Arkadaşımın sorunu ne olabilir?

çok sevdiğim bir arkadaşım var ve onun hayata karşı bitkin olduğunu hissettim. Şu an çalışıyor, kendi ayaklarının üstünde durmasını öğrenmek için, o kendi istiyor.

Bana kafamda bin tane soru var, sıkılıyorum, delirmek üzüereyim gibi şeyler söylüyor. Birşey olduğunu biliyorum ama nedense söylememek için direniyor ve ne yapacağımı bilmiyorum. Yardım etmek istiyorum ona, çok sevdiğim bir arkadaşım, ben de çok üzülüyorum.

Bu konuda ne yapmama lazım benim?

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• muhtamelen ailevi bir problemdir ve ayaklarının üstünde durmak istemek zorunda hissediyordur kendini. ya aileden bir darbe yemiş ve onlardan kopmak için bunu yapmak istiyordur ya da babadan beklemediği bir şeye şahit olduğu için aynı şeylerle karşılaşmaktan korkuyordur. yani kendi hayatını kazanırsa kimseyi bir yerden sonra çekmek zorunda kalmayacağını düşünüyordur. yani annesi babasına katlanmak zorundaysa gibi...

bu kişinin bayan ve bekar olduğunu düşünerek yazdım. evliyse de eşiyle ayrılmayı düşünüyor olabilir ama ona kimsenin destek olmayacağını biliyorsa öncesinde hayatını idame etmeyi öğrenmeye çalışıyordur.

düşünebildiklerim bunlar. biraz daha açıklasaydın belki başka yorumlarım olabilirdi.

0|1
    0|0
    • ... Katılıyorum +1

• ona o güveni vermen gerek sana anlatabilmesi için. senin ailen düzgün bir aileyse de anlayamayacağını düşünüyordur.

• 4 senedir arkadaşım benim iyi kötü günlerimi hep ona anlatırdım ben oda bana anlatırdı ama

Erkekler Ne Diyor 1

• guclu olmasi gerektigini telkin edeceksin yapacagin en mantikli sey bu

0|0
    0|0
    • telapi kuruyorum onun yaşadığını kendim yaşasam nasıl bi yaşamım olurdu diye bazi konularda doğru ve yanlış çıkıyor inanmak zor gibi geliyor

• o sen değilsin, empati de kursan onun yerinde olup o kararlari vermeyecek olman da normal. bence onu oldugu gibi kabul et.

Yükleniyor...