Günden güne kilo alıyorum lütfen yardım edin?

18 yaşındayım 2 senedir hiç bir değişiklik yok boyumda 1.61 im ergenlik bitince kızlarda boy uzaması da durur diyorlar ve bu nedenle çok korkuyorum. boyumun 1.75 olması benim için yeterli ama şu anda kendimi çok kısa hissediyorum çünkü arkadaşlarımın hepsi benden uzun. spor yapmaya başladım fitness videoları izledim hergün. etkili olacağını düşündüm. kilo vermişimdir demişken 3 kilo aldığımı farkettim. başlamadan önce 50 kiloydum. sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ama aburcubur konusunda çok zayıfım hemen yenik düşüyorum. spora yaptığım dönemden sonra bir ara vermiştim 2-3 günlüğüne acaba sporu bırakıp yemek yedim diye mi böyle bir artış oldu kiloda? gerçekten spora bırakılınca böyle mi oluyor? spora yazılıcak vaktim ve imkanım yok evin içinde yapabileceğim şeyler önerir misiniz bana? annem vitamin kullanmamı istedi boyum için en fazla 2 kere almışımdır o vitaminden acaba o mu kilo almama sebep oldu? ben boydan uzamak isterken yanlardan genişlemeye başladım. lütfen bana boyu uzatan yöntemler önerip kalça ve bel bölgemdeki yağlanmalardan nasıl kurtulabileceğimi anlatır mısınız? ben çok meyve yerim ama geçenlerde meyve şekerinin de çok zararlı olduğunu kilo almaya neden olduğunu duydum o zaman ne yiyeceğim ben? sebzelerden de pek hoşlanmıyorum. önerebileceğini diyet ya da fitness programları var mı? gerçekten çok çaresiz hissediyorum takıntı haline getirdim. gün boyu aynada şuram böyle olsa şöyle olsa diyorum. baldırlarım ve karın bölgemi çok çirkin buluyorum. günde kaç km yürümeliyim nasıl beslenmeliyim beni yönlendirirseniz çok mutlu olurum.

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• Yaktığın kalori, yediğinden çok ise alırsın. Kadınların günde alması gereken kalori miktarı maximum 2000 cal'dır. Sen öküzlenmiş gibi yiyorsan, elbette ki vücuduna yağ katarsın. Vitamimle de alakası olabilir. Ayrıca bu saatten sonra 1.75m imkansız ki olamazsın, abuk-subuk şeylere kanıp kullanmayın. Buraya girmeye vaktin varsa, spora da vardır.

Günde alacağın kalori 1000cal civarında olsun ve spor yap, su iç vereceksin lan.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• öncelikle korkulacak birşey yok üzülme :) ama artık boyun 161 kızlar 18 erkekler 20 den sonra çoook istisnai uzarlar. ayrıca 161 bir kız için hiç ama hiç kısa değil seni rahatlatmak için söylemiyorum. sadece abur cuburu kes harika olursun :)

0|0
    0|0
  • abur cuburları kes sağlıklı beslen salata pirinç pilavı yeme onun yerine bulgur pilavı ye yanındada et türü şeyler ye sebsezden 3 kaşık yiyebilirsin sana tavsiyem budur.

0|0
    0|0
  • Bu saatten sonra nereye 1.75 oluyor ya

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Tatlım fitnese git harika zayıflar ve sıkılaşırsın ayrıca sipır yaparken yağ yakımınınarttıran haplar var spor yerlerinde onlardan kullanma bilirsin seçici olmak şartıyla. Abur cubur yiyorsan yemekten kesiceksin. Ayrıca ne yersen ye aynanın karşısında ye o yediklerinin şiiko vicuduna gittini görünce yemekten bazgeçersin :)

0|0
    0|0
  • Günde alman gereken kaloriyi hesapla ve 1500-2000 arasi almaya dikkat et. Spor yaptığın günler 2000 diğer gunler 1500 al. Meyveyi ye ama sinirli ye. Ornegin uc gunde bir ye ve bir porsiyonu gecmesin. Meyvenin icinde dogal seker oldugundan dolayi kilo yapıyor diyorlar ondan dolayi şekeri az olan meyveleri yemeyi tercih et. Fitness yapıyorsan step aerobic i de oneririm iyi yag yakiyor. Ayrıca pilates vücudu en hızlı toparlayan spordur gunde 20 dkda pilates ekle kısa zamanda sıkılasirsin.

0|0
    0|0
    • 3ay

Meyveyi niye sinirli yiyelim diye resmen düsündüm sınırlıyms la o

• bu saatten sonra 1.75 olmazsın en fazla 5 cm uzarsın o düşünceyi kafandan at , eskiden nasıl yiyosan öyle ye eskiden belli kilodaydın değil mi

0|0
    0|0
  • Spor yap.
    Hem kilon dengelenir hemde boyuna verir.

0|0
    0|0
  • Aynen canim. Sporu biraktinmi hemen kilo alirsin. Bence dikkatli ol. Aslinda spor yapmaya bence gerek yok. Az ye olsun.

0|0
    0|0
  • sporla kilo verirsen şıp diye kilo alırsın tabi

0|0
    0|0
Yükleniyor...