Sizce zayıflamak için iyi bir program mıdır?

Merhaba arkadaşlar. Ben 91 kilo 1.70 boyunda birisiyim. Ağustosta spor salonuna başlayacağım. Cardioya, 5 ya da 6 ay boyunca gitmek istiyorum. en az 25, en fazla 29 kilo vermeliyim. Sağlığım açısından zayıflamak istiyorum, bir de kendim için tabii ki. Aslında 5.5 ayın uygun olduğunu düşünüyorum. Ne yavaş ne hızlı, haftada 5 gün ya da 4 gün gitmeyi planlıyorum. Tabii ki düzenli şekilde ve diyet eşliğinde. İstediğim kiloya ulaştığım zamanda (vücudum şuanda sıkı) fitness ve pilates yapmayı düşünüyorum. haftada 2 gün fitness, 2 gün pilates? Sizce uygunmudur? Bunu da 1 ay sürdürmeliyim diye düşünüyorum. Sadece daha formda bir görünüme girmek için. Sizce iyi bir program mı? Buraya ohhhaaa ayı falan yazacak olanlar şimdiden egolarını alıp gitsinler lütfen.

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• beni dinlersen spor salonuna uğrama spor salonunun sana kazandıracağı tek şey psikolojik destek diye düşünüyorum-hiç spor salonuna uğramadım kapısından geçmedim diyecektim ki geçmişim :D- günlük yürüyüş yap. sabah kahvaltı çok önemlidir.3 sene önce 86 kilo idim şimdi 81 kiloyum. şimdi bana demeyin 3 senede 5 kilo mu verdin hayır. daha çok kilo aldım. zayıfladım ve böyle gidiyorum. dahada zayıflayacağımı düşünüyorum. sabah kahvaltısını sık yap en çok yemeğini sabah kahvaltısında yap. günde 3 öğün değilde 6-7 ya da daha fazla öğün yap. yediklerinin kalorilerine dikkat et. sakın karbonhidrat tüketme. protein ağırlıklı yiyecek tüket çünkü protein kaslara gider ve kaslarda çalışarak vücudunda depolanmış yağları tüketir. ama proteinide fazla kaçırma arada yağ ve karbonhidrat tüket ama en son karbonhidrat. akşama kadar sık sık yemek ye. dön dolaş yemek ye. spor yapacağında son 1.5-2 saat yemek yeme ve yürüyüş yap. kendini psikolojik olarak programlıyacağın en iyi şey şudur. eline el-kart ya da İstanbul'da akpil diyorlar. onu al tek gidişlik doldur :d üzerine rahat ve kendini güzel hissettiricek bir eşofman takımı giy. seni 1.5 saat uzağa götürecen yerde in. evine yürümeye başla. arada bir koşmalısın buda kardiyo sayılır eğer arada koşar, yürür ve depar atarsan kardio olur. yanına alacağın su soğuk olsun. soğuk su mideye girince vücut onu ısıtmak isteyecektir. ve enerji sonucu ısı açığa çıkar yani tekrardan yağların eriyecek yürüyorsun yağlar eriyor su içiyorsun yağlar eriyor ;) eve gelince 1 bardak sıcak çay iç. ayrıca unutmadan spor yapmadan önce metabolizma arttırıcı içecek iç 1 bardak. kola, meyve suyu gibi şeyler tüketme 2-3 aydır sık içmiyorum onları ve şimdi her içtiğimde içlerinde şekeri son derecesine kadar hissedebiliyorum. :D spor yaparken sık sık nefes al-ver buda daha çok enerji yakmanı sağlıyacaktır. bunu yapacağına inanmalısın. daha uzun anlatırdım ama şuanda 1906. harfimi yazmış bulunmaktayım :D

0|0
    0|0
    • Bu dediklerini ben 1 ay yaptım, sonucundada 4 kilo verdim. İstikrarlı kalamıyorum. 1 gün yapmadım mı düzen bozuluyo yapasım gelmiyo bırakıyorum ama salon olunca bırakmayacağımı düşünüyorum daha istikrarlı kalacağımı. Onun için salona gitmek istiyorum

