Mastürbasyon vücut geliştirmeye engel midir?

Çoğu yerde araştırmama rağmen tam neticeye varamadım. Vücut geliştiren insan masturbasyon yapmalı mı yapmamalı mı? Bazısı yaptıkların boşa gidiyor, kaslar gelişmiyor der. Bazısı da alakası yok diyor. Bilgisi olan varsa bana yardım edebilir mi? Teşekkürler.

0|0
0|14

En İyi Erkek Görüşü

• masturbasyonla kasların ne alakası var ki? vücutta aç kalndığında sırası ile önce karbonhidratlar yağlar ve proteinler en son olarak kullanılır kaslar protein yapılıdır ve proteinin yapı taşı amino asitlerdir sen düzenli şekilde et süt bal ve yumurta alıyorsan buna bağlı olarak çalıştırdığın kas grubu doğal olarak hacmi büyüyecektir 31 çekmenle falanda erimez o kaslar be ne ya hava mı dolu ki çıkıp gidicek masturbasyon ile kaslardan amino asitler boş laf bilende konuşuyo güzel ülkemde bilmeyende...

0|1
    0|1
    • bilen de konuşuyor bilmeyen de

• Masterbasyon kas gelişimini etkiler vücut çalıştığın için kas gelişiminde vücut testestoron seviyesine göre hareket eder testesteron seviyen yüksek ise daha güçlü ağırlıklara girebilrisin ve daha güçlü kaslar elde edersin. Masterbasyon ile güç kaybı yaşarsın protein mineral meni 'de bulunur bu arada. Steroid neden kas gelişimini hızlandırıyor? cünkü steroid vücudun testo seviyesini yükseltiyor bu sayede daha güçlü antremanlar yapıyorsunuz.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 13

• Sen masturbasyon yapınca aslında vücudunda önceden üretilmiş spermleri dışarı atıyorsun. Sen yapsan da yapmasan da vucüt sürekli üretiyor onları. Ve eğer uzun süre yapmazsan kapasite dolduğu için kendiliğinden atıyor. Yani sen önceden üretilmişleri kullanıyorsun. Tabi hergün sürekli yapar ve günlük olarak depoyu boş tutarsan vücut daha hızlı üretmeye başlayabilir; ve bunun içinde protein kullanılıyor, ki bunu gıdalardan veya vucüdundan karşılayacak.

Miktar ne kadardır bilmem ama hergün günde 5-10kez yapmıyorsan, yediklerine de dikkat ettiğin sürece sorun yaratmayacağını düşünüyorum. Bu sistemin çalışma mantığını göz önüne alarak fikir yürüttüm; bilimsel bir araştırma sonucu değildir.

0|0
    0|0
  • Masturbasyon sırasında vucut tuz, protein ve vitamin kaybına uğrar, dışarıya çıkan sıvı prostat vasıtasıyla damarlardan alınan protein, tuz, vitaminler ve yumurtalıklardan gelen spermlerden oluşur. Yani o sıvının tamamı yumurtalıklardan gelmez. Bu durumda profesyonel vucut geliştirmeciler, bildiğim kadarıyla bu gibi şeylerden uzak dururlar. bence en iyisi zihnimizi bununla fazal meşgul etmemektir. başka şeyler düşünmektir. Fakat bence çok sıkıştırıyorsa hafta bir denemekten kaslara zarar gelmez. ama sürekli hergün yaparsan o zaman vucut geliştirmede sonuca ulaşmayabilrsin

0|0
    0|0
  • Ben solağım bu yüzden sol kolum sağ kolumdan daha güçlü mastürbasyon sayesinde:D

0|1
    0|0
  • Zararlı. Bu konuda bloguma bir yazı almıştım. Ama link veremiyorum buradan maalesef. Yasakmış şu an...

0|0
    0|0
  • engel abi engel.. Sen de senin gibi arkadaşlarına söyle de salonlar çömezlerden arınsın da bizlere kalsın

1|0
    0|2
  • şaka mısın sen?

0|0
    0|4
    • şakayım abim nolcak adam gibi soru sorduk burda

• İstesende istemesen o meniyi bir türlü atacaksın. Masturbasyon iyidir ama dozunda. Zararı olmaz yani.

0|0
    0|0
  • iki katı Gıda tüketmelisin :))))))))

0|0
    0|0
  • alakasi yok :D ama gunde defalarca yaparsan enerjini harcadigindan spora kalmaz :=) bir de tavsiyem sakin ek takviye kullanma, masturbasyon aracin bamyaya doner ve isteksizlesirsin...

0|0
    0|1
    • ek takviyeden kasıt supplement ise alakası yok

• anabolic steroidler gay işi zaten.. Erkeklik diye bişey kalmıyor ileride

• vucut kas ama adam sifir... :D

• sağ el soldan güçlü olur her zaman ;)))

0|0
    0|0
  • Abartmadığın takdirde, mastürbasyondan zarar görmezsin.

0|0
    0|0
  • ben her gün yapıyorum bişi olmadı ama boş iş .d gerçegi olmadıktan sonra

0|0
    0|1
  • vücut gelişirken cinsel organ küçülüyomuş :))sen biraz onuda geliştir

0|0
    0|0
Yükleniyor...