Amino asitlerin nedir? Vücut geliştirme yaparken kullanılmalı mı ?

Vücut geliştirmeyle ilgilenen arkadaşlar 3 aydır bu sporla uğraşıyorum ve 2 aydır protein tozu kullanıyorum gerçekten proteinin faydalarını görüyorum. Fakat takıldığım nokta amino asitler, bu spora kafayı takmış biri olarak sizce kullanılmalı mıyım? Ve tam olarak nedir bu amino asit ne işe yarar ? Bilgili arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• arkadaşım bikere vücut geliştirmeye gönül veren biri olarak aramıza hoşgeldin diyorum.Fakat ardından nacizane eleştirim olacak.Daha önce temel bir spor geçmişin yoksa protein tozu olsun amino olsun bu tür supplementleri HEMEN KULLANIP GELİŞEYİM mantığıyla kullanman veya kullanmak istemen bana doğru gelmiyor.Tüm ünlü vücutçular o reklamını yaptıkları ürünlerin çoğunu kullanmazlar belki..sen yumurtadan,kırmızı etten taviz verme derim.Düzenli uyku + bol bol su.. sıkı antrenmanlar..bu işin temelide özüde en pratiğide budur.Ha illa kullanıcam dersen yine kullan ama mucize bekleme..

soruna gelirsek : amino asit haplarını antrenmandan önce alırsan,antrenman sırasında kas dokunun yıpranmasını önler.Onun yerine kaslarının üzerinde bulunan yutmuş olduğun amino asit parçaları yıpranır.Nano miktarlarda kas kütlenden kaybetmeden kas kitlesi kazanmanı sağlar.

0|2
    0|0
    • aynen katılıyorum kendini geliştirebilecegin kadar geliştir yemene içmene dinlenmene dikkat et herşeyden önce bi düzen oluştur gidebildigin yere kadar git baktın vücut gelişimi yavaşliyor kullanmaya başla hiçbir zararı yok bildigin etin sütün içindeki proteini aliyolar toza çeviriyolar jetgiller vardı bilirmisin ordaki yemek haplarından bi farkı yok işte :D

Kızlar Ne Diyor 2

• valla vücut geliştirmeyle çok ilgim yok ama amino asiti açıklayabilirim. proteinlerin en küçük birimine amino asit denir. aminoasitler birleşir dipeptidleri oluşturur. onlarda dallanır budaklanır proteinleri olusturur.

1|2
    0|0
  • Doğal ol bence.

0|0
    0|0
    • Doğallıkla olmuyor. Her gün kırmızı et, balık, süt, yumurta, tavuk, bal vs. şeyler yiyemiyor insan haliyle.

Erkekler Ne Diyor 8

• arkadaşım kas yapmak uzun zaman ister ancak amino asit ve protein kullanımı genellikle bizim camiade ilk 6 ay önerilmez ancak kullanmak sakıncalı da değildir. budala arkadaşımızın dediği gibi antrenman öncesi yorgunluğunu alırken sonrası içinse toparlanmaya yarar eğer nasıl kullanmalıyım dersen ve madem sen de protein tozu da var şöyle olabilir;

sabah kalkarkalkmaz aç karnına 1 ölçek whey toz

antrenman öncesi amino

sonrası amino

yatarken whey toz şeklinde maksimum etkiyi alabileceğin bir kombinasyondur.

bunun yanında beslenmede et-süt ve yumurtayı aksatma ve 2 uygula ve farkı gör.

0|1
    0|0
  • kullan arkadaşım ben kullanıyorum spordan önce alırsan yorgunluğunu engeller daha ağır çalışırsın sonra kullanırsan da hacim kazandırır iyi bişi yani

0|1
    0|0
  • Kilo başına minimum 2 gr protein almalısın vücut calısıyorsan. Ki buda günde 700gr tavuk göğüsüne denktir. Bunu da yiyemeyecegin icin protein tozu kullanıyorlar. Ben kullanmıyorum şahsen. Sonra bırakınca sarkma olabılıyormus

0|1
    0|0
  • vücudunu geliştirebildigin kadar geliştir yavaşlamaya başladımı kullan derim bence hiçbir zararı yok bol bol su tüket kullandıgın zaman ve kardiyo çalişmalarını unutma

0|0
    0|0
  • 3 aylık sporcu amino asit kullanırmı ya:S

0|0
    0|0
  • L Carnitine eğer alacaksan+prot. zaten alıyorum diyorsun.. Pahalı maddeler paranı harcama boşa..

0|0
    0|0
    • l carnitin de kullanıyorum da o yağ yakmak için değil mi ?

• Vg için kas belirginleşmesinde ve metabolizmanda enerji artımına yararı var.. Bulk olma konusunda sen zaten protein alıyorum demişsin..

• bence kullanılmalı.

0|0
    0|0
  • hangi marka toz kullanıyorsun?

0|0
    0|0
    • multipower hyper mass 6000

• eyw kardesm saolsın da nedir bu amino asit :)

• aa proteinin yapı taşıdır sen proteinin aldıgında ilk yapıtaşlarına ayrılır sonra kanına geçer. sen direk aa alıyorsun bu süreci hızlandırıyosun diye biliyorum ben

Yükleniyor...