• uyuşturucu kullanan birisi hastaneye yatmadan önce doktorun hastaya tek 1 sorusu vardır. KURTULMAK İSTİYOR MUSUN? hasta hayır derse doktorlar fazla uğraşmaz çünkü bıraktıramazlar :D ancak sonucu geciktirirler sende kurtulmak istiyorsan çabalıyacaksın. şişman ya da zayıflamak isteyen arkadaşların varsa onları bir araya topla. konuşun birbirinizle plan yapın topluca spor yapın :D önceden dedelerimiz bir yerde oturup çay içerken dinden imandan konuşurlarmış bu yüzden imanlarının arttıkları söylenirmiş :D bende spor yapmam. ama bir gaza geldim :D 2 saat geçmeden kendimi kan ter içinde buldum :D düşünüceksin. misal aynada kendine bakarken gözlerini kapat. ben kaslarıma dikkat ederim erkek olduğum için sende basenlerine vurarak de ki öffff be zayıf olaydım ne güzel olurdum filan de

• Hatta kendine güzel bir elbise al. bu elbisenin içinde kendimi göreceğim diye hayal et. eğer yapabilirsen zayıf gösteren aynanın karşısına geç ve kendi resmini çek hatta o alacağın elbisenin kendine göre olanını al ve resim çek bu resmi büyüttür ve odanın tavanına as. her sabah kalktığında sana bir moral kaynağı :D

Erkekler Ne Diyor 13

• spor egzersiz tabi önemlidir ama bu işin sırrı beslenme düğzeyi yani aldığın kaloridir ve bu aldığın kaloriyi neden aldığın önemlidir, misal sen kaloriyi abur cuburdan alırsan bu olumsuz olur ev yemeğinden alırsan bu olumludur fitness açısından tabi ilk etapta kilo vermeye odaklanıp yoğun kardiyo yapmalısın bunun için spor salonuna gerek yok çıkıp vaktin varsa bol bol koşacaksın koşamıyorsan tempolu yürüyeceksin. ve bir kendine kalori takibi yapacağın güzel bir diet programı çıkartacaksın birden yeme alışkanlığını değiştirmek zordur bunun için yavaş yavaş değiştireceksin sonuç alırsın zayıflamak için spor merkezine gitmek yersiz bir sey olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • Ben bunların hepsini denedim, kiloda verdim ama istikrarlı kalamıyorum abi. Evdede pilates yapıyordum ama istikrarlı kalamıyorum

• hergün sabahları bir bardak ılık suya bir limonu sıkıp iç yağları eritmede birebir doğal çözüm daha sonra L-Carnitine kullan göbeğinden kurtulmak istiyorsan ama düzenli olarakta hafta da 4-5 gün spora gittin mi senden iyisi yok fakat devamlı bir şekilde gidemezsin başta diyeyim hamlama olur ilk haftalarda ;) ;) ;)

0|0
    0|0
    • düzenli gideceğimi umuyorum:dd ve okula çok yakın, okul çıkışlarındada kıyafetlerimi giyerek gideceğimi düşünüyorum. arkadaşlarım var giden öyle :)

• Kiloları bir vereyimde seni buraya davet ederim, gideriz denize:)

• bak işte böyle tatlı tatlı konuşmak varken niye kavga ediyoz e. i. c. seçte havam olsun bende seni takip edeyim listen dolsun :D :D :D ama anonim girmişin neyse artık sen takipte et ordan bende seni takip ederim ödeşiriz bea :D :D :D

• Cidden bu kararlılığı sürdürecekseniz eğer tebrik ederim! Yazıdaki herşeyi geçtim kararlılık acayip dikkatimi çekti :)

Siz yaparsınız bu işi kesin, başarılar.

+ programı gidişhata göre belirleyin, ezbere gitmek olur böylesi. Belki sandığınızdan geç, belkide hızlı kilo vereceksiniz?

Akışa bırakın, başlayın yeter.

0|0
    0|0
    • Açıkçası şöyle düşünüyorum, mesela ilk bir ay 30 dakika koşuyorsam bir ay sonra bunu 45e sonra 55e sonra sonra böyle yükseltmek istiyorum. Yavaş bir şekilde ilerlemek. Ve bisiklet yapmayı çok düşünmüyorum, kas yapıyormuş. Ben daha çok günde bunun yanında da bir 70 mekik çekmeyi düşünüyorum göbeğin dahada gitmesi için. Bunu da evre evre düşünüyorum, sabah, öğle, akşam gibisinden. Sizce bu şekilde nasıl? Birde bir yerde yazı okudum, cardio kaslarıda yakabiliyor ve bu öldürücü olabilirmiş. Fark etmezsem bunu hoca ilede görüşebilirim ama çok merak ettiklerim var. İlk kez bu kadar kararlıyım bunun için sizce sormak istiyorum. Bir sorun olur mu? Bilgili birisi gibi geldiğiniz için soruyu size soruyorum:)

• Hahahahha bunu tabii ki yaparım:) Seni takip edeceğim:)

• Teşekkür ederim :)

• Buradaki yorumlara bakma bir uzman desteği almanı öneririm. Sağlık konusu ciddidir.
    Kendini fazla yorman kalıcı hasarlarada sebep olabilir.
    Bu arada ''oha ayı falan...'' demeyin demişsinde onu kimsenin demeye hakkı ve haddi yoktur.
    Diyecek olan zat-ı muhterem önce kendi kişiliğini bir analiz etsin.

0|0
    0|0
    • Diyenler oluyor ama...

• Bak a sana ne diyeceğim, biz bu ülkede kişisel gelişim adı altında bir sürü kitap okuyoruz güya kendimiz, geliştirmek için. Gelişim kişisel olmalıdır gelişim toplumsal olmalıdır eğer devlet politikamız birgün bunu benimserse insanların kültür düzeylerininde artacağına inanıyorum. Ama şimdilik dediğin gibi maalesef oluyor.

• okadar kısa sürede okadar verebileceğini sanmıyorum, ayrıca okdar vermende sağlık açısından yanlış olabilir o süre zarfında yani ama kilo vermenin tek yolu düzenli spor yapmak

0|0
    0|0
    • Öyle yapacağım, ve arkadaşlarımın çoğu 4 ayda 25 kilo verdi. Ben sağlıklı olması için bunu 5-6 aya yükselttim.

• ahh evet ama kilolarım yüzünden henüz denize girmedimx (( birde ramazan araya girince gidemedim

• üzülme ama bence denize girmelisin bu zevkten mahrum etme kendini özellikle sabah erken saatte girmenin tadı başka oluyor :)

• yazı uzun ama başarılıdır umarım

0|0
    0|0
  • zayıflamak için program vardır tabi
    az yemek

0|0
    0|0
  • keske hersey kagit uzerindeki gibi olsa :)

0|0
    0|0
  • esra erol diyolardı ama :D

0|0
    0|0
  • Yemek yeme

0|0
    0|0
  • Evet süper olur bence.

0|0
    0|0
  • 6 ay iyi bir program.. fitness a çevirip 1 yıl gidin.. farkı göreceksiniz

0|0
    0|0
    • Kas yapmak istemiyorum, bunun için korkuyorum. Bir ay bana iyi gibi geldi yani vücut daha iyi hale girer gibi? Sizce iyi midir?

• Gerçekten çok iyi motife ediyorsun:)) Teşekkür ederim, inşallah:)

• rica ederim. :)

• Var. Yemeyeceksin.

0|0
    0|0
    • diyetisyen eşliğinde yapacağım zaten ki

Kızlar Ne Diyor 3

• 5.5 ay az.. ayda en fazla 4 kilo vermelisin.. ilk ay zaten çok hızlı kilo kaybedeceksin özellikle de vücudundaki su atılacağı için.. sonraki günlerde yavaşlayacak ama sen hızla kilo vereyim dersen büyük hata yaparsın vücudun deforme olur.. duraklamalara da gireceksin, ama diyetisyenin varsa zaten sana ne yapman gerektiğini söyler yazmama gerek yok sanırım..

0|1
    0|0
  • Sporu yasam bicimi haline getirmezsen zayiflayamazsin yani zayiflayana kadar gidiyim sonra ayriliyim boyle bir mantik yok

0|1
    0|0
  • İstediğin görüntüye kavuştuktan sonra sporu bırakma devam et boylece daha sağlıklı bir hayat sürersin.

0|1
    0|0
    • Evet ama salonu bırakmalıyım yoksa annem iflas edebiliiir:d Eğlenceli geliyor üstellik:) Bunu bırakmam, insana iyi hissettiriyor

• Yürümeyi her gün yapacağımdan emin olabilirsiiin:)) Yürümek ve müzik dinlemek ikisi çok güzel oluyor:D

• Kesinlikle :D

Yükleniyor...