İnsan kavminde cinsellik diye bir şey olmasaydı?

sadece hayal kuruyoruz düşüncelerimizi ortaya koymak için. lütfen gerçekçi yanıtlar verelim. sizden EQ ile değil IQ ile yanıt vermenizi talep ediyorum. şöyle düşünün erkeklerin ve kadınların cinsel organları yok. üreme kadınların kendi başlarına yumurtlaması gibi bir olayla oluyor. kadınların göğüsleri yok. yinede erkek kadını, kadın erkeği sever mi? bir birine bu kadar ilgi duyar mı? bunu sormaktaki amacım çiftlerin neden birliktelik konusunda kendilerini ne için harap ettiklerinin farkındalığını yaratma çabasıdır bir nebze. cevaplar için şimdiden teşekkürlerimi sunarım saygılar.

Güncellemeler:
:)) yalnız soruma aldığım yorumlar gerçekten çok bilinçliydi fakan okuyupta yanıtlamayanlar olduğunada eminim. bunu kabul etmek istemeyenler diyelim. inanmak istediğine değil, gördüğüne inan ;)

0|0
5|1

En İyi Kız Görüşü

• kadın erkek ilişkisi seks için değil ama çiftleşmiş için var.çiftleşmek her ne kadar modern dünyada seks olarak düşünülse de cinsellik sadece çiftleşme dürtüsünün bir kısmını oluşturur.canlıların en temel iç güdülerinden biridir çiftleşmek,hayatta kalmaktan hemen sonra gelir.bu iç güdü cinsellik kısmının yanında bir takım duyguları da içerir,kısmen aitlik duygusu tamamlanma hissi gibi.yani insanlar cinsellik olmadan yaşayabilir mi sorusunun cevabı kısmen evettir.çünkü cinsellikle bağlantılı olan çiftleşme iç güdüleri beyin tarafından bilinçli olarak kontrol altına alınabilir ama doğamıza müdahale ettiğimizde olan her şey gibi bununda bir bedeli var.analoji yapmak gerekirse hayatta kalma iç güdümüze karşı çıkıp intihar edebiliyoruz o halde çiftleşme iç güdümüze de karşı çıkabiliriz.bu bedeli kaldırabilir miyiz orası biraz meçhul.

0|1
    2|0
    • yorumun için çok teşekkürler. cinsellik olmadan yaşayabilir miyiz den ziyade cinsellik (seks) olmadan sevgi olabilr miydi asıl sorum. evet üreme iç güdüsünden bahsediyorsun zaten seksin amacı budur aslında. diğer hususlar insanların iki arketipi olan doğum ve ölüm arketiplerinin sonuçlarıdır. bence cinsellik olmasaydı bu ilgi olmazdı diye düşünüyorum. kimse kimsenin peşinden koşmazdı.

• böyle sorular çoğaldıkça anlayan insan sayısı da artar diye umuyorum :)

• :)) diğer sorularımıda cevaplaman dileklerimle teşekkürler.

Kızlar Ne Diyor 4

• aşkı ayrıcalık talebi olarak görüyorum.cevabım mülkiyet üzerine.şöyle ki kadınlar doğurduğunda belirli bir müddet bakıma ihtiyaç duyarlar bu süre zarfında erkek türü kadının gerekli ihtiyaçlarını karşılayıp toplumsal rol üstlenmiştir.devletlerin kurulmasının temeli erkeklerin avcılık özelliklerine dolayısıyla bir bebeğin işteş olarak dünyaya gelmesine bağlıdır.bu durumun bu şekilde olması erk istemine,erkin erkek elinde toplanması da zekanın sadece tribünlere oynandığında kullanılmasına sebep olmuş eq dediğiniz şey de kadına ait bir çeşit zayıflık ölçümü olarak kullanılmış bilimkurgular zaaflar filmlerde ağlamalar da ne ağlıyon oğlum karı gibi tepkilerine sebep olmuştur.ay ne yazdığımı da unuttum toparlayayım artık:nihayetinde kadınlar kendi kendilerine doğurabilselerde mülkiyet kavramı daha az belirgin ya da bireysel bir şey olurdu.

1|2
    0|0
    • güzel yorumun için teşekkür ederim gayet mantıklı yaklaşmışsınız ama sonuç olarak cinsellik olmasaydı sevgi olurmuydu net sorumu da yanıtlarsanız çok sevinirim.

• pek tabi ki lakin olaylar toplumsal bilinçaltı organizmasında geliştiği için bu düşünce ayıp ve dahi marjinal kabul edilir.

• :) toplumsal bilinçaltı dediğimiz olay aslında şu bakış açısı ile çözülebilir : "inanmak istediğine değil, gördüğüne inan."

• Yok öyle bi dünya bence .ne kadar inkar etsekte cinsellik olmadan olmuyo .bu en dibine vurmak anlamında değil tabii.İki cinsi birbirinden ayıran cinsel dürtüleri,fiziki özellikleri bunlar olmadan ilgi sevgi vs olmazdı bence.

1|1
    0|0
    • cinsellik dürtü sevgi his değilmidir? yoksa cinsellik için hepimiz sevgi diye kocaman bir yalan mı uyduruyoruz :)

• :) haklısın..

• sorumu anladığın için teşekkür ederim :) farklı bakış açısı lütfen :) herkes için.

• seks olmasaydı insanların IQ su daha yüksek olurdu diye düşünmekteyim.

1|1
    0|0
    • bu bir gerçek aslında seks olmasaydı demeyelim de sürekli seks yapma dürtüsü olmasaydı diyelim. insana unutkanlık verdiği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış :)

• :)) hehehe tabi ki öyle. insanların tartıştığı şeyler hep böyle değil mi aslında gözler önünde olan şeyler. yok yıllarca arkadaş olduğum çocuk bana çıkma teklif etti beni öpmek istedi falan :) olmaz arkadaş işte. cinsel dürtüler rahat bırakmaz. kabak gibi ortada velhasıl insanlar boşuna kendilerini harap ediyorlar.

• Erkeğe gerek kalmazdı o zaman.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• rabbimiz istese böyle yapardı. şimdi şükür etmemiz lazım.

0|1
    0|0
Yükleniyor...