Vücut Geliştirmede bir taraf neden hep daha fazla gelişiyor?

Arkadaşlar iyi bir spor geçmişim var son zamanlarda çok hamladım ve birkaç gündür karın kası ve göğüs çalışıyorum solağım ve spor yaptıktan sonra sol göğsüm hep daha çok şişiyor daha çok çıkıyor dambıl çalışırkende sol kolum her zaman daha kaslı olur bunun solak olmakla bir alakası var mıdır? (çalışmalar sol ve sağ tarafa eşit)

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Ağırlıklar eşit ise böyle bir durum olmaması lazım. Sol tarafin daha güçlüyse sol kısmı daha çok zorlayıp idman yaptığından olabilir. Iki tarafı da eşit miktarda indir ve o direnci eşit olarak hissetmeye çalış

0|0
    0|0
    • ağırlıklar eşit sadece ağırlık olarakta değil genellikle şınav çekerim 100 şınavdan sonra sağ bileğimin üzerinde inanılmaz bir baskı oluşuyor sağ tarafım çok hızlı yoruluyor sağ elimi sadece sol elimle 20 tane daha bile çekebiliyoru ama sağ iptal oluyor benim hem ayağım hem elim sol, eli sol ayağı sağ olan ya da eli sağ ayağı sol olanlar kas gelişimi konusunda daha rahat olabiliyormuş sanırm

• Dostum ben de el ve ayakta sol um bir sorun yok hatta bilek güreşinde sağ çok iyi. 100sınav i neden çekiyorsun anlamadım

• bilmem bir nedenden ötürü çekmiyorum spor yapmayı seviyorum mekik şınav hoşuma gidiyor birde kondisyon ve güç kazanmaya çalışıyorum 20 gün sonra hazırlık kampına katıalcağım çok saldım bu halde görünmemem gerekiyor

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 6

• Mesela 12x4 göğüs press yapıyosun diye düşünürsek yetersiz olan kısmı 12 kere değilde 15 kere yap ama bunu alışkanlık haline getirme sadece 1 ay boyunca böyle yap. Ondan sonra her bölgeye eşit sayıda ve eşit miktarda ağırlıkla çalış zamanla o dengesizlik düzelecektir

0|0
    0|0
  • bende önceden boyd yaptım bir süre.
    her iki koldada aynı kiloyu kaldırmama rağmen benchpress de hep sol kolum önce düşerdi..
    normal bu.

0|0
    0|0
  • kalp sol tarafta, taze taze bol oksijenli bol besinli kan ilk sola gittiğinden olabilir mi?

0|0
    0|0
  • Bir tarafa daha az yükleniyorsundur..

0|0
    0|0
  • guc verdıgın taraf orası o yuzden

0|0
    0|0
    • onada dikkat ediyorum sağ tarafa daha fazla ağırlık vermeye çalışıyorum hatta bu yüzden şınav çekerken 100 den sonra sağ bileğimin üzerine ağırlık vermekte çok zorlanıyorum

• yukarda ki bir arkadaşla konuştuğum gibi mesela 10 kg lık dambılda sol ile 3 set çalışıyor iken sağ ile 5 set çalışsam mesela

• sag tarafı guclendırırsın sadece gorellıkte pek degısım olmaz

• az 31 çek :P :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...