Evleneceğiniz kadının sizin soyadınızı almak istememesi durumunda ne yaparsınız?

Evleneceğiniz kadının sizin soyadınızı almak istememesi durumunda ne yaparsınız?

• Evlenmem (Ne evleneceğim soyadımı almayan hatunla)
    19% (11)34% (18)26% (29)Oy Ver
  • Saygı duyarım (Beğenmemiş olabilir)
    32% (18)21% (11)26% (29)Oy Ver
  • Evlenirim ama üzülürüm (Her fırsatta yüzüne vururum)
    16% (9)25% (13)20% (22)Oy Ver
  • Ben onun soy adını alırım (Kılıbıklıkta üstüme yoktur)
    11% (6)4% (2)7% (8)Oy Ver
  • Ben şöyle yaparım
    22% (13)16% (9)21% (22)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Evlenmem (Ne evleneceğim soyadımı almayan hatunla)

0|0
27|27

En İyi Kız Görüşü

• Kadın da soy adını verebiliyor mu? Bak hiç bilmiyordum bunu.. Benim için soy ad falan önemli değil ki zaten.Ama evlenecek olursam kendi soy adımı korumak isterim. Bu arada şıkların hepsinde yorum var parantez içlerinde.Bence o şekilde şık düzenlemek yanlış.Çünkü insanlar parantez içini okuyacak, ondan sonra belki de o şıkkın kendi düşüncesini tanımlamadığını düşünecekler.Nedenini insanlar açıklamalı bence.Herkes senin gibi düşünmüyordur.Senin ne düşündüğün belli zaten şıklarda.Bence sevdiği insanı bir soy ad yüzünden bırakmamak gerekir.Bunlar aşkın önündeki basit engeller.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 26

• doğduğum isimle ölme hakkımın olduğunu düşünmekteyim, velakin bunu idrak edebilene pek gelmediğimden midir nedir, elimin altında erkek kaynarken evlenecek 'adam' bulamamaktayım!

0|1
    0|0
    • ben bir adım ileri gidiyorum.Ve herkesin kendi soyadını kullanmasının zorunlu olmasını savunuyorum. Ne hakla benim soyadımı alıyor ki, aynı soydan gelmiyoruz ki

• Başkasının soyadını alması özellikle kadına yapılan bir baskıdır. Kimlik değişmeye zorlamaktır haksızlıktır.

1|0
    0|0
    • Feministlik yapmaya gerek yok. Doğam çocuk ne diyecek.hangi soyadı alacak.Tüm toplumlar da bu böyledir.Soy babadan devam eder. Eski köye yeni adet getirmeyin

• herkes kendi soyadını kullansın , ben soyadımı paylasmak istemiyorum

• aile olacağız; aynı soyadını paylaşmak güzel, mahrem bi duygu sanırım.

0|0
    0|0
  • ben eşimin soyadını almak isterim, çiftte soyisim kullanmayı düşünmüyorum zaten soyadım cok uzun çift olsa olmaz ahaha :D

0|0
    0|0
    • yanı yakısık almaz gel benımle evlenmek ıste yenı bı aıle kuralım ama soyadını degıstırmek ısteme ıllakı ıstemelı yanı :D

• :D kesın cok guzeldır :PP

• o konuda hayal kırıklıklarım var :=))

• ya hala nie erkeğin soyadı alınıo anlamış değilm ztn hadi çocuğu anladm da kadın nie alsın o kendsi ztn bi birey

0|0
    0|0
  • çift soyisim kullanan kadınlara dahi ayar oluyorum.

1|1
    1|1
  • Hem kendi soyadını hem eşinin soyadının kullanması doğru olabilir ama soyadının almak istemiyorum yanlış düşünce .

0|0
    0|0
  • belki senin soyadını değil de kimsenin soyadını almak ıstemıyordur.olamaz mı ? yanı kendı soyısmını kullanmak ıstıyordur sadece.

1|0
    0|0
    • peki bir sorum var. Nedne erkeğe seçme hakkı vermiyorlar. Belki erkek kendi soyadını kadına vemrek istemiyordur

• 2 yabancı gibi ortalıkta dolaşalım öyle mi.Eski köye yeni adetler gelmesin ..

0|1
    0|0
  • ben eşimin soyadını almayı düşünenlerdenim. zaten iki adım var bir de kendi soyadımı kullanırsam çok uzun olur :)

0|0
    0|0
  • Soyadı onun için önemli olabilir,belki senin soyadını alırsa kendisi olmaktan çıkacağını düşünüyor olabilir ya da içgüdüsel olarak böyle hissediyordur. Sen onu olduğu gibi kabul ettiysen soyadının önemli olduğunu düşünmemelisin. En güzeli saygı duymak.

0|0
    0|0
  • şahsen ben alırdım saygısızlık yapmam sevdgım insana ama adım soyadım onun soyadı seklnde olrdu :))

0|0
    0|0
  • Ben onun soy adını alırım (Kılıbıklıkta üstüme yoktur)

2|0
    0|0
  • Muahaha yine eşitledim. Günün birinde nikahlanırsam ya soyadını almam ya da çaprazlama alırız birbirimizin soyadını. Yani ikimizin de 2. soyadı olur birbirimizin soyadı. Öyle.

0|0
    0|0
  • ozamn evlenmesn babası baksın :D

0|1
    2|0
  • O da ne ki.

Hiçbirinin soyadı yakışmadı bana!

0|0
    0|0
  • Saygı duyulması gerek.

0|0
    0|0
  • A didim :(

0|0
    0|0
  • ıyıce nanesını cıkardı dıye dusunurdum erkek olsam ve evlenmezdım

0|0
    0|0
  • Saygi duymaniz icab eder.

0|0
    0|0
  • çift soy isim bile saçmalık.

0|0
    0|0
  • olur mu hiç öyle şey?

0|0
    0|0
  • soyadını almak ismiyorsa evlenmeyebilir,ayrıca çift soy isim kullanmak da iyi bir cozum

0|0
    0|0
  • esimin soyadini alirim.

0|0
    0|1

0|0
    0|0
  • saygı duyabilirsiniz kanımca.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Kim ne derse desin, çağdışı deyin, sığur deyin odun deyin, ben öyle ikinci soyad falanda anlamam. Alır benim soyadımı... ha yok alamam mı diyor, yahu kadın soyumun adını alamıyorsun daha, rahmine soyumu nası alıcaksın...SORARIM:D

1|0
    0|0
  • Saçmalık evlendiyse eğer erkeğin soyadını almalıdır sonuçta bu soy meselesi yarın bigün çocugunuz oldugunda atıyorum "ayşe gül kılıç" evli diyelim ahmet kılıçla çocugun adı Mehmet kılıç olacak ve aldıgınız soy adı siz ölünce ölüp gidecen neyin amacı bu tabi benimde böyle kılıbık arkadaşlarım var ama ben karşıyım eşim soy adımı almalı almam dersede ikna edilebilecek çok şey var he bide şu konu var adamın soy adı saçma sapan bişeyse mesela "koyun" "öküz" "delibattal" "şıllık" vs. attım=D o zaman kadın sadece kendi soy adını almalı=D

0|0
    0|0
  • Soros'un kızı mıdır? Bu ne afra bu ne tafra? Abidik gubidik şeylerle işim olmaz. Ha iki soyadı kullanırım der anlarım da kendi soyadıyla takılmak nedir?

0|0
    0|0
  • Soyadını alırım, bu da kılıbıklık değildir. Valla evlenecek kadar sevgi varsa, formalitelere takılmamak gerekir. Herşeyi bitti de buna mı takılacaz allah için :))

1|0
    0|0
  • Yasalara göre kendi soyadını kullanabilir.Bana da saygı duymak düşer.Ancak çocuklarımın soyadının benim soyadım almasını isterim.

0|0
    0|0
  • Kadın erkeğin soyismini alır bu şekilde alışagelmiş ülkemizde ve bu şekilde devam ediyor kalıpların dışına çıkılamaz mı çıkılabilir. Ben şahsen alışagelmişin dışına çıkmam istemem soyadımı almasını isterim. Şuanda herkese saçma gelebilir evli iki ayrı soyisim ama normal yani bu düşünce. Tercih meselesi sadece. Ben isterim ki isteğe bağlı olmasın ya herkes erkeğin soyismini alsın ya da kimse soyisim değişmesin.

0|0
    0|0
  • Benle evleniyor sonuçta. Alması lazım. Almıyorsa evlenmem. Öyle iş mi olurmuş? Eski köye yeni adet getiriyorlar. Soyadımı almayacakmış. Bende seni almıyorum o zaman.

0|0
    1|0
  • Evlenmemek değilde. Eğer iş inat için olan birşeyse ikna ederim. Sonuçta eşim olacak insan ne kadar " ben soyadımı korumak istiyorum " dese de, doğacak çocukların soyadı benimki olacağından gereksiz bir kavga olacak.

0|0
    0|0
  • soy adımı alması hususunda baskı yaparım :D

1|0
    0|0
  • alsın bı zahmet be...

2|0
    0|0
  • bu noktada çok büyük bir ayrımcılık var. bakalım ben soy adımı vermek istiyormuyum

Kadın beni soyadımı alabiliyor ama kimse bana sormuyor sen soyadını paylaşmak istiyormusun diye. Herkes kendi soyadını kullansın yaa

aynı soydan gelmiyoruz ki !

0|0
    0|0
  • soy adımı alsa ne almasa ne beni aldıktan sonra ve ben onu aldıktan sonra

0|0
    0|0
  • ben de onun soy adını alırım.kılıbıklıkta üstüme yoktur

0|0
    0|0
  • Eski köye yeni adet mi geldi bu ne ya alıcak tabi soyadımı almıyosa Yol Alır.

0|0
    0|0
  • keyfi bilir..çocuklara vercem nede olsa

1|0
    0|0
  • Kadınlara soyadımızı bile veremiyoruz la erkek diye dolaşalım bir de nihohoho :D

1|0
    0|0
  • Benim Soy Adımı Almama Gibi Bir Şansı Yok :D Hayatının Yanlışını Yapar :D

0|0
    0|0
  • Arkadaş babanın soyadını alıyosun sorun yok, kocana gelince mi problem.

0|0
    0|0
  • Tın

1|0
    1|1
  • Saygı duyarız.

0|0
    0|0
  • iki soyadi da kullanabilir. ama hic soyadi degismeyecekse garipserdim.

0|0
    0|0
  • Aynı soy isim olmadığında legal sorunlar çıkabiliyor, iki soyisim kullansın çok istiyorsa.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Kimseyi birşeye zorlamayacaksın. Kendisi istiyorsa alsın..

0|0
    0|0
  • Almayıp ne yapacak ki. Karı kocanın soy ismi farklı olur mu hiç?

0|0
    0|0
  • sakıncası olmazdı.

0|0
    0|0
  • saçmalamasın bi zahmet...

0|0
    0|0
Yükleniyor...