Avrupa Kupası hakkında bir soru?

Avrupa Kupasında hatırladığım kadarıyla 5 takım ön eleme maçlarına çıkmadan direk katılım hakkına sahipti..

bu kadarını hatırlıyorum :) hang takımlardı onlar bilen var mı?

Güncellemeler:
soru anlaşılmıyormuş galiba Avrupa Futbol Şampiyonası.. Dünya Kupasının Avrupa versiyonu..

İngiltere Fransa, Almanya bide 2 takım daha direk katılım hakları vardı sanki?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Avrupa Şampiyonlar Ligi?
    Avrupa Uefa Ligi?
    Avrupa İntertoto?
    Avrupa Milli Takımlar Düzeyi?

Bacım bunların hepsi avrupa kupası turnuvaları, senin soruda bir gariplik var tam olarak ne sormak istediğini biliyormusun acaba? Avrupa Kupası ne? Hangi ülkenin 5 takımı? vs.. vs..

0|0
    0|0
    • 4 yılda bir oynanan milli takımların katıldığı ya.. uefa , şampiyonlar ligi vs için Avrupa ön ekini kullanmak yaygın değilki nereden geldi aklına onlar?

• Avrupa kupası geniş bir kavram çünkü. Sorunun cevabıda: Ev Sahibi dışında tüm takımlar eleme oynayarak katılırlar.

Erkekler Ne Diyor 4

• Ev sahibi hariç direk katılan takim yok

0|0
    0|0
  • ev sahibi takım da direkt katılıyordu da diğerini hatırlamıyorum şimdi ama soru gayet anlaşılır :)

0|0
    0|0
  • ön ele maçlarına katılmayan direkt guruplara giren takım sadece ev sahibi ülke eleme maçı yapmadan guruplara gider.

0|0
    0|0
  • Oyle birsey yok Pot 1 pot 2 pot 3 flan var pot 1 dekiler ust duzeydeki takimlar onlardan birer tanesi grup grup dagitilir bazilari ikisi ayni grupta olur her pottan boyle boyle seçerler

0|0
    0|0
    • hımm yani atıyorum İngiltere , Almanya elemede aynı gruba konmuyorki ikide kupaya katılsın mantık bu mudur?

• Hyr, ilk basta eleme grubu olur 6 kisilik her gruba her torbadan bir takim seçilir torba = pot
      6 torba olur 1 torba en iyileri olur kotuye dogru gider 6 torbada en zayif takimlar olur. Bu eleme grubundaki ilk 2 geçer yani tam 18 takim geçer fakat bu 18 takimdan sadece 14 gitdecektir ikinciler birbirine karsi maç oynar yani 8 takim birbirine karsi oynar 14 takim gider fakat ev sahipligi yapan iki ulke diyelimki Turkiye ve Azerbaycan yapiyor ev sahipligini onlar otomatik olarak gruplara eklenir yani eleme flan yok onlara direk bir sonraki çekilisdeki gruplara atiliyorlar bu anlatiklarim eleme grubuydu asil maçlar simdi basliyor 16 takim 4'er sekilde 4 gruba ayrilir ve yine o gruptan ilk iki takim çikar fakat bu sefer atiyorum grup A'nin 1. si Grup Bnin 2. sine karsi oynar grup dagitimi su sekilde olur eleme gruplarindan iki tane 1. gelen takimlar bir gruba atilir iki tanede eleme'ile geçen fakat 2016 artik 16 takim yerine 24 takim olacak Insallah Turkiyemizde geçer.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...