Günaydın arkadaşlar. Dövüş sanatlarıyla/sporlarıyla ilgilimisiniz?

Uzun zamandır en azından liseden beri aklımda sürekli bir dövüş sanatı seçip onun kursuna gitmek vardı.
Maddi konuları bahane edip hep erteledim. Şuanda da zaten şak diye gidebilecek halim yok. Ancak kışın olabilir.
Her neyse tam uyumak için uzandım ve aklıma geldi telefondan araştırmaya başladım. Sonuç olarak muay thai de karar kıldım.

Başta kick boks diyordum ama yazılanlara bakılırsa muay thai daha kapsamlıymış.

Neden mi böyle bir kursa gitmek istiyorum?
Çünkü kavga etmek beni rahatlatıyor. Stresimi, sinirimi atıyor. Ayrıca neden bilmiyor çok ilgim var. Lisedeyken nerede kavga varsa ben orada biterdim. Yani cesaret vs vb konusundan sıkıntım yok. Sadece teknik öğrenmek ve geliştirmek istiyorum. Öğrenmek isteme amacım da sokaktan geçenleri çevirip dövmek değil :D

Salonda çalışarak sinir stres atmak :)

Sizin önerebileceğiniz başka dövüş sanatları var mı?

Ben daha çok tekme ve yere yatırıp boğma üzerine bir şey olsun istiyorum :D başarılı olduğum o ikisi çünkü :D

0|1
3|26

En İyi Erkek Görüşü

• dövüş olarak 4 yıl tekvando,5 yıl kidbox, ve yakın dövüş derlerinde bulundum, kimseyi dövebiliyomuyum hayır ama çok güzel dayak yerim..
    Ben bunu söylediğim de herkes kınıyor fakat ayrıntıyı anlattığım da hee diyorlar.
    dövüş sanatı öğrenmek birilerini dövmek anlamına gelmez spor olarakta yapılmaz kidboxa gitmek her zaman yumruk atmak anlamına gelmez kendini savunmak amacı ile gitmelisin zaten sende bu konuda hem fikirsin aydınlatmak adına yazdım sadece.
    sana tavsiyem yakın dövüşe git ama gerçek yakın dövüşe adamı bileğinden tutup yedi takla attıranlar tamamen yalan dayak nasıl yenir yumruk nasıl bloke edilir bunları öğren gerisi zaten sana vuran bir açık verdiğinde çene kemiğine tek yumruk olayı bitiriyor fazla yormamak gerek vücudu ;)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Sitres ve sinir atmaksa boks. al kum torbası evde dal , diğer spor dallarına dikkat nedenmi : www.mynet.com/.../ bilgine.

0|0
    0|0
  • zaten oyle kısa surede adam dövecek seviyeye gelemezsın dayak yersın sokak dogusu farklıdır ben yıllarca taekwondo kıckbox ve kısa bır sure taıbox ve kungfu yaptım bunlara hakım olmayıp kavga etmeye kalakrsan dayak yersin :)) benım tavsıyem taekwondo ıle başla en estetık spor taekwondodur streste atarsın atletık yapıyada sahıp olursun tabı karar senın

0|0
    0|0
    • Çok kavga ettim. Daha hiç dayak yemedim. Dudakta patlattım burunda kırdım. Elbet dayak yiyeceim yiye yiye öğreneceğim sonuçta tekniğim yok.

• hayırdır kan sporu fılmı falan mı cevırıcen? nedır bu kafa goz yarma muhabbetı akıllı adam kavga etmeden meselelerı halleder bak yıllarca taekwondo yaptıma ama sayılıdır kavga ettıgım bır gerı tekmede senı 4 metre ucurabılırım belkı daha fazla komayada gırersın ama yapmam dünyada en zayıf ınsan bıle basını belaya sokabılır akıllı ol bence kıtap oku sporunu yap halıne sukret

• Yıllarca sporla uğraştım. Selçuk. Beld. Türkiye 3. M var. Başka işiniz gücünüz yok mu sizin :)) senin şiirlerin daha güzel git onlarla uğraş :) savunma sporu daha iyi olur senin için judo ilk tercihin olsun. Sopa falan kullanırım diyorsan shaolien kung fu su ile uğraş :)

0|0
    0|0
    • Neden savunma daha iyi olur.
      Ben saldırmak üzerine bir şey istiyorum. Ve uğraş, azimle çokta iyi olacağımı düşünüyorum.

• Benim için sorun değil dövmek. Erkeklerle de kavga ettim lisedeyken. Birinin burnunu kırmışlığım bile var ki ben onun burnunu kırmadan önce o bana kafa atmıştı baya baya. Yere düşmedim bile. Yani yeteneğimin olduğunu düşünüyorum zaten. Benim tek derdim sinir stres atmak.

• Tamam o zaman git uğraş muay thai ile. Merdane ile kaval kemiklerindeki sinirleri öldürürlerken yüzündeki acıyı gerçekten görmek isterdim :))

• Ben kick box eğitimi alıyorum ve memnunum. Sokağa en yakın dövüşlerdendir. Tekme ve yumruk neticede kick box.

Sert bir spor bunuda seviyorum + erkekde oldukça güzel omuz kası yaptırıyor :)

0|0
    0|0
  • kick boks iyidir bence

0|0
    0|0
  • Bu soru nereden aklıma geldi acaba :D benim yediğim dayakla bir ilgisi var mı :D buyur gel bizim salona crossfit :D seni bir güzel dövelim enerji fazla gelmiş herhalde hemşerim :D

0|0
    0|0
  • Rahatlicaksan kik boksa git kariyer yapcam diosan kafes dövüşü sporlarina odaqlan brazilyan jutsu falan qnq

0|0
    0|0
  • kick boks savunma olarak kullanıyorum. çok fazla hareketli düşünüyorsun?

yasada eğitimli dövüş tekniklerine sahip kişi kavga ettiğinde ha silah kullanmıssın ha kavga etmissin gibi düşünülüyor. Savunma olarak öğren ama ;)

0|0
    0|0
  • Kickbox derim ama hocani iyi sec, sana sokak ve kafes dovusi egitimlerinide versin.. 2sene takil boxta, sonra win chun kesinlikler...

0|0
    0|0
    • aynen özellikle kafes dövüşünü çok merak ediyorum. Sokakta fena sayılmaz. Bak içim kıpır kıpır oldu :D

• Yaz ozelden yonlendiriyim seni :) bide tecrubelerimi paylasmak isterim ;)

• hapkido yap;))

0|0
    0|0
  • dövüş değil de vakit ayırabilseydim aikido yu araştırıp beğenmiştim. savunma sanatı

0|0
    0|0
  • Profesyonel boksörüm. Ama bir bayana asla önermem kick box ona kıyasla daha uygun

0|0
    0|0
  • ben 10 ay boksa gittim 8 ay boyunca dayak yedim tek resmi maça bile cıkmadım sıkerım boyle işi dedim bıraktım boksu, ama 3-5 bişey kaptım yani :D

0|0
    0|0
  • Fight Club'ı izle yeter. Ne zaman izlesem deliriyorum. Çeki çen de iyi gelebilir buna :D

0|0
    0|0
    • İzledim zaten :D
      Az öncede asla pes etme serisini bitirdim. yerimde duramıyorum birinin ağzını burnunu kanata kanata dövesim var :D

• O zaman sevgiline yan bakan kıza dal hadi tutmıyım seni. Saç baş ağız burun hiçbişey bırakma görüyüm seni :D

• Bende diyorum ki bune :) bence bosver dövüşü kavgayı plates yap

0|0
    0|0
  • Sevgilinizin işi zor bağyan.

0|0
    0|0
  • doğru bir seçim. Ben de düşünüyorum açıkçası

0|0
    0|0
  • ben 18 ay tekvando eğitimi aldım 5 tane sertifikam ayrıca atletizmde madalyam var

0|0
    0|0
  • Annem tamam sakin, boş ver bak hayat güzel... Her şey yoluna girecek, boş veeeerrrr :((( :D

0|0
    0|0
    • hahahahha :D

• Bak yavaşça telefonu bırak elinden; ama sakince bırak... Gözlerin yavaşça kapansın... Şşşş hiçbir şey yok, hayat güzel, erkekler cici :) :D

• Kicx boxs sokak dövüşü. O benim isim anlaşırız gece bir yerde bulusuruz dövüş boxs

0|0
    0|0
  • Aikido

0|0
    0|0
  • uzak durmakla fayda var :)

0|0
    0|0
  • Kung-fu düşün ;-)

0|0
    0|0
  • Aikido ve kick boxs

0|0
    0|0
  • Ankara demirde boksorum :) cok rahatlatiyo ya oyle boyle degil :D

0|0
    0|0
    • Düşünmesi bile rahatlatıyor yahu. :D

• En cokta antrenmandan sonra cantani alip aksam cikarsin ya biri bulassada soyle film sahnesi gibi dovsem diyorum :D alttan da bir muzik :D

Kızlar Ne Diyor 3

• Tekvando egitimi aldim kisa capli

0|0
    0|0
  • sanada günaydın, ilgi alanım değil ama güzel yımrıh atarım

0|0
    0|0
  • Kick boks

0|0
    0|0
Yükleniyor...