :) göğüs çalışmanı fazla tavsiye etmem çünkü göğüs sen oraya çalışmasan bile büyüyor. Sen de bence adonis, omuz, kol ve karın çalış :) bunlar seksi gösterir.

0|0
    0|0
  • sırt ve bacak kasları vücut kaslarının yaklaşık %60 ını oluşturuyor. buda testesteronu ve gh hormonunu arttırır. bölgesel olarak çalışmana fayda sağlar. tüm vucdu çalışmak daha iyi tabi

0|0
    0|0
  • Dostum bölgesel çalışma zaten vücudun bir anatomisi var sen kol göğüs çalış bacak sırt çalışma belli bir noktadan sonra vücudun senin kol ve göğüsün gelişimini engelkiyecek çünkü bacak ve sırt çalışmadın vücud bu anatomiyi bozdurmaz sana genel çalışman en iyisi sana programda verebilrim örn.
    1. gün göğüs ön kol
    2. gün kanat sırt arka kol
    3. gün omuz bacak
    4. gün dinlen

İyi çalışmalar

0|0
    0|0
  • ortak 1 hafta öncesine kadar bende tüm vücut çalışıyordum. 1+1 şeklinde yoğun olarak çalışıyodum. baktımki kaslar tam dinlenemeden tekrar spor yapıyorum. o yüzden bölgesel çalışmaya geçtim ve şu anda 4+1 şeklinde uyguluyorum. steroid yazısıda büyük ihtimalle yalan. çünki lazar angelovun steroid kullanmadığını herkes biliyor. adam şu an milyonlar kazanıyor

0|0
    0|0
    • hafta da en fazla dört kere salona gitmelisin ve bireri gün arayla eğer bunları yapmazsan yorulman kaçınılmaz olabilir

• ben 4 gün gidiyorum bir gün dinlniyorum. ama 4 gün de 1. gün biceps triceps ön kol 2. günde omuz göğüs trapez 3. günde karın sırt kanat 4. gün bacak omuz 5. gün dinlenme. yani ben ger bölmeyi 5 günde bir çalışmış oluyorum buda rahat rahat kasın dinlenmesini sağlıyor

• Program yok mu sende. s şu an salondaym ben calisiorum öyle protein falanda kullanmiom ve ay sonu alinan olculerdeki gelismeleri fark ediyorum ;)

0|0
    0|0
    • program var tabi bölgsel çalışıyorum ama bir yerden sonra gelişemediğimi farkediyorum kas sistemi o hareketlere kendini adapte edip gelişme göstermiş bir zaman sonra

• bir zaman sonra takviyeye ihtiyaç duyulabiliyor bir yıldır yapıyorum fakat kıllanmaya başladım programım bana hafif geliyor hissediyorum ama bu makaleyi okuyunca aklıma takıldı sormak istedim herkese

• Mast yapma fazla malum protein kaybidir. Ve dedgm gibi ağırlığı arttirin korkmayin rezil olmazsniz

• normalde zaten ilk aylar falan tüm vücut programı yazarlar. Sonra bölgesel çalışılabilir. Bence Antremanlara dağıt bunu. Bazı şişmesini istedigin bölgeleri daha cok calıştrrsın.
    Vücudu iyi dinlendirip iyi beslemende cok önemli tabi

0|0
    0|0
  • Butün vücudu çalış o daha etkili oluyor. bölgesel çalışmak bedende dengesizlik gösteriyor

0|0
    0|0
  • bölgesel çalışma ve tüm vücuttan kastın ne?

0|0
    0|0
Yükleniyor...