Unutamadığınız askerlik anılarınız?

Sorum erkekler için. Askerliği yapanlar bilir askerde bir çok anı yaşıyor insan. Hiç unutamadığınız anılarımızı paylaşalım hadi...

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• 305 Kd. Ankara- Mamak 4. Kolordu Ana Karargah..

Biz kısa dönem erler ilk acemiliği Mekanize Piy. 2 Taburunda yaptıktan sonra ilk hafta sonu çarşı izni verildi... Çıktık ama mal gibiyiz, kadınlara hiç bu kadar hasret kalır mı insan..? yanımdan geçen kadınların parfüm kokularından başım dönüyor.. saçlar kısa kesilmiş, kafada kepin güneş yanığından kalan izi,kollardada aynı yanık azleri.. Kızılayda kahvaltı yapmak için bir kafeye oturduk, aramızda geyiğini yapıyoruz bu olgunun. Ergenliğimden beri böyle azmadım dedim.. "Olum piyasa yapalım" dedi birimiz. Öteki arkadaş "lan mal hamal yanığını gören kız kaçar" dedi, arka masada da "erkek" bir eleman oturuyor. Oda bizim konuştuklarımızı dinleyip bizi kesiyormuş Daha doğrusu beni :)))))))))))

Geldi "masanıza oturabilir miyim* " diye nazik kıvırtkan bir edayla izin istedi.. Biz tanımıyoz etmiyoruz, şaşırdık tabi, pardon dedim. Bir durum mu var? Oturursam anlatıcam dedi. bizimkiler den bir tanesi çaktı sanırım işi, "tabi tabi buyrun ne demek " deyip diyaloğa bodoslama daldı.

Neyse oğlan-cağız oturunca araya giren elemana devrettim sohbeti, onlar konuşuyor, ben aldırmıyor gibi yapıyorum da adam resmen aranıyor, bakışlar, el-kol hareketleri, kelime vurguları.. arkadaş konuyu irdeliyor afedersiniz piçlik yapıyor, dalga geçiyor ama oğlan-cığın niyeti bana, yahu 1 aydır kadın sesine, parfümünü, bedenine hasret ben çıkim ilk gün bir oğlan iş atsın varmı bböy kader.. Gözüm döndü. Dayanamadım, En son patladım "Lan denyo biz topmuyuz lan" kafede hava Buzzz! eleman bir korku ve endişeyle koltuğuna yapıştı, adeta sindi..

"A***a k***n yerinde herkese a* yağsa bize ya**k düşer" diye küfürler savura savura kalktım masadan ve dışarı çıktım.. Ne günlerdi be! Kadın parfümü alıp koklayanımız bile vardı Kısa Dönemlerin içinde :DD

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Eşimi ( o zamnki sevgilim) ziyarete gitmiştim bi ara tuvalete gittim kapısı problemliymiş içerde kilitli kaldım , benden ses çıkmayınca benimki geldi seslendi kapı açılmıyor dedim bi panik yaptı bana komik geldi bu durum bu panik le dışarda uğraştıkça ben basıyorum kahkahayı sonra bi çavuş geldi bi şeyler yapıp açtılar kapıyı eşimin suratını görecektiniz sanki düşmana esir düşmüşümde kurtarmışlar gibi bense kakaka kikiki

Eh benim de askerlik anım bu kadra olur... Aslında daha askeriyeye gizli soktuğum çikolataların ve yemin töreninde komutanın tam arkasında duran eşimin nerdeyse başını belaya sokma hikayemde var ama neyse onu da başka zaman anlatırım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• 247. KD. Bornova/İzmir'de askerlik yapıyorum. Evci iznim var. Cuma öğleden sonra 3-5 nöbetinde nöbet yerimi 15-20 dk. erkekn terkediyorum, hiç bir vukuat olmayacağı kesin, koğuşa gideyim de bir an önce giyineyim 10 dk. ilerdeki eve bir an önce kapağı atayım. Nöbet yerine gelen arkadaş beni göremeyince hemen komutana gammazlıyor, komutanda kapıya bildiriyor. bana dediler 'komutan seni görmek istiyor', sonrası malum.. evci çıkmamı engelliyor. Bu bana ders oldu. İş hayatımda vardiyalı çalışıyorum, diğer vardiya arkadaşım gelmeyince asla işyerimi terketmiyorum, prensip edindim.

1995 Şubat Kardak krizi patlak veriyor, tugay teyakkuza geçince işte o an gerçekten asker olduğumu hissettim, sevindim savaşa giriyoruz, Yunanla savaşacağız diye.

0|1
    0|0
  • :))) usta birliğinde daha yeniyiz bir aşiret kavgası var diolar tabi hemen silah tesisat basıoruz köyü :)) ama filmlerdeki gibi böle havalı havalı araçtan atladık (Toyuz tabi ozaman) Adamın biri keleşi cıkardı havaya bir mermi attı :)) O an bütün hayatım gözümün önünden gecti tabi bütün askerler buz kesmiştik :D:D geri adım atmıstık :)) Ateş acan adam koruyucuymus :D:D:D Cok korkmustuk :)) Bütün karizma yerle bir olmustu ama hala aklıma geldikce gülmekten ölüyorum :)) Birde gece bi olaya gidicez bilirsiniz kara land ları acil cıkıcam :) Bitane ankaralı arkadasım vardı ayakta uyuyo :) bir taraftan binip diğer taraftan düşmüştü :) sonra düştüğü yerden binip öbür taraftan düşmüştü komutan en sonunda gelmesin bu salak demişti :) Ne günlerdi ya anlat anlat bitmezz ahh ahhh...

0|1
    0|0
  • abe bülükçü karpuz yetiştirirdi bağçede. Nübetteykene gittik, uyduk içini, yedik bizim asan'la. Urdan da bi tane tospağa bulduk kuyduk içine. Bülükçü sabah elimize çuval verdi de tüm tospağaları toplattı bize bülükte.

1|2
    0|0
  • alman subaylarin surekli tercumanligini yapiyordum, arada sivil giyindigimiz zamanlardan birisinde yeni gelen turk erlere alman taklidi yapip bol bol sinav cektirmistim... ogrendiklerinde intikamlari fena oldu ama baya eglenmistim :D

0|2
    0|0
    • Nerede yaptın sen askerliği yaw :)

• bu yüzden +1 verdim zaten :))) Acemi birliğinde bütün akrabaları bulgarista olan bir cocuk vardı türkiyede hiç akrabası falan yok hayatında iki kez gelio biri askerlik :)) Gaza gelmiş cocuk ordan buraya askerliğe gelio sonrada nasıl kacarım die düşünüodu :) Bak aslanlar gibi giymişsin o üniformayı tbklerrrrrrrrrrrrr :)

• ahah saol :D

• Askerden sonra kafaya format attım ben.Hiç bir anı hatırlamamak en güzeli

1|0
    0|0
  • İsrail' li kız varsa aramızda o da cevaplayabilir. kızların askerlikleride evlenince başlıyor onlarda dahil olmalı...

askerliğin...

0|0
    0|0
Yükleniyor...