Sizce çalışma programım nasıl olmalı?

Merhaba arkadaşlar... Ben üç günlük body programında normalde hep bir gün çalışıp bir gün ara verilmesi gerekirken ben iki gün çalışıp bir gün ara veriyorum sizce bu program kasları olumsuz etkiler mi?

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• benim 3 ya da 4 günde 1 off verdiğimde oluyor bir sıkıntı yok vücudunda güç varsa idmanları çıkartıyorsan devam edebilirsin

0|0
    0|0
    • Öyle diyorsun da her gün çalışan da var ve kas dinlenirken gelişiyor sen dinlenmezsen nasıl gelişicek? Şunu da belirtiym kimileride 48 saat dinlenilmesi gerektiğini söylüyo ne diyorsun bu işe?

• eğitmenim akdeniz ve türkiye şampiyonu bir sıkıntısını görmedim şu zamana kadar değiştide vücudum her kezin her dediğine bakmamak lazım diyorum ben o işe sana benim gibi 3 gün 4 gün çalıs demedim ben 2 günde 1 gün off normaldir bir sıkıntısını görmezsin dedim rahatla diyede bulabildiğim en yakından kendimden örnek verdim

Kızlar Ne Diyor 1

• ■ Günde kaç saat çalışacağınıza karar vermelisiniz.(Bu durum öğrenciden öğrenciye değişiklik gösterebilir)
    ■ Çalışma süreleri belirlenirken dersin özelliğine ve sizin dersteki başarınıza göre ayarlamalısınız.
    ■ Size zor gelen bir dersin ardından, kolay denilebilecek bir derse çalışmak daha uygun olacaktır.(Sayısal bir dersin ardından sözel bir ders de çalışılabilir)
    ■ Zor denilebilecek dersleri sizin daha rahat anlayabileceğiniz saat dilimlerine yerleştirin.
    ■ Çalışmalarınıza belirli periyotlarla aralar vermelisiniz. Çünkü uzun süreli çalışma bedeninizi yormakta, hem de dikkatinizin dağılmasına sebep olmaktadır.
    ■ Tekrarlar, öğrenilen konunun hemen arkasından olmalıdır. Okuldan eve geldiğinde o günün tekrarı yapılmalıdır.
    ■ Derse hazırlıklı gidilmesi, o konunun öğrenilmesini kolaylaştırır ve kişiyi motive eder.
    ■ Ders çalışma saatleri mümkün mertebe aynı saatlerde başlayıp, aynı saatlerde bitmelidir.
    ■ Planlama yapılırken; o gün öğrenilenlerin tekrarı, test çözümü, ödevlerin tamamlanması göz önünde bulundurularak, kişi kendine uygun sıralama yapmalıdır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Kacinci aydasin 3. Aydan sonra hergun farkli kas gruplarini calistirarak haftada 7 gun bile calisabilirsin ust uste iki gun ayni kas grubunu calistirman sakincali dinlenirken gekisir cunku kas bildigin uzere

0|0
    0|0
Yükleniyor...