Mac sirasinda futbolcularin kosusunu nasil hesapliyorlar?

Arkadas deli olucam kac senedir kimse de bilmiyor belki burada bir fikri olan vardir?

0|0
1|22

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 21

• Üzerlerinde cihaz felan yok. Kamera ile özel bir yazılım sayesinde forma numaralarindan olsa gerek takip ediliyor. Saha içi hareketleri. Bunu anlatan bir video da vardi.

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • bunda deli olacak bişey yok. sahayı gören 4-5 adet kamera var ve bunların bağlı oldğu bir yazılım var her kamera kendi görüş açısınsa giren futbolcuyu kayıt altına tutuyor ve o futbolcunun istatistik bilgileri kayıt ediliyor buakdar basit... yazılım meselesi yani

0|0
    0|0
    • Yazilimmis ama surekli kontrol ediyolarmis 6 saniyede bir girdi yapiyorlarmis gps daha kolay:D

• futbolcunun neresine gps cihazı takacaklar? ben takmıyorum... böyle bişeye gerek yok.

• Maç arasinda soruyorlar;
    -Kaç metre koştun lan?
    +250 metre koşmuşumdur.
    -Tamam.
    Gibi diyaloglar :/

1|0
    0|0
  • şortlarına kronometre cihazı takıyorlar o cihaz hesaplıyor çünkü bir tane futbolcu maçtan sonra bununla ilgili açıklama yaptı

0|0
    0|0
  • bilgisayarla ölçüyorlar. cep telefonu kamerasındaki yüz tanıma sistemine benzer bir sistem var. futbolcuları takip ediyor. sahadaki tüm hareketlerinin dökümünü çıkarıyor. sonra onu mesafe olarak hesaplıyorlar. o koştu denilen mesafenin bir kısmı da yürüdükleri mesafe. sadece yer değiştirmeyi hesaplıyor makina.

0|0
    0|0
  • kullanılan kamera sistemi gibi bişey vardır bence güzümüz teknolojisi ile mecvut :)) bu kadar takıntılı olmamanızı temenni ederim

0|0
    0|0
  • Ayakkabısına gps takarsın hesaplarsın bu kadar basit. Nike nin ios uygulaması var. Cihazı ayakkabına takıyorsun telefonda uygulamadan ne kadar koştun nerde kaçla koştun gösteriyor.

0|1
    0|0
  • bir fikrim yok futolcuya cip takmakda sacma

0|0
    0|0
  • valla hıc bılmıyorum kanks

0|0
    0|0
  • Salliyolar Kanka yoksa sen harbi ciddimi sandiydin.

0|0
    0|0
  • heryer kamera zaten karşim. izlenip hesaplanıyo... zaten hemen maç sonrası açıklanmaz o bilgiler birkaç saat sonra spor programlarında görürsün :)) iyi geceler :))

0|0
    0|0
  • Ayaklarında takometre var.

0|0
    0|0
  • kamera sistemiyle hesaplanıyo. en azından lig tv deki o şekilde. bir defasında bu konuyla ilgili program yapmışlardı. oyuncular sahaya çıktığında kameradan bilgisayara aktarılan görüntüden oyuncuları tek tek seçip isim eşleştirmesi yapılıyodu.

0|0
    0|0
  • Bilgisayar takibi ile ölçüyorlar

0|0
    0|0
  • Program var

0|0
    0|0
  • bir anlıık bir olay degil o 45 dakika ve 90 dakikalıık bir olay xcref km sistemi ile takip ediliyo.

0|0
    0|0
  • Farklı Bir Soru Kameralar Sistemi İle Hesablanıyordur Dİe Düşünüyorum

0|0
    0|0
  • sallıyolar işte kafalarına göre yazıyolar :D

0|0
    0|0
  • bir cihazla

0|0
    0|0
  • bilgisayar programı var diye biliyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Güzl bir soru tebrikler
    Mesut özil bu gün 15km yakin kosmus 120 dk icerisinde

1|0
    0|0
Yükleniyor